آرایشی و زیبایی, مقالات

کلینزر ناخن، نحوه استفاده و انواع آن

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 3-14 کلینزر ناخن، نحوه استفاده و انواع آن آرایشی و زیبایی مقالات

کلینزر ها در مبحث ناخن همانگونه که از نام آنها پیداست برای پاک کردن استفاده می شوند.
این نوع محصولات معمولا دارای ترکیباتی کنترل شده از ایزوپروپیل الکل و استون هستند و در اکثر برند ها این محصول دیده می شود.
کلینزرها یا همان پاک کننده ها بخش جدا نشدنی و بسیار مهم در هر گونه خدمات ناخن اعم از مانیکور و لاک ساده، ژل پولیش یا هر گونه اکستنشن ناخن با پودر یا ژل هستند و به ماندگاری و چسبندگی محصولات استفاده شده روی ناخن هم کمک میکنند.
نکته ای که در مورد این محصول بایستی در نظر بگیریم استفاده صحیح و به جا از آن است.
بهتر است قبل از خرید این نوع محصول حتما در مورد آن مطالعه کنید و محصول مورد نظر خود را آگاهانه انتخاب کنید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1-16-300x300 کلینزر ناخن، نحوه استفاده و انواع آن آرایشی و زیبایی مقالات
کلینزر هایی که در مبحث ناخن وجود دارند معمولا به سه دسته تقسیم می گردند:
دسته اول:
کلینزر های مخصوص پاک کردن سطح ناخن نچرال
این دسته از محصولات برای پاکسازی سطح ناخن طبیعی بکار میروند و معمولا به صورت جزئی سطح ناخن را دی هیدراته نیز میکنند.این نوع کلینزر ها باعث پاک شدن چربی،آلودگی و گرد و غبار از روی ناخن طبیعی میگردند. استفاده صحیح و به جا از این محصول تاثیر فراوانی در بهتر شدن کیفیت کار خواهد داشت.
نحوه استفاده:
نحوه استفاده از این محصول بدین گونه است که پد لاک پاک کن یا پد کلینزر (پد بدون پرز) را به محلول پاک کننده آغشته کرده به صورت سایشی روی سطح ناخن میمالیم تا گرد ه ها، چربی و آلودگی از ناخن جدا شده و جذب پد شود. موقع پاک کردن فقط با یک نقطه ی پد ناخن رو پاک نکنید، بلکه مدام از نقاط مختلف پد استفاده کنید و پد را مدام بچرخانید تا آلودگی ها را بهتر جذب کند. اگر یک روی پد کثیف شد از روی دیگر پد استفاده کنید. و در صورتی که پد دیگر جایی برای جذب آلودگی ندارد آن را دور بریزید و یک پد دیگر استفاده کنید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 2-13-300x300 کلینزر ناخن، نحوه استفاده و انواع آن آرایشی و زیبایی مقالات
پد کلینزر یا پد بدون پرز معمولا از جنس پنبه(کتان) تهیه می شود و به اشکال مختلف موجود است. که دو نمونه از آن را در تصویر مشاهده می کنید:
کاربرد اصلی محلول کلینزر در صنعت کاشت ناخن چیست؟
بیشتر ناخن کاران از کلینزر ناخن برای از بین بردن چسبندگی لاک ژل و کاشت ژل استفاده می نمایند تا از این طریق دوام آنها را بالا ببرند. چسبندگی زمانی اتفاق می افتد که مولکول ها به صورت الکتریکی به یکدیگر جذب می شوند تا یک سطح صاف را روی ناخن ایجاد نمایند ولی در اثر وجود عواملی مثل گرد و غبار این اتفاق نمی افتد. برای اینکه مولکول ها یکدیگر را پیدا و جذب نمایند باید هر گونه آب، گرد و غبار و چربی را از سطح ناخن پاک نمود تا فاصله بین مولکول ها کم شود و سطحی صاف و با دوام را ایجاد نماید. برای این امر از کلینزر استفاده می شود.
برخی از ناخنکاران کلینزر را با پنبه یا دستمال معمولی روی سطح ناخن می زنند که اصلا توصیه نمی شود. زیرا دستمال و پنبه دارای پرز می باشد و این پرزها ممکن است به سطح ناخن بچسبد و باعث خرابی ژلیش شود. پیشنهاد می شود که حتما از پد کلینزر برای این کار استفاده شود که بدون پرز است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *