آرایشی و زیبایی, مقالات

کلینزر و کاربرد حیاتی آن در کاشت ناخن

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 40p6IURyVQ6mx5WC5brXNaKI7ScQ7DQOyUVVfjoc کلینزر و کاربرد حیاتی آن در کاشت ناخن آرایشی و زیبایی مقالات

کلینزر و کاربرد حیاتی آن در کاشت ناخن

کلینزر، مایعی است که از اسیدهای آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسی (AHA و BHA)، مواد آنتی باکتریال (ضد میکروب)، مواد آنتی اکسیدان ، مواد التیام دهنده و مرطوب کننده ها تشکیل شده است و یکی از بخش های مهم جدا ناشدنی در خدمات مختلف ناخن اعم از لاک ساده، مانیکور، ژل پولیش یا هر گونه اکستنشن ناخن با پودر یا ژل هستند و به ماندگاری و چسبندگی محصولات استفاده شده روی ناخن هم کمک می کنند.
بهتر است قبل از خرید این نوع محصول حتما این مقاله را بخوانید. سپس می توانید در قسمت محصولات انواع کلینزر و مدل های مختلف آن را که توسط سایت MSN Beauty عرضه می شوند انتخاب و مقایسه نمایید.
کلینزر هایی که در مبحث ناخن وجود دارند معمولا به سه دسته تقسیم می گردند:
کلینزر های مخصوص پاک کردن سطح ناخن نچرال (طبیعی)
این دسته از محصولات برای پاکسازی سطح ناخن طبیعی بکار میروند و معمولا به صورت جزئی سطح ناخن را دی هیدراته نیز میکنند. این نوع کلینزر ها باعث پاک شدن چربی، آلودگی و گرد و غبار از روی ناخن طبیعی میگردند. استفاده صحیح و به جا از این محصول تاثیر فراوانی در بهتر شدن کیفیت کار خواهد داشت.
نحوه استفاده: نحوه استفاده از این محصول بدین گونه است که پد لاک پاک کن یا پد کلینزر (پد بدون پرز) را به محلول پاک کننده آغشته کرده به صورت سایشی روی سطح ناخن میمالیم تا گرده ها، چربی و آلودگی از ناخن جدا شده و جذب پد شود.
موقع پاک کردن فقط با یک نقطه ی پد ناخن رو پاک نکنید، بلکه مدام از نقاط مختلف پد استفاده کنید و پد را مدام بچرخانید تا آلودگی ها را بهتر جذب کند. اگر یک روی پد کثیف شد از روی دیگر پد استفاده کنید. و در صورتی که پد دیگر جایی برای جذب آلودگی ندارد آن را دور بریزید و یک پد دیگر استفاده کنید.
پد کلینزر یا پد بدون پرز معمولا از جنس پنبه(کتان) تهیه می شود و به اشکال مختلف موجود است.
کلینزرهای کار با ژل
این نوع کلینزر ها برای مرحله پایانی کار با ژل استفاده می شوند. برخی از انواع ژل ها بعد از فرایند پولیمریزاسیون در دستگاه UV، لایه ای چسبنده از خود به جای می گذارند. برای از بین بردن این لایه چسبنده از پاک کننده های دسته دوم استفاده میکنیم. برخی از کلینزر های این گروه بعد از استفاده روی ژل اثری از چربی به جای می گذارند.

نحوه استفاده: نحوه استفاده از این محصول هم مانند دسته اول به حالت سایشی با استفاده از پد مخصوص است.
کلینزر های دو کاره
برخی از کلینزر ها  دو کاره هستند. یعنی هم برای سطح ناخن و هم برای لایه چسبنده ژل مفید هستند.در اینصورت حتما روی محصول هر دو خاصیت درج می گردد.
نکته مهم:
تا زمانی که کاملا مطمئن نیستید کلینزر دسته اول و دسته دوم را به جای هم استفاده نکنید. در صورت مبهم بودن نوشته روی محصول میتوانید به محصولات آموزشی آن برند به خصوص مراجعه نموده و اطلاعات کاملتری به دست بیاورید.
در صورتی که محلول پاک کننده ویژه سطح را به اشتباه بر روی ژل استفاده کنید ممکن است به دلیل بالا بودن درصد استون باعث کدر شدن سطح ژل شود.
برعکس، استفاده نا به جا از کلینزر مخصوص ژل بر روی ناخن نچرال ممکن است باعث به جا ماندن لایه چربی روی ناخن شود و فرایند بستر سازی ناخن را مختل کند.
کلینزر به تنهایی نمیتواند جایگزین دی هیداتور یا پرایمر یا محصول دیگری شود و بایستی هر یک از محصولات را به جای خود استفاده کنید به جز  برخی برند ها که کلینزر و دی هیدراتور با هم در یک محصول هستند و در محصولات آموزشی آن برند خاص صراحتا اعلام میگردد.
مثل محلول سوایپ (Swipe) در یانگ نیلز و یا Nail Pure Plus  در برند NSI که کلینزر خاصیت دی هیدراسیون قوی تری دارد و نیاز به دی هیدراتور نیست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *