آرایشی و زیبایی, مقالات

۳ نکته مهم برای جلوگیری از ریختن خط چشم و سرمه

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 4428 ۳ نکته مهم برای جلوگیری از ریختن خط چشم و سرمه آرایشی و زیبایی مقالات

۳ نکته مهم برای جلوگیری از ریختن خط چشم و سرمه

علاوه بر صحیح و حرفه ای کشیدن خط چشم، ریختن و پخش شدن خط چشم یکی از مشکلات اصلی برای هر خانمی است. برای رفع این مشکل در ادامه نکته‌ها و روش‌های جلوگیری از ریختن آن را مطرح نموده ایم

روش های جلوگیری از ریخته شدن خط چشم

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 271481_417-300x183 ۳ نکته مهم برای جلوگیری از ریختن خط چشم و سرمه آرایشی و زیبایی مقالات

علاوه بر صحیح و حرفه ای کشیدن خط چشم، ریختن و پخش شدن خط چشم یکی از مشکلات اصلی برای هر خانمی است. برای رفع این مشکل در ادامه نکته ها و روش های جلوگیری از ریختن آن را مطرح نموده ایم:

۱. نخریدن خط چشم ارزان

البته منظور استفاده از بهترین و گرانترین برند خط چشم نیست! اما چشم جزء حساس ترین عضو بدن است؛ بنابراین استفاده از خط چشم مناسب علاوه بر اینکه مدت زمان ماندگاری بیشتری خواهد داشت از احتمال آسیب به چشم ها نیز جلوگیری می کند. خط چشم های ارزان مدت کوتاهی پس از استفاده می ریزند و یا باعث قرمزی چشم و سردرد می شوند.

۲. استفاده از خط چشم مدادی

خط چشم مدادی علاوه بر راحتی استفاده، ماندگاری بیشتری نسبت به خط چشم های مایع دارد.

۳. استفاده از کانسیلر

کانسیلر کمک بزرگی به شما در جلوگیری از ریخته شدن خط چشم و ماندگاری بیشتر آن خواهد بود. کانسیلر خطوط زیر چشم را یکدست نموده و از ریزش خط چشم به آن جلوگیری می کند.

۴. استفاده از سایه با خط چشم

استفاده از سایه همراه با خط چشم، علاوه بر زیبایی بیشتر باعث می شود که خط چشم ثابت بوده و دیگر نریزد.

۵. آماده سازی پوست قبل از آرایش

همیشه قبل از آرایش کردن، پوست صورت را تمیز کنید. پوست انسان دائما در حال ترشح روغن های طبیعی است که باعث جذب گرد و غبار می شود. در صورتی که با همین آلودگی ها از خط چشم استفاده کنید، احتمال پخش شدن و ریزش آن بیشتر می شود. بهتر است پس از پاکسازی مقداری پرایمر به چشم بزنید تا خط چشم به خوبی روی پوست بخوابد.

۶. عدم استفاده از مرطوب کننده

استفاده از مرطوب کننده برای چشم، مانند چربی های پوست عمل کرده و باعث پخش شدگی خط چشم می شود.

۳ نکته مهم برای جلوگیری از ریختن سرمه

روی روش خود تمرکز کنید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail makeup-beauty-eyeliner-300x200 ۳ نکته مهم برای جلوگیری از ریختن خط چشم و سرمه آرایشی و زیبایی مقالات

اولین موردی که باید مد نظر قرار دهید روش یا همان تکنیک شماست. که آن شامل آماده کردن صورت می شود. در واقع در بسیاری از موارد این سرمه یا مداد نیست که اشکال دارد و اشکال در پوست چرب شماست که باعث پخش شدن مداد می شود. پس قبل از آنکه گرانترین مارک مداد را خریداری کنید از وسایلی استفاده کنید که چربی پوست شما را بگیرد.قبل از هر آرایش ابتدا صورتتان را بشویید ولی توصیه من این است که پیش از آرایش، با با یک تکه یخ کوچک دور چشمهایتان را به آرامی ماساژ دهید و بگذارید خودش خشک شود. این کار مخصوص تابستان است که هوای گرم باعث کثیف شدن آرایش می شود. قبل از استفاده از مداد نوک آن را روی دستمال کاغذی تمیز بکشید. تا آلودگی استفاده های قبلیتان پاک شود و قبل از مداد کشیدن به اطراف چشمتان پودر غیر فشرده یا پنکیک بزنید تا کاملا چربی آن گرفته شود.

انواع دیتاکس مو چیست؟ انواع دیتاکس مو چیست؟

عاقلانه انتخاب کنید.

گام دوم مورد علاقه هر زنی است. سرمه یا مدادتان را عاقلانه و مناسب پوستتان انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که درست انتخاب کردن به معنای خرید گران ترین مارک نیست. یک مداد ضد آب از یک مارک تجاری خوب خرید کنید.

به چشمانتان تقارن بدهید.

ابتدا یک خط بسیار نازک زیر چشم بکشید و بعد یک خط نازک داخل پلک پایینی و بعد در وسط چشم کمی خط را ضخیم کنید و بعد به چشمتان دنباله بدهید. با این روش حتی اگر مدادتان پخش شود باز ظاهرتان زیبا خواهد بود.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -300x169 ۳ نکته مهم برای جلوگیری از ریختن خط چشم و سرمه آرایشی و زیبایی مقالات

مدل چشم اسموکی

این آرایش بیشتر مناسب مهمانی های شبانه یا قرارهای عاشقانه است چرا که چشم های شما با این روش خط چشم کشیدن زیبا و دراماتیک به نظر می آید. برای این آرایش به یک سایه مشکی نیز نیاز دارید. می توانید ابتدا یک خط روی پلک بالایی خود ایجاد کنید و آن را تا نزدیکی پایان چشم ادامه دهید و سپس یک خط باریک تر روی پلک پایینی ایجاد کنید به این ترتیب در نهایت شما یک V کوچک روی انتهای چشمتان داردید. سپس می توانید روی پلک بالا و پایین تان را با سایه کمی هاشور بزنید تا همانطور که در عکس می بینید سایه را در پلک بالایی هر چقدر به وسط چشم می رسید بیشتر پخش کنید و در ابتدا و انتهای چشم یک رد کمرنگ از آن باقی بگذارید. در پلک پایین هم تنها یک رفت و برگشت آرام قلم مو کافی ست. هر چه خط چشمتان چرب تر و تیره تر باشد آرایش زیباتری خواهید داشت.

مدل چشم استارک

در این روش از خط چشم کشیدن به اولین چیزی که احتیاج دارید یک سایه سفید برای برجسته کردن پلک بالایی تان است. می توانید ابتدا با سایه سفید پلک تان را پوشش دهید و سپس یک خط ضخیم که ضخامت آن نیز به خودتان بستگی دارد پلک بالایی تان را مشخص کنید. پیشنهاد من این است که در صورتی که چشمان درشتی دارید خطوط چشم نازک و اگر چشمان ریز دارید خطوط ضخیم ایجاد کنید. می توانید خط چشم بالایی را کمی هم ادامه دهید تا در قسمت بیرونی پلک هم خود را نشان بدهد ولی در پلک پایین تنها یک رد کوچک از آن ایجاد کنید.

منبع : ساعد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *