آرایشی و زیبایی, محصولات بهداشتی, مقالات

کاربرد دستمال مرطوب برای بانوان

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 2-25 کاربرد دستمال مرطوب برای بانوان آرایشی و زیبایی محصولات بهداشتی مقالات

کاربرد دستمال مرطوب برای بانوان

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 5-16-300x194 کاربرد دستمال مرطوب برای بانوان آرایشی و زیبایی محصولات بهداشتی مقالات
کاربرد دستمال مرطوب و فواید استفاده از آن را بهتر بشناسید. دستمال مرطوب از الیاف طبیعی تشکیل‌شده است که در محفظه‌ای مرطوب که ماده اصلی آن آب است نگهداری می‌شود. از این دستمال‌ها به‌منظور نظافت به‌صورت موقت استفاده می‌کنند و هیچ ضرری هم استفاده آن به همراه ندارد بلکه از شستشوی مکرر دست و خشکی پوست شمارا در امان نگاه می‌دارد. البته نکاتی را در راستای استفاده از این دستمال مرطوب باید مطلع شوید که در ادامه به آن پرداخته می‌شود.
دستمالی مرطوب از الیاف طبیعی
استفاده از آب برای مرطوب کردن دستمال
بدون ضرر برای استفاده کوتاه‌مدت
دستمال مرطوب بهصورت موقت استفاده میشود و هیچ ضرری برای پوست شما به همراه ندارد البته اگر پوست شما خیلی خشک نباشد. در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا پیرامون فواید و معایب استفاده از دستمال مرطوب و کاربرد این دستمال همهکاره مطلبی را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم پس با ما همراه
نکاتی در راستای کاربرد دستمال مرطوب

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 7-9-300x194 کاربرد دستمال مرطوب برای بانوان آرایشی و زیبایی محصولات بهداشتی مقالات
کاربرد دستمال مرطوب بسیار زیاد است اما این بدان معنا نیست که شما به‌صورت بیست‌وچهارساعته بدون نیاز به آب می‌توانید از آن استفاده کنید. دستمال مرطوب باید به‌صورت موقتی برای تمیزی مصرف شود و به‌محض دسترسی به آب و صابون بهتر است شستشو دنبال شود. کسانی که پوستی خشک دارند نباید خیلی از این دستمال استفاده کنند، زیرا به‌مرورزمان پوست آن‌ها خشک‌تر می‌شود. بهتر از دستمال‌های حاوی مواد استریل کننده و ضد باکتری استفاده نشود، زیرا الکل موجود خود سبب تشدید خشکی پوست شما می‌شود.
عدم استفاده از دستمال الکلی
عدم استفاده طولانی‌مدت
منع مصرف برای پوست خشک
اگر پوستی خشک دارید استفاده از دستمال مرطوب را محدود کنید و اگر دسترسی به آب و صابون ندارید برای نظافت موقت میتوانید از آن بهره بگیرید، زیرا استفاده طولانیمدت سبب خشکی پوست میشود.
مزایای استفاده از دستمال مرطوب

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 8-9-300x194 کاربرد دستمال مرطوب برای بانوان آرایشی و زیبایی محصولات بهداشتی مقالات
کاربرد دستمال مرطوب سبب می‌شود زندگی برای شما ساده‌تر دنبال شود. در قدم اول می‌توانیم به دسترسی آسان آن در هرلحظه و هر مکان اشاره داشته باشیم. دستمالی با حجم بالا و قیمتی بسیار مقرون‌به‌صرفه که ازنظر اقتصادی برای شما به‌صرفه است. تولیدکنندگان معتقد هستند استفاده از دستمال مرطوب تا هفت برابر آب را کمتر آلوده می‌کند. همچنین این ادعا وجود دارد که در مصرف آب تا چهار برابر با استفاده از این دستمال صرفه‌جویی می‌شود.
صرفه‌جویی در مصرف آب
عدم آلوده شدن آب در طی گذر زمان
قابل‌دسترس بودن دستمال
از دستمال مرطوب بهراحتی در هر موقعیت مکانی و زمانی میتوانید استفاده کنید همچنین با استفاده از این دستمال میتوانید در مصرف آب نیز صرفهجویی کنید البته کم شدن آلودگی آب نیز از سمت تولیدکنندگان این دستمال عنوانشده است.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 9-4-300x194 کاربرد دستمال مرطوب برای بانوان آرایشی و زیبایی محصولات بهداشتی مقالات
معایب استفاده از دستمال مرطوب
کاربرد دستمال مرطوب زیاد است، اما به مدت طولانی نباید از آن استفاده کرد. فنوکسی‌اتانول موجود در دستمال مرطوب برای کبد ضرر دارد و می‌تواند به سیستم عصبی و گوارشی خون شما آسیب وارد کند در سال ۲۰۰۳ محققان انگلیسی به این مهم پی برده‌اند که استفاده از دستمال مرطوب با سرطان پستان رابطه مستقیم دارد. بر اساس تحقیق‌های صورت گرفته استفاده از این محصول در دوران بارداری و تأثیر بر عملکرد غده درون‌ریز زمینه‌ساز مبتلا شدن به بیماری‌های سرطانی است که تقریباً ۴۰ الی ۵۰ سال بعد نشانه‌های آن بروز پیدا می‌کند.
مضر بودن فنوکسی‌اتانول برای کبد
آسیب رسیدن به سیستم عصبی و گوارشی خون
رابطه مستقیم بین استفاده از دستمال مرطوب و سرطان سینه
استفاده از این دستمال در طی دوران بارداری توصیه نمیشود، زیرا با سرطان سینه ارتباط مستقیم دارد.
کاربردهای شگفت انگیز دستمال مرطوب
دستمال مرطوب را می توانید علاوه بر مصارف بهداشتی برای استفاده های دیگری نیز به کار بگیرید. خوش بو کردن منزل، از بین بردن چربی روی سطوح، لکه زدایی، تمیزکاری گلخانه و برق انداختن وسایل چرمی تنها بخشی از دلایل استفاده از دستمال مرطوب محسوب می‌شود که در ادامه به آن پرداخته می‌شود.
خوش‌بو کردن منزل

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -دستمال-مرطوب-1-768x497-1-300x194 کاربرد دستمال مرطوب برای بانوان آرایشی و زیبایی محصولات بهداشتی مقالات
اگر می‌خواهید کشو لباس، ماشین، کیف پول و یا حتی لباس‌های شما همیشه بوی خوبی بدهد می‌توانید از چند قطره روغن خوشبوکننده در کنار دستمال مرطوب برای این امر بهره بگیرید. همچنین برای داخل کشو خود می‌توانید از دستمال مرطوب استفاده کنید تا بوی چوب به لباس‌های شما سرایت نکند.
دستمال مرطوب و چند قطره روغن
خوش‌بو کردن لباس‌های داخل کشو
خوش‌بو کردن کیف پول، لباس و ماشین
پاک‌کننده سریع سطوح
شما برای پاک کردن سطوح به‌راحتی می‌توانید از دستمال مرطوب استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال برای پاک کردن بنزین از روی دست، زدودن گردوغبار از روی عینک، پاک کردن آینه، تمیز کردن لکه‌های شیشه ماشین و بسیاری موارد دیگر دستمال مرطوب قابلیت استفاده دارد.
از بین بردن بوی بد بنزین
پاک کردن کثیفی و چربی روی دست
تمیز کردن آینه، عینک و لکه ماشین
برق انداختن وسایل چرمی
اگر کیف، کفش و کمربند چرمی خود را می‌خواهید برق بیندازید می‌توانید از دستمال مرطوب بهره بگیرید. دستمال را می‌توانید برای پاک کردن صندلی ماشین، کاناپه‌های چرمی و پاک کردن لکه از روی هر سطح استفاده کنید.
برق انداختن کمربند، کیف چرمی و کفش چرم
تمیز کردن صندلی ماشین
تمیزکاری و براق کردن مبل‌های چرمی
پاک کردن لکه

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 6-12-300x194 کاربرد دستمال مرطوب برای بانوان آرایشی و زیبایی محصولات بهداشتی مقالات
اگر به دکوراسیون سفید علاقه‌مند هستید و لکه‌های تیره شمارا آزرده‌خاطر کرده است به شما توصیه می‌کنیم از دستمال مرطوب کمک بگیرید. دستمال مرطوب را با مقداری مایع شستشو یا مایع سفیدکننده آغشته کنید و لکه‌های روی مبل سفید، فرش سفید و یا پرده سفید را به‌راحتی پاک‌کنید.
دستمال مرطوب و ترکیب آن با مواد شوینده
تمیز کردن لکه‌های روی فرش، مبل و پرده سفید
از بین بردن لکه سیاه از روی پارچه سفید
تمیزکاری گلخانه

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 5-16-300x194 کاربرد دستمال مرطوب برای بانوان آرایشی و زیبایی محصولات بهداشتی مقالات
برای اینکه گل‌های شما همیشه بدرخشند نیاز به شستن آن‌ها و آسیب رسانده به گل‌ها نیست. کافی است با استفاده از یک دستمال مرطوب غبار روی گل‌ها را پاک‌کنید. بسته به تعداد گل‌ها شاید استفاده شما قدری از دستمال مرطوب زیاد شود.
تمیز کردن گل‌های گلخانه
گرفتن گردوخاک روی گل‌های ظریف و شکننده
برای هر گلدان یک دستمال مرطوب استفاده کنید.
چربی زدایی
گر ظرف، گاز و یا بخشی از آشپزخانه شما چرب شده است و به‌راحتی پاک نمی‌شود با کشیدن دستمال مرطوب روی آن بخش چربی را از بین ببرید. شما می‌توانید دستمال مرطوب را داخل ظرف چرب و روغن‌سوخته قرار دهید و بعد از چند دقیقه به‌راحتی آن را بشوید.
تمیزکاری آشپزخانه، هود و گاز
از بین بردن چربی داخل ظرف
دستمال مرطوب و مایع ظرف‌شویی

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1-30-300x194 کاربرد دستمال مرطوب برای بانوان آرایشی و زیبایی محصولات بهداشتی مقالات

دستمال مرطوب این امکان را به شما میدهد که روند کارهای خود را با سرعت بیشتری دنبال کنید. بهعنوانمثال شما بهراحتی می توانید به تمیز کردن آشپزخانه، مبل، ماشین، گلخانه و وسایل شخصی خود مثل کیف، کفش و یا حتی عینک خود با استفاده از دستمال مرطوب بپردازید.
کاربرد دستمال مرطوب برای بانوان
دستمال مرطوب برای بانوان کاربردهای بسیار زیاد دارد. در ادامه به‌صورت خلاصه چند نکته کاربردی را با شما عزیزان به اشتراک می‌گذاریم.
پاک‌کننده آرایش
تسکین دادن پوست آسیب‌دیده
نرمی پوست به‌صورت موقت
ویتامین‌های موجود در دستمال
رفع خستگی پوست
عصاره‌های محافظ پوست

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 4-21-300x194 کاربرد دستمال مرطوب برای بانوان آرایشی و زیبایی محصولات بهداشتی مقالات
کاربرد دستمال مرطوب و پاک کردن آرایش
شما به‌راحتی می‌توانید از دستمال مرطوب برای پاک کردن آرایش چشم که قدری پاک کردن آن دشوار است استفاده کنید. این امر به چشم شما آسیب کمتری وارد می‌کند و از سوی دیگر به پاک‌سازی پوست شما نیز پرداخت می‌شود.
پاک‌کننده آرایش چشم
پاک کردن آرایش صورت
کاربرد دستمال مرطوب برای تسکین پوست آسیب‌دیده
اگر کنار ساحل پوست صورت و دست شما دچار آفتاب‌سوختگی شد و به پماد و یا ضماد مخصوصی دسترسی نداشتید با استفاده از دستمال مرطوب می‌توانید آفتاب‌سوختگی و سوزش پوست خود را به‌صورت کوتاه‌مدت درمان کنید. برای بهبود جای زخم، بریدگی و کمتر شدن سوزش جای خراش نیز دستمال مرطوب قابلیت استفاده دارد.
کم شدن سوزش پوست آفتاب سوخت
بهبود سوزش جای زخم و بریدگی
کاربرد دستمال مرطوب و پاک‌سازی پوست
اگر به کرم مرطوب‌کننده برای ایجاد نرمی و لطافت پوست خود دسترسی ندارید می‌توانید به‌صورت موقت از دستمال مرطوب استفاده کنید. کافی است دستمال را روی پوست صورت خود قرار دهید و شبیه یک ماسک ده دقیقه تا زمان خشک شدن دستمال این امر را دنبال کنید و سپس آن را بردارید. این کار سبب نرم شدن پوست صورت شما به‌صورت موقت می‌شود.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 3-27-300x194 کاربرد دستمال مرطوب برای بانوان آرایشی و زیبایی محصولات بهداشتی مقالات
استفاده شبیه ماسک
نرم‌کننده و مرطوب‌کننده موقت
کاربرد دستمال مرطوب برای رفع خستگی پوست صورت
دستمال مرطوب و از بین بردن خستگی ناشی از آلودگی‌های محیطی شاید امری باشد که تاکنون نشنیده باشید. برای این امر کافی است دستمال را در یخچال قرار دهید و بعد از خنک شدن علاوه بر ریلکس کردن پوست، صورت خود را از غبار و آلودگی محیطی در امان نگاه‌دارید. این امر سبب تازگی و رفع خستگی پوست صورت شما می‌شود.
زدودن آلودگی‌های محیطی
خنک شدن پوست و ریلکس کردن
کاربرد دستمال مرطوب برای محافظت از پوست
پوست صورت خود را با استفاده از عصاره‌های موجود در دستمال‌های مرطوب جوان نگاه‌دارید. عصاره‌های طبیعی همانند آلوئه ورا، کالندولا، کامومیل و کاملیا در فرمولاسیون دستمال‌های مرطوب وجود دارد که سبب بازسازی سلول‌های مرده، محافظت از پوست، از بین بردن چروک و لطافت بخشی به‌صورت شما می‌شود.
عصاره‌های جوان‌کننده موجود در دستمال
محافظت از پوست و جوان‌سازی
از دستمال مرطوب میتوانید برای پاک کردن آرایش صورت، تسکین دادن پوستهای آسیبدیده، نرمی پوست بهصورت موقت، بهرهگیری از ویتامینهای موجود در دستمال، رفع خستگی پوست و محافظت از پوست با عصارههای موجود در آن استفاده کنید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1-29-300x194 کاربرد دستمال مرطوب برای بانوان آرایشی و زیبایی محصولات بهداشتی مقالات
کلام آخر پیرامون دستمال مرطوب
دستمال مرطوب را همان‌طور که در طی این مقاله به آن اشاره شد به‌منظور زیباسازی بیشتر پوست صورت می‌توان مورداستفاده قرار دارد. پیش از استفاده از دستمال مرطوب در ابتدا توصیه می‌شود جنس پوست خود را بشناسید. اگر پوست شما چرب است استفاده از دستمال مانعی ندارد، اما پوست‌های خشک با استفاده از این محصول خشکی مضاعف‌تری را روی صورت خود احساس می‌کند. توصیه می‌کنیم اگر احساس خشکی روی پوست خود داشتید از لوسیون نرم‌کننده استفاده کنید.
عدم استفاده از دستمال در دوران بارداری
عدم استفاده دستمال مرطوب پوست‌های خشک
عدم استفاده دستمال مرطوب به‌صورت مداوم در طی گذر زمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *