آرایشی و زیبایی, مقالات

گریم برای انواع پوست چگونه صورت میگیرد؟

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail گریم برای انواع پوست چگونه صورت میگیرد؟ آرایشی و زیبایی مقالات

گریم برای انواع پوست چگونه صورت میگیرد؟

گریم که به آن آرایش ترمیمی نیز گفته میشود یکی از تکنیک های آرایشگران حرفه ای برای فرم دادن به صورت و رفع عیوب صورت است، برای کانتور کردن صورت از کرم فشرده معمولا استفاده میشود که باید دو یا سه درجه تیره تر از رنگ پوست باشد

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -آرایش-و-گریم-بینی-300x281 گریم برای انواع پوست چگونه صورت میگیرد؟ آرایشی و زیبایی مقالات

گریم که به آن آرایش ترمیمی نیز گفته میشود یکی از تکنیک های آرایشگران حرفه ای برای فرم دادن به صورت و رفع عیوب صورت است، برای گریم کردن صورت از کرم فشرده معمولا استفاده میشود که باید دو یا سه درجه تیره تر از رنگ پوست باشد اما برای هایلایت باید دو یا سه درجه روشن تر باشد. در یک تعریف ساده میتوان گفت گریم یعنی پوشاندن عیوب صورت و برجسته کردن نقاط قوت آن .

مراحل گریم صورت

  1. کرم مرطوب کننده بزنید
  2. با کرم پودری که به رنگ پوست تان نزدیک است پوست تان را پوشش دهید
  3. زیر چشم، روی بینی، چانه و پیشانی را با کرم پودری که دو درجه از پوست تان روشن تر است هایلایت کنید
  4. بالای پیشانی و زیر گونه ها را کمی تیره کنید
  5. شروع کنید به محو کردن قسمت های مشخص شده

بعضی از پوستها هم هستند که پوستی حساس دارند ما با این کاری نداریم فقط ما میخواهیم پوست را به تعادل برسانیم.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail unnamed-29-300x175 گریم برای انواع پوست چگونه صورت میگیرد؟ آرایشی و زیبایی مقالات

گریم پوست های چرب

پوست های چرب را باید چربی شان را از آن بگیریم البته قابل ذکر است که عروس ما کسی نیست که بگوید من عروسم و امروز عروسیمه و این تایم کار را انجام دهید. من در کلاسهایم مدلهایی که انجام می دهیم هیچ کار و هیچ پیش درآمدی به آن صورت ندارم و در آن لحظه کار را توضیح می دهم کار در شرایط سخت یعنی از قبل روی پوست پاکسازی انجام نداده ام و ماسکی روی صورت کار نشده و هیچ گزینه ای و کار مثبتی روی پوست ما انجام نشده است.از پوستهای چرب باید چربیشان را بگیریم .ولی ما قبل از اینکه عروس بخواهد بیاید سالن باید پاکسازی روی پوست صورت انجام بشود و ماسک مربوط به آن پوست را روی صورت انجام دهید و کارهایی را که لازم است را انجام دهید و پوستی که چرب است را بهتر است اول پاک سازی انجام دهید و برای از بین بردن چربی این پوست میتوانید از شیر پاک کن و از دستمال مرطوب و از پنبه و از آب و الکل استفاده کنید ولی تجربه ای که دارم و خلاقیت خودم است از خمیر ریش ارکو که اقایون بعد از تراشیدن صورت استفاده می کنند را استفاده نمایید. مقداری خمیر ریش را مثل خمیر دندان به اندازه دوسانت در داخل کاسه ای میریزیم و مقدارخیلی کم اب میریزیم و با فرچه مخصوص یا قلموی رژگونه استفاده میکنیم کف درست میشود این کف را روی صورت مشتری ده دقیقه قرار میگیرد چربی را از پوست میگیرد منتها آبی که به این خمیر اضافه میشود اگر زیاد باشد شل میشود وروی صورت نمی نشیند و کف خیلی شل را نمیتوانیم روی پوست انتقال دهیم و اگر آب کم باشد مثل کچ زود سفت میشود و باز کارایی خودش را ندارد پس باید قلق مقدار آبی که برای این کار درست میکنیم را بدست بیاوریم .اگر چربی پوست خیلی زیاد باشد این کار را دوبار میتوان روی پوست انجام داد تا هنگام کار به مشکل برنخوریم.

گریم پوست های خشک

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail cover-1x1-2-300x300 گریم برای انواع پوست چگونه صورت میگیرد؟ آرایشی و زیبایی مقالات

بعد از پوست چرب نوبت به پوست خشک می رسید که کار کردن با پوست خشک خیلی سختر از پوست چرب است چون قسمتی از پوست که خشک هستند، فون فارمیکی که استفاده میکنیم روی پوست نمی خوابد و پوست پوست میشود و کرم و یا فونی را که استفاده می کنید را پس میدهد. پوست های خشک را باید بخور بدهیم و اب رسانی انجام دهیم ماسک ابرسان خوب باید روی این پوستها کار کنیم که بتوانیم به پوست رطوبت دهیم وحتی ما به عروسمان میگوییم که اب اشامیدنی زیاد استفاده کند که پوشت شادابتر شود و آب روی پوست خیلی تاثیر مثبت دارد و برای اینکه آب جذب پوست شود و عروس مشکلی با خوردن مایعات پیش نیاید به همراه آب یک کمی ابلیمو استفاده نماید که آب جذب شود و بدنش آب را دفع نکند.

برای پوست های خشک از آندربیس میتوانید استفاده نمایید، که باعث میشود که پوست طراوت خودش را بدست بیاورد وفون و یا کرمی را که رویش کار م یکنیم را جذب کند منتها آندربیس را که کار کردیم ۱۰ دقیقه مکث میکنیم و به صورت کامل روی پوست پخش کرده و ماساژ می دهیم بعد از ۱۰ دقیقه استفاده از آندربیس شروع به انجام گریم کنید.

گریم پوست های معمولی

پوست معمولی که پوست های خیلی خوب هستند و هیچ مشکلی ندارند و با انجام دادن چند ماسک روی پوست صورت آماده ی کار کردن روی پوست می باشد.

پوست های مختلط

تشخیص دادنش پوست های مختلط کمی سخت می باشد. پوست مختلط پوستی است که روی بینی چرب میب اشد و گونه وپ یشانی خشک است و یا روی بینی خشک و گونه و پیشانی چرب می باشد.

تشخیص پوست چرب و خشک

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 768cc7c50285844e9c8c10ff6bfd3aca9e422019-300x237 گریم برای انواع پوست چگونه صورت میگیرد؟ آرایشی و زیبایی مقالات

تشخیص دادن انواع پوست ها کار سختی نیست معمولا پوستی که چرب است زیر نور می درخشد و چربی آن محسوس است و انگشت روی آن بکشید انگشت براق می شود و روی دستان انتقال پیدا میکند وچرب میشود. پوست خشک یک کم روی صورت ترک ترک دارد و یا مقداری پوسته پوسته باشد و باز هم خشکی آنها خودش را دارد نشان می دهد.

تشخیص حالت و نوع صورت

بعد از اینکه شرایط را فراهم کردید و پوست را تشخیص دادید و پوست صورت را برای گریم به تعادل رساندید، حال شما قالب یا جام صورت مشتری را باید تشخیص دهید، که گریم مخصوص به خودش را پیاده کنید، شما نمی توانید هیچ صورتی را پیدا کنید که سایه روشن های صورتش با صورت دیگر برابر باشد و یا کانتورینگ یا هایلایت آن با صورت دیگر برابر باشد هیچ صورتی شبیه، صورت دیگری نیست. حتی در یک خانواده پنج نفره پنج گریم مختلف روی صورت ها باید پیاده شود، طبق فرورفتگی های صورت و طبق چاق و لاغری آن صورت و ایرادهایی که آن صورت دارد، گریم و میکاپ باید انجام شود. مثل اثر انگشت که هرکس اثر انگشت مخصوص به خودش را دارد در چهره ها هم هرکس گودی ها و برجستگی های مخصوص به خودش را دارد، ما باید بتوانیم جام صورت را تشخیص دهیم که توی چه جام و چه سبکی و چه شکل هندسی این جام قرارگرفته است. برفرض مثال استانداردترین جامی که برای صورت در نظر میگیریم صورت بیضی است. ما باید بتوانیم جام ها و اشکال هندسی مختلف صورت را به سمت بیضی انتقال دهیم و آن را تبدیل به شکل بیضی تبدیل کنیم. یعنی :

 

صورت قلبی که پیشانی پهن تر از صورت است و به چانه صورت که می رسد باریک میشود.

صورت مثلث که پیشانی باریک و چانه صورت پهن تر می شود.

صورت مستطیل که صورت کشیده وزاویه دار است وسمت پیشانی کاملا پهن و سمت چانه هم صورت پهن است.

صورت مربع که مثل صورت مستطیل است منت ها مقداری کوتاهتر است.

صورت گرد که کاملا گردیش مشخص است و اشکال دیگر از صورت که موجود هستند. ما باید این ها را به سمت بیضی سوق دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *