آرایشی و زیبایی, مقالات

۴ روش پاک کردن لاک ناخن بدون استفاده از استون

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail remove-nail-polish-780x500-1 ۴ روش پاک کردن لاک ناخن بدون استفاده از استون آرایشی و زیبایی مقالات

 

۴ روش پاک کردن لاک ناخن بدون استفاده از استون

اگر شما هیچ پاک کننده لاک ناخنی ندارید، نگران نباشید. شما می توانید برای پاک کردن لاک ناخن قدیمی خود از یکی از روشهایی که در این مقاله به آنها اشاره کرده‌ایم، به راحتی استفاده کنید.

روش اول : استفاده از محصولات خانگی

الف) استفاده از الکل و مشتقات الکلی برای جدا کردن لاک

هرچه محتویات الکی قوی تر باشد، این کار بهتر خواهد شد. انتخاب شما باید الکل ایزوپروپیل و یا سایر محصولات حاوی الکل (یا اتیل گلیکول) باشد.

اگر شما محصولی را در خانه دارید که حاوی این مواد بعنوان عنصر تشکیل دهنده است، این محصول ممکن است در برداشتن لاک ناخن مؤثر باشد:

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 5bae79daede3a_5bae79daede83-300x247 ۴ روش پاک کردن لاک ناخن بدون استفاده از استون آرایشی و زیبایی مقالات

عطر

اسپری مو

ضد عفونی کننده دست

اسپری دئودورانت

الکل ۷۰٪

ب) سرکه سفید، یا محلول سرکه مخلوط با آبلیمو، برای از بین بردن لاک ناخ

سرکه یک پاک کننده اساسی و جامع، کاملا طبیعی در خانه است. بنابراین احساس می شود که می توان از آن برای پاک کردن لاک ناخن استفاده شود. برای افزایش اثر، نصف لیمو و یا مقداری از آب پرتقال را اضافه کنید تا قدرت تمیز کردن بیشتری داشته باشد.

نکته:

انگشتان دست خود را برای ۱۰ الی ١٥ دقیقه قبل از اقدام برای پاک کردن، خیس کنید. این کار ممکن است لاک ناخن های دیگر را نیز پاک کند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 213932 ۴ روش پاک کردن لاک ناخن بدون استفاده از استون آرایشی و زیبایی مقالات

ج) استفاده از برخی خمیر دندان ها برای پاک کردن لاک

یک خمیر دندان همه ی آن چیزی است که شما نیاز دارید. سپس شروع به تمیز کردن با یک مسواک قدیمی یا حوله کاغذی کنید. بطور کلی، خمیر دندان سفید کننده به بهترین نحو کار می کند، چون آنها بلند می شوند و لاک را از روی ناخن جدا می کنند.

نکته:

علاوه بر این، خمیر دندان همراه جوش شیرین، بعنوان یک راه حل طبیعی شناخته شده، بهترین نتیجه را دارد.

د) مخلوط دو قسمت پراکسید هیدروژن با یک قسمت آب گرم و خیس کردن به مدت ۱۰ دقیقه

این به این معنی است که اگر شما تقریبا یک فنجان آب گرم استفاده کنید، از دو فنجان پراکسید هیدروژن استفاده می کنید. انگشتان خود را در داغترین آبی که دم دست دارید به طور کامل خیس کنید و سپس با استفاده از ابزار پاک کننده، همانطور که در تصویر می بینید لاک ناخن های خود را پاک کنید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail nail-polish-remover-480x320-1-300x200 ۴ روش پاک کردن لاک ناخن بدون استفاده از استون آرایشی و زیبایی مقالات

ه) از یک حلال قوی یا پاک کننده رنگ استفاده کنید، گرچه توصیه نمی شود

این یک راه حل برای استفاده روزمره نیست، زیرا این مواد شیمیایی می تواند خطرناک باشد. آنها برای حذف لاک ناخن، اغلب سریع تر از پاک کننده لاک ناخن اثر خواهند کرد.

محصولات زیر باید آخرین گزینه باشد و باید در یک محیط با تهویه خوب استفاده شود:

استون

تینر نقاشی

تینر مایع

روش دوم : استفاده از پاک کننده های خودتان

الف) محصول انتخابی خود را با یک توپ پنبه ای اعمال کنید

هنگامی که یک محصول را پیدا کرده اید که می تواند بعنوان پاک کننده لاک ناخن عمل کند، یک پنبه یا حوله کاغذی را با آن محلول خیس کنید. سپس به آرامی بر روی ناخن هایتان بر روی هر دست قرار دهید. در صورت نیاز، محصول بیشتری را به پنبه یا حوله کاغذی اضافه کنید. اگر توپ پنبه ای یا حوله کاغذی با لاک اشباع شد، یکی دیگر را جایگزین کنید.

ب) بگذارید محصول برای ١ دقیقه روی ناخن هایتان بماند

از آنجا که شما از یک پاک کننده لاک ناخن مرسوم و معمولی استفاده نمی کنید، نیاز دارید ناخن هایتان را حدود ١ دقیقه در محصول قرار دهید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail unnamed-20-300x169 ۴ روش پاک کردن لاک ناخن بدون استفاده از استون آرایشی و زیبایی مقالات

نکته:

هر چه بیشتر ناخن هایتان را درون محصول قرار دهید، بهتر است.

اگر قبلا این را امتحان کرده اید یا نیاز به تاثیر قوی تر دارید، ناخن های خود را قبل از آن مستقیما ٥ – ۴ دقیقه در محلول خیس کنید، سپس این مرحله را ادامه دهید.

ج) پاک کردن محصول از روی ناخن با مالش، اسکراب برای پاک کردن لاک

پس از این که محصول به مدت ١ دقیقه روی ناخن ها نشست، ناخن ها را خشک کنید.

یک بار دیگر از یک پد پنبه یا حوله کاغذی استفاده کنید. این ممکن است کمی بیشتر طول بکشد تا لاک از روی ناخن پاک شود. اگر با دفعه ی اول لاک ها پاک نشد، ممکن است مجبور شوید این فرایند را تکرار کنید.

نکته:

یک مسواک قدیمی میتواند در اسکراب کمک کند.

حوله های کاغذی بطور کلی قوی تر از توپ های پنبه ای هستند و ممکن است به حذف برخی لاک های با دوام و سخت تر کمک کند.

د) خیس کردن دستانتان در آب گرم، مالیدن، ورقه ورقه شدن لاک ها، و تلاش مجدد

آب گرم لاک را نرم می کند، و به شما این امکان را می دهد که قطعه های لاک را بردارید.

نکته:

آب را به اندازه ای گرم کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بدون سوزاندن خود بگیرید.

ممکن است لازم باشد ناخن هایتان را ۲۰ الی ٢٥ دقیقه خیس کنید، پس هنگام تماشای تلویزیون، این را انجام داده و پس از پایان نمایش، اقدام به پاک کردن لاک هایتان کنید. در صورت لزوم آب را گرم کنید.

روش سوم : استفاده از لاک ناخن جدید برای حذف لاک قدیمی

الف) انتخاب یک لاک ناخن دیگر که خیلی سریع خشک نمی شود

لاک ناخن به علت تبخیر حلال های آن خشک خواهد شد. استفاده از پوشش دوم بطور مؤثر حلال را نرم می کند. این اجازه می دهد تا لاک به حالت مایع باز گردد و پاک شود. بهترین نوع لاک برای این روش لاک هایی است که زود خشک نشود (quick dry نباشد). از لاک های ناخن که زود خشک می شوند و quick dry هستند یا اسپری ها و یا قطره هایی که باعث می شوند ناخن ها زودتر خشک شوند استفاده نکنید.

نکته:

برخی وبلاگ ها نشان می دهند که لاک هایی با رنگ تیره تر که شما برای پاک کردن استفاده می کنید، اغلب بهترین تاثیر را دارند.

ب) لاک را در یک زمان به یک ناخن بمالید

زمانی که از لاک بعنوان پاک کننده لاک قدیمی استفاده می کنید، لازم نیست که همه ناخن هایتان را لاک بزنید. اجازه ندهید که لاک جدید خشک شود. در صورت خشک شدن لاک ناخن سخت تر شده و پاک کردن آن دشوار تر خواهد شد.

ج) لاک جدید را سریع پاک کنید

بلافاصله بعد از اضافه کردن لاک جدید، لاک ناخن قدیمی را پاک کنید. برای نتیجه بهتر، از یک حوله کاغذی استفاده کنید.

نکته:

در حالی که بسیاری از مردم معمولا هنگام استفاده از لاک ناخن از توپ پنبه استفاده می کنند، هنگام استفاده از این روش، نباید از توپ پنبه ای استفاده کرد. تار های پنبه از هم جدا هستند و احتمالا به لاک مرطوب می چسبند در نتیجه لاک را به خوبی نمی تواند پاک کند.

در حالی که استفاده از لایه دوم لاک ناخن مؤثر است، ممکن است نیاز به کمی استفاده از پاک کننده طبیعی برای پاک کردن لاک قدیمی داشته باشید.

د) لاک زدن را تکرار کنید و آن را پاک کنید تا اثری از لاک ها روی ناخن های شما باقی نماند

این روش ممکن است لازم باشد چندین بار تکرار شود تا بطور کامل لاک قدیمی را از بین ببرد. یک لایه دیگر از لاک ناخن را اضافه کنید و با مالش توسط حوله کاغذی آن را پاک کنید. ممکن است قبل از اینکه لاک بطور کامل پاک شود، ٢ یا ٣ مرحله طول بکشد.

روش چهارم : استفاده از برخی روش ها قبل از لاک زدن برای لاک های اکلیلی و پر زرق و برق

الف) پوشش پایه را با چسب و آب بپوشانید

 

اگر برای پاک کردن لاک ناخن به دلیل استفاده از بلور های پر زرق و برق با مشکل مواجه می شوید، راهی برای حذف آسان تر آن ها وجود دارد. این روش باید قبل از لاک زدن انجام شود؛ اما می تواند راه حل عالی برای جلوگیری از بروز مشکل برای ناخن ها هنگام استفاده از لاک های اکلیلی و بلور های پر زرق و برق باشد. شما مخلوطی از آب و چسب را می سازید و قبل از استفاده از لاک های اکلیلی آن را روی ناخن هایتان می زنید.

نکته:

شما نیاز به چسب چوب، یک بطری لاک ناخن و آب خواهید داشت. بطری را حدود یک سوم از چسب پر کنید و سپس برای دو سوم باقی مانده آب اضافه کنید و تا زمانی که مخلوط به اندازه کافی رقیق باشد تا روی ناخن هایتان پخش شود بطری را تکان دهید (این ترکیب بصورت آماده تحت عنوان پیل آف در فروشگاه های آرایشی قابل خریداری است).

ب) قبل از زدن لاک، پوشش پایه چسب را بزنید و خشک کنید

قبل از لاک زدن، ناخن های خود را با یک لایه از پوشش پایه چسب بپوشانید. قبل از استفاده از پوشش بعدی، حدود ٥ دقیقه صبر کنید تا پوشش چسب بخوبی خشک شود.

ج) لاک ناخن خود را بزنید

وقتی که شما پوشش پایه چسب یا سایر پوشش ها را استفاده کردید، لاک اکلیلی خود را مانند همیشه روی ناخن هایتان بزنید. چسب روی ناخن خشک و مقاوم شده و لاک روی آن نیز بخوبی میچسبد. خوشبختانه، چسب ناخنتان را می توانید به آسانی با کمی نیرو از روی ناخنتان جدا کنید و این باعث می شود که حذف و پاک کردن آن بسیار ساده تر شود.

د) زمانی که آماده پاک کردن لاک هایتان هستید، ناخن های خود را خیس کنید

ناخن های خود را در آب گرم به مدت چند دقیقه قرار دهید. این کار لاک را نرم می کند. بطوری که بدون آسیب زدن به ناخن ها، بسیار ساده تر از ناخن جدا می شود.

ه) پاک کردن لاک ناخن قدیمی

شما می توانید با استفاده از انگشتان خود لاک ناخن را از بین ببرید. با این حال، اگر شما مشکلی در انجام این کار دارید، میتوانید از یک کشنده (هول دهنده) کوتیکول، یک خلال دندان یا برخی از شیوه های نازک تر و خشن استفاده کنید. به آرامی آن را زیر لاک ناخن خود بکشید تا لاک قدیمی از بین برود.

منبع :نایل ار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *