آرایشی و زیبایی, مقالات, وبلاگ

کرم پودر ها

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail erere-1 کرم پودر ها آرایشی و زیبایی مقالات وبلاگ کرم پودر ها

کرم پودر ها، بخش جدایی ناپذیر از فرآیندهای آرایشی بانوان به خصوص دختر خانم های مشکل پسند است و بازار امروز ایران هم مملو از کرم پودر های برند تا تقلبی است که خرید آن را برای افراد، سخت می کند. همواره توصیه شده که کرم پودر های اصل را که آسیبی برای پوست ندارند، از فروشگاه های معتبر تهیه کرده یا با توجه به گرانی بازار امروز لوازم آرایشی ایران، از دوستان و آشنایان مقیم خارج از کشور، درخواست خرید و ارسال جنس اصل کنید. در استفاده از کرم پودر ، بر خلاف تصور عموم، باید فاکتورهایی رعایت شود تا کرم پودر متناسب با بافت پوست و رنگ پوست انتخاب شود تا همراهی باشکوهی با استایل شما داشته باشد.
گزارش امروز مجله تخصصی مد و سبک زندگی لوکس تهران، شما را با معیارهای  مهم در انتخاب کرم پودر و اصولی که برای انتخاب کرم پودر مناسب با رنگ و بافت پوست نیاز دارید، آشنا می کند. اگر شما هم  تجربه  استفاده از کرم های برند مثل کلینیک و لانکوم و استی لادر و شانل دارید، نظرات و دیدگاه های خود را با ما در بخش کامنت یا کانال های لوکس تهران در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
توجه کنید که هر کرم پودری در بازار، مناسب پوست شما نیست. حتی اگر بهترین برند باشد! تشخیص نوع پوست شما، اقدام اول برای خرید POWDER CREAM خوب است. شما باید پوست خود را به درستی بشناسید. بهترین مشاور، متخصص پوست شما است نه فروشنده مزون ها و گالری های لوازم آرایشی سطح شهر! برای شناسایی نوع پوست، باید بدانید که کلا هر پوستی، یکی از این چهار طیف را شامل می شود: یا نرمال است. یا چرب است. یا خشک است یا ترکیبی از این ها یعنی مختلط است.
برای هر طیفی از پوست، کرم پودر مخصوص داریم و اگر شما پوست چرب داشته باشید و کرم پودر مخصوص پوست خشک استفاده کنید، حتما نتیجه لازم را نخواهید برد. این طبقه بندی نیز بر اساس میزان ترشح چربی پوست بوده که به آن سبوم گفته می شود.
اگر پوست سفت دارید، پوست شما خشک است و کرم پودر مخصوص پوست خشک توصیه می شود.
اگر پوست شما براق است و برق زدن در صورت شما محرز است، پوست مرطوب دارید که باید از کرم پودر مخصوص پوست چرب استفاده کنید. لانکوم و مک و استی لادر، گزینه های خوبی برای شما دارند. البته نمونه های گیاهی ایرانی نیز پیشنهاد می شود.
اگر پوست شما در بخشی خشک و قسمتی دیگر مرطوب و چرب است و شاهد پوسته ریزی هستید، پوست مختلط دارید که باید از کرم پودرهای مناسب با پوست مختلط استفاده کنید. برند های doucce.victoria  و mahantan، گزینه های خوبی برای افرادی است که چنین بافت پوستی دارند.
با  این حال، کرم پودر ها به 5دسته تقسیم بندی می شوند:
محصولات مایع
محصولات استیکی
محصولات بی بی کرم
محصولات سی سی کرم
محصولات فومی
توجه کنید که ترکیب کرم پودر ها با بیس های گوناگون با هم اشکالی  ندارد. اما باید به ته رنگ پوست خود و فرمولاسیون آن توجه کنید تا کارکرد ضد هم  نداشه باشند. برچسب روی کرم پودرها را همواره مطالعه کنید.
رنگ پوست خود را شناسایی کنید
گاها مشاهده می شود که بانوان، کرم پودری را انتخاب کردند که تناسبی با تنالیه پوست نداشته و محصول آرایشی، جذاب و ملیح نیست. تشخیص نوع پوست و ته رنگ پوست، هر دو اهمیت دارد. تشخیص ته رنگ پوست برای بانوانی که دارای پوستی روشن و سفید هستند، اهمیت زیادی دارد. چرا که انتخاب مدل نامناسب و تیره، چهره آن ها را مصنوعی خواهد کرد. تناژ رنگ هایی که معمولا در کرم پودرها مشاهده می شود، صورتی، کهربایی (زرد رنگ) و البته عاجی رنگ است. چون بانوان خاورمیانه، اکثرا پوست سبزه دارند، کرم پودر بژ، گزینه خوبی است.
چگونه ته رنگ پوست را تشخیص دهیم

شاید سوال کنید که چگونه ته رنگ پوست را تشخیص دهیم؟ کافی است مچ دست خود را زیر نور مهتابی سفید بگیرید. اگر رگ های دست شما، آبی بود، پوست سرد دارید و تگ رنگ پوست شما، PINK است. بنابراین سراغ کرم پودرهایی بروید که با تن صورتی، سازگاری دارد. اگر رگ های دست شما سبز رنگ بود، تن پوست شما گرم است و سراغ رنگ  های تن زرد بروید. افرادی که پوست سفید دارند، رنگ عاجی برای انتخاب کرم پودر را در نظر داشته باشند.
اگر ته رنگ پوست شما، قرمز یا آبی یا صورتی است، پوست سرد دارید. مثلا اگر جواهرات سفید و نقره ای بیش تر در استایل شما جلوه دارد.
اگر ته رنگ پوست شما به طلایی می زند یا هلویی است، پوست گرم دارید. مثلا اگر جواهرات و اکسسوری طلایی مناسب شما است.
اگر ته رنگ پوست شما ترکیبی از موارد بالا است، پوست خنثی دارید.
کرم پودر هایی که چربی ندارند
در ساخت کرم پودر ها معمولا از اسید چرب استفاده می شود. اما این اسید های چرب در دراز مدت سبب انسداد منافذ پوستی شده و آکنه و جوش، یادگاری آن ها روی پوست خواهند بود که مشکلاتی را برای پوست بانوان در سنین مختلف به ارمغان می آورد.
پس در کرم پودرهایی که چربی ندارد، اسید چرب از طراحی فرمولاسیون حذف شده و استر جایگزین آن خواهد شد که برای همین شما با عنوان OIL FREE روی بسیاری از کرم پودرها مواجه می شوید.
کرم پودر های مفید مصرف روزانه
اگر شما عادت دارید تا هر روز یا هفته ای چند بار از کرم پودر استفاده کنید، نکاتی را باید مد نظر قرار دهید تا آسیب کم تری به پوست شما برسد. انتخاب مدلی برای مصرف روزانه ، به محل زندگی شما بستگی دارد. عزیزانی که در مناطق شمالی و مرطوب هستند، نوع کرم پودر آن ها با افرادی که در مناطق گرم سیر و خشک مرکز و جنوب کشور زندگی می کنند، متفاوت است و مراقبت های بهداشتی نیز فرق می کند.
بهترین کرم پودر ها برای پوست های چرب را بشناسیم
کرم پودر های روزانه بهتر است که سبک باشد و از SPF ۱۵ تا ۳۰ برخوردار باشد تا از پوست در مقابل اشعه خورشید (UV) محافظت کند. کرم هایی که BB نام دارند یا BELMISH BLUM گزینه های خوبی هستند. چرا؟ چون معمولا حاوی مرطوب کننده (HYDRATION)، پرایمر، ضد آفتاب و ترکیبات ANTI AGING  (ضد پیری) و آنتی اکسیدان بوده و از پوست در برابر آقتاب و خشکی به خوبی محافظت می کنند. رنگدانه هایی که در کرم  بی بی وجود دارد، از پوست شما در برابر عیوبی که روی پوست است مثل آکنه و چروک های ریز، محافظت می کند.
کرم پودر روزانه
معمولا اگر دنبال کرم پودر روزانه هستید و پوست شما دارای جوش های سر سیاه و ریز است، کرم CC توصیه  می شود که فرقشان با کرم BB این است که میزان رنگ دانه ها در آن ها بیش تر بوده و قدرت پوشانندگی بالا  (LONG WEARNING) دارند و ماندگاری آن ها نیز بهتر است.  تفاوت استفاده از کرم CC را در عکس زیر که روی پوست صورت یک دختر ایرلندی تست شده است مشاهده می کنید.
یک مشکل همیشگی را رفع کنید!
یکی از مشکلاتی که همواره گریبان گیر بانوان در زمان استفاده از کرم پودر است، نخوابیدن محتویات گرم  پودر روی پوست صورت است.
برای حل این معضل، با پرایمر ها و فونداسیون ها آشتی کنید و اصول کارکرد آن ها را فرا بگیرید. در لوکس تهران، مطالب زیادی در این باره نوشته شده است.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail jkhghjhghg-1-300x300 کرم پودر ها آرایشی و زیبایی مقالات وبلاگ کرم پودر ها
قبل از کرم پودر ها، از پرایمر ها استفاده کنید
یک زیرسازی خوب، آرایش خوب را نوید می دهد. حتما قبل از کرم پودر ها، از پرایمر ها استفاده کنید تا سطوح ناهموار با خلل و فرج را کاور کرده و دوام آرایش و قدرت ماندگاری آن را افزایش دهد. چون از زیر سازی خوبی استفاده نمی کنید و هنوز در این زمینه مهارت کافی ندارید، کرم پودر روی پوست صورت شما، به خوبی قرار نمی گیرد. توجه داشته باشید که استفاده از مرطوب کننده به جای کرم پودر زمانی امکان دارد که فرمولاسیون شیمایی آن ها مشابه باشد. در غیر این صورت، استفاده از مرطوب کننده سبب خواهد شد تا اصطلاحا کرم پودر روی پوست صورت شما، فرم خوبی نگیرد.
با بهترین کرم پودر های برند لآشنا شویم
یکی از موضوعاتی که بانوان باید توجه داشته باشند ان است که کرم پودر مثل هر محصول آرایشی و بهداشتی و پوشیدنی، متناسب با سن و جنس و وزن و نیازهای پوستی افراد ، طراحی و تولید می شود و هر فرد می بایست متناسب با نیاز خود، دنبال برند متناسب با بافت صورت و ته رنگ پوست و موضوعاتی که در ابتدای گفتار به آن اشاره شد، باشد. در غیر این صورت، هزینه
زمان را هدر خواهد داد. بنابراین، همان طور که بهترین سبک  مدیریتی نداریم، بهترین محصول و بهترین برند کرم پودر هم نداریم.  همه چیز به نیاز شما بستگی دارد.
کرم پودر شما هم باید متناسب با جنس و رنگ پوست شما باشد ”
کرم پودر شما هم باید متناسب با جنس  و رنگ پوست شما باشد و هم تنالیته خوبی با آرایش  چهره شما برقرار کند)
اگر محصولی متناسب با پوست مادر یا خواهر شما است، الزاما مناسب پوست شما نیست. چرا که شاید پوست شما مختلط و پوست دیگر اعضای خانواده، خشک باشد. برای سازگاری کرم پودر ها، به جای  این که دنبال بهترین برند باشید، دنبال شناسایی درست و صحیح جنس و رنگ و بافت و ظرفیت های پوست خود با مشورت پزشک متخصص پوست باشید تا تبلیغات کرم پودر ها، شما را گمره نکند!
آیا کرم پودر ، راه حل  خوبی برای جای جوش  است؟
حتما خیر. جوش، معلول یک علت است. اگر شما به به دنبال معلول درمانی باشید و به علت کاری نداشته باشید، نقل افرادی می شود که برای سردردهای پیاپی خود، سرم و آمپول می زنند و صرفا میوه می خورند! در حالی که شاید علت سردردهای پیاپی، عفونت دهان و دندان و خیلی مسایل دیگر  باشد. در جای جوش هم، بایدبه دنبال علت درمانی بود.  یکی  از روش های علت درمانی در حوزه پوست، اصطلاح سبک زندگی و روی آوردن به رژیم غذایی سبز است.
چگونه جوش و کک و مک صورت را با آرایش پاک کنیم؟
با سبک زندگی سبز (green life style) آشتی کنید. اجازه دهید تا گیاهان و میوه ها و سبزی ها، جای شیرینی و نوشابه و فست فود را بگیرد. اجازه دهید گیاهان دارویی ایرانی، طب سنتی، روش های مراقبتی درمانی و مصرف خشکبار به جای سم سفید (قند)، وارد رژیم غذایی شما شده و بدن را با این گیاهان و دم نوش ها،  پاک سازی کنید. جوش و آکنه ها و تیرگی چهره و گود افتادگی زیر چشم و بسیاری از مشکلاتی که انسان عصر دیجیتال امروز با آن مواجه است، با اصطلاح سبک زندگی، امکان پذیر خواهدبود.
از آهن و ویتامین D در رژیم غذایی استفاده کنید تا به کرم پودر ها برای از بین بردن آکنه و جوش سر سیاه و ریز متوسل نشوید. فراموش نکنید که مصرف زیاد کرم پودر ، پوست شما را کهنه و پیر می کند و آسیب پذیری آن را افزایش می دهد.
اگر این عبارت را روی کرم پودر ها مشاهده کردید، یعنی در تولید و ساخت این محصول، از نمونه های حیوانی برای تست آن استفاده نشده و فرآورده های حیوانی نیز در فرمولاسیون آن به کارنرفته است. البته همه برند ها، محصولاتشان کرولتی فری نیست و شماری از ان ها به این صورت است. اطلاعات بیش تر را روی برچسب هر محصول مشاهده کنید. محصولاتی که ۱۰۰ درصد وگان هستند، معمولا کرولتی فری هستند. برای آشنایی با ده ها محصول است.
کرم پودر: با فروشگاه اینترنتی جزیره همراه باشید تا تمامی اطلاعات لازم در مورد یکی از مهمترین اعضای لوازم آرایشی ر رامورد بررسی قرار دهیم.
بهترین برندهای کرم پودر سال ۲۰۱۹
هنگامی که صحبت آرایش صورت مطرح باشد، همه خانم‌ها دوست دارن از بهترین مواد آرایشی استفاده کنند.
کرم پودرها در زمینه آرایش صورت یکی از مهمترین انتخاب ها است. این ماده آرایشی به شما کمک می‌کند تا خطوط صورت و دیگر اشکالات را بپوشانید.
نتیجه نهایی استفاده از کرم پودر به شدت در چهره و ظاهر خانم‌ها تاثیر گذار خواهد بود. هزاران مارک و مدل در بازار برای خریداری وجود دارد.
این امر باعث سردرگمی خانم‌ها برای خرید می‌شود. در ادامه قصد داریم تا شما را با بهترین مارک های این ماده آرایشی محبوب آشنا کنیم.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail yugyuy-1-300x300 کرم پودر ها آرایشی و زیبایی مقالات وبلاگ کرم پودر ها
کرم پودر  victoria
نظرات استفاده کنندگان از این محصول کاملا مثبت است. این کرم پودر مناسب پوست های چرب است.
این محصول از کیفیت مرغوب بهره می‌برد. هنگام استفاده باعث به وجود آمدن یک لایه نازک بر روی پوست می‌شود که کاملا مناسب است.
درخشش پوست نیز دیگر ویژگی‌ای است که این ماده آرایشی با خود به همراه دارد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail fdgtdfgf-300x300 کرم پودر ها آرایشی و زیبایی مقالات وبلاگ کرم پودر ها
کرم پودر mahantan
این برند توسط اشخاص معروف و سلبریتی‌ها استفاده می‌شود. از ویژگی‌های آن نیز می‌توان به:
قیمت مناسب
نتیجه دلخواه و رویایی
درخشش بینظیر

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -1-300x300 کرم پودر ها آرایشی و زیبایی مقالات وبلاگ کرم پودر ها
کرم پودر doucce
این برند یک تصویر فوق العاده را از پوست شما به نمایش می‌گذارد. این برند جدای درخششی که به همراه دارد، پوست شما را کلفت نمی‌کند.

ویژگی این محصول تاثیر نازک و طبیعی بر روی پوست شماست که بینظیره.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -1-300x300 کرم پودر ها آرایشی و زیبایی مقالات وبلاگ کرم پودر ها
کرم پودر doucceتیوپی
حس نرمی و زیبایی‌ای که این کرم پودر به پوست شما می‌دهد واقعا تکرارنشدنیه.
این ماده آرایشی برای پوست بسیار مغذیه و حالت طبیعی به شما می‌بخشد.
نتیجه نهایی استفاده از برند داشتن پوستی نرم، طبیعی و صاف خواهد بود.
کرم پودر La Mer:
محصولات این مارک محصولاتی بسیار لوکس و لاکچری هستند. کیفیتی ناب، سبک و ظریف از ویژگی‌های محصولات این برند است.
نتیجه استفاده از این برند بسیار خوشایند و شگفت انگیز خواهد بود. البته باید توجه داشت که برای داشتن این محصول باید هزینه قابل توجهی نیز بپردازید.
کرم پودر E.L.F Studio:
خانم‌ها نیاز دارند که همواره این محصول را در کیف لوازم آرایشی خود داشته باشند.
این محصول برای پاک کردن آرایش‌های نامناسب و نامطوب نیز قابل استفاده است. علاوه بر این برای داشتن پوستی خیره کننده نیز
کمک کننده است.
قیمت به شدت مناسب و ارزان آن نیز از دیگر عوامل محبوبیت آن است.
کرم پودر Laura Mercier:
این برند یکی از بهترین برندها در دنیا به شمار می‌رود. اثرات استفاده از آن در طول روز از بین نمی‌رود.
حالت پوست را کاملا طبیعی نگه می‌دارد. چهره‌ای مات را به شما می‌بخشد و درخششی جذاب را به ارمغان می‌آورد.
ارزش این برند کاملا برای استفاده کنندگان آن ثابت شده است.
کرم پودر Bobbi Brown:
استفاده از کرم پودر پوست را به صورت کاملا طبیعی زیبا و جذاب نشان خواهد داد.
لایه نازکی از خود بر جای خواهد گذاشت. هرگز پوست را کلفت و نامطلوب نشان نخواهد داد.
اثر طولانی مدتی نیز دارد و پوست را مات می‌کند.
کرم پودر Fenty Beauty:
این برند یکی از مشهورترین و بهترین مارک‌های آرایشی در سراسر دنیا است.
کیفیت مرغوب و عالی این کرم پودر شما را شگفت زده خواهد کرد.
ظرافت، سبکی و درخششی که به پوست هدیه می‌دهد بینظیر است. بر روی تمامی پوست‌ها قابل استفاده است.
کرم پودر Hourglass:
محصولات این برند به شدت ظریف و نرم هستند. باعث بهبود کیفیت پوست می‌شوند.
چهره شما را بسیار جذاب تر می‌کنند و حالت طبیعی‌ای را با خود به همراه دارند. این کرم پودر یکی از بهترینا برای خریداری است.
کرم پودر Chanel:
این محصول بینظیر با پوشانندگی متوسط برای استفاده های روزانه یک گزینه عالی است.
فرمولاسیون و ترکیبات آن از پوست شما در برابر آسیب های مخرب محیطی محافظت می کند.
باعث افزایش طراوات پوست شده و حالتی طبیعی به آن می بخشد.
کرم پودر GIORGIO ARMANI:
اکثر مردم این برند را با ادکلن ها و لباس های مشهورش می شناسند
البته باید توجه داشت که یکی از مرغوب ترین کرم پودرهای جهان توسط این مارک تولید می شود.
علت محبوبیت آن نیز ترکیب سبک و ظریف آن است.
در صورت استفاده به راحتی بر روی پوست نشسته و قابلیت پوشانندگی بالایی نیز دارد.
گزینه بسیار مطلوب برای پوست های چرب است.
کرم پودر Charlotte Tilbury:
این محصول سرشار از اسید هیالورونیک است. به راحتی معایب پوستی را می پوشاند.
رطوبت و درخشندگی جذابی نیز به پوست هدیه می دهد.
بسیار سبک و نرم بوده و احساس راحتی و شادابی به پوست شما می بخشد.
کسانی که پوست مختلط دارند می توانند از این کرم پودر استفاده کنند.
کرم پودر NARS:
محصولات آرایشی NARS همواره زبانزد عام و خاص است.
تمامی محصولات این برند از دوام فوق العاده ای بهره می برند. در صورت استفاده از کرم پودر آن تا ۱۶ ساعت می تواند اثر آن را حس کنید.
پوستی مخملی، مات و شگفت انگیز را پس از هر بار استفاده از این کرم پودر خواهید داشت.
همچنین به دلیل وجود پلیمرهای انعطاف پذیر در فرمولاسیون آن، از خستگی پوست جلوگیری می شود
کرم پودر LA PRAIRIE:
به لطف استخدام متخصصان بیوتکنولوژی این شرکت توانسته فرمول جوان سازی پوست را کشف کند.
در صورت استفاده از کرم پودر این برند فرآیند پیر شدن پوست شما به تعویق خواهد افتاد.
فرمولاسیون و ترکیبات آن سرعت ساخت و ساز سلول های پوستی را بهبود می دهند.
تاثیرات باور نکردنی این محصول را پس از چند هفته استفاده می توانید به راحتی حس کنید.
این برند یکی از مشهورترین و محبوب ترین برندها در دنیا در زمینه تولید کرم پودر به شما می رود.
نحوه تشخیص نوع پوست:
برای خرید لوازم آرایشی مناسب یکی از مهمترین گام¬ها تشخیص نوع پوست است. به طور کلی پوست انسان ها به ۴ دسته :

 • نرمال
 • چرب
 • خشک
 • مختلط

تقسیم می‌شود. نحوه دسته بندی این پوست‌ها نیز بر اساس میزان ترشح چربی پوست یا سبوم است.
اگر از آن دسته از افرادی هستید که پوستی سفت و مات دارید، پوست شما از نوع خشک است.
نیاز است که به طور منظم به پوست خود رطوبت برسانید.
افرادی که پوست براق و مرطوب هستند، دارای پوستی چرب هستند. چنین افرادی باید از محصولات کنترل کننده سبوم و فاقد چربی استفاده کنند.
اگر ناحیه ‌ای از صورت شما مانند گونه‌ها خشک، و دیگر قسمت‌ها مانند خط T صورت شما چرب‌تر از دیگر نقاط است، شما دارای پوستی مختلط هستید.
در غیر این صورت شما دارای پوستی نرمال هستید.
روش تشخیص ته رنگ پوست:
این کار خصوصا برای کسانی که از پوست‌های روشن بهره می‌برند برای خرید یک کرم پودر مناسب به شدت حائز اهمیت است.
بیشتر برندهای سازنده کرم پودر، از سه مدل عاجی، زرد و صورتی استفاده می‌کنند.
با توجه به نژاد و رنگ پوست مناطق میزان محبوبیت این مدل‌ها نیز متفاوت است. برای تشخیص ته رنگ پوست خود ابتدا مچ دست خود را زیر نور سفید بگیرید.
اگر رگ‌های دست شما آبی یا بنفش بود، پوست شما سرد بوده و ته رنگ پوستتان نیز صورتی است. اگر رگ‌هایتان سبز رنگ هستند،
شما دارای پوستی گرم هستید و بهتر است به سراغ کرم‌ پودرهایی با تناژ زرد بروید. اگر پوست سفیدی دارید و ته رنگ شما معلوم نیست، به صورت کرم پودرهای عاجی بروید.
بهترین نوع کرم پودر برای استفاده روزمره چیست؟

 

برای اینکه بهترین نتیجه را داشته باشید بهتر است سراغ کرم‌ پودرهای سبک و دارای SPF بروید. این مدل‌ها به عنوان محافظ پوست شما در برابر آفتاب عمل می‌کنند.
کرم پودرهای بی بی( bb = blemish bulm) دارای ویژگی‌های بسیاری نظیر:

 • خاصیت مرطوب کنندگی
 • ضد آفتاب
  ترکیبات ضد پیری و آنتی اکسیدان ها
  هستند. اگر پوست شما جای جوش و یا لک¬های عمیق دارد می‌توانید از سی سی کرم ها استفاده کنید.
  این مدل ها تمام خاصیت‌های بی بی کرم ها را دارا بوده و تنها رنگدانه بیشتری را دارند. در نتیجه پوشش بهتری نسبت به بی بی کرم ها دارند.
  علت نخوابیدن کرم پودر بر روی پوست چیست؟
  علت این امر زیرسازی نامناسب و نادرست آرایش است. حتما قبل از استفاده از کرم پودر از پرایمرهای مناسب استفاده کنید.
  این کار باعث هموار شدن سطوح ناهموارد پوست و افزایش دوام آرایش می‌شود
  مواد تشکیل دهنده کرم پودر:
  مهمترین مواد اولیه بکار رفته در ساخت این مواد آرایشی را می‌توان به صورت زیر دسته بندی کرد:
  روغن و نرم کننده
  الکل
  پودر
  مواد معدنی
  آب همراه با بافت کرمی
  آب و فاقد چربی
  سیلیکون
  راز افزایش اثر کرم پودر بر روی پوست چیست؟
  یکی از دغدغه‌ها خانم ها دوام بیشتر لوازم آرایشی بدون از دست دادن حالت طبیعی پوست است.
  برای اینکار شما نیاز به استفاده از یکی از چهار محصول پرایمر، پودر فیکس، اسپری فیکس و پنکیک هستید.
  دلایل استفاده از کرم پودر:
  دلایل زیادی برای استفاده از این عضو محبوب لوازم آرایشی وجود دارد.
  همه خانم‌ها می‌خواهند پوستی درخشان و در عین حال طبیعی داشته باشند. کرم پودر با رطوبت رسانی به پوست و پوشش عیوب آن این هدف را میسر می‌سازد.
  مراحل استفاده از کرم پودر:
  انتخاب رنگ درست و متناسب با پوست
  -به کمک پرایمرها و یا لوسیون ها پوستتان را زیرسازی کنید.
  اگر پوست چربی دارید مرطوب کنندهای فاقد چربی را خریداری کنید.
  این مرحله باعث بهبود نشستن کرم پودر بر روی صورت و عمر طولانی تر آن می‌شود.
  سپس به صورت نقطه ای شروع به استفاده کنید. بیشترین پوشش را بر روی مرکز صورت خود انجام دهید.
  زیرا این ناحیه بیشترین تغییر رنگ را خواهد داشت.
  براقی ناحیه T را با استفاده یک پودر مات کم کنید
  انتخاب کرم پودر مناسب:
  افرادی که پوست براق دارند:
  این گونه افراد علاوه بر درخشش طبیعی ای که پوستشان دارد، گاهی نیز جوش های ریزی بر روی صورتشان نمایان می‌شود.
  بهتر است که پس از استفاده از ضد آفتاب از پنکیک نیز استفاده کنند.
  علت این کار پوشانندگی مناسب و مطلوب جوش‌ها توسط پنکیک است. البته این نکته را باید توجه داشت که نباید اطراف چشم از پنکیک استفاده کرد.
  افرادی که پوست کدر دارند:
  کسانی که دارای پوستی کدر و جوش و لک هستند باید از ضد آفتاب فاقد چربی بهره ببرند.
  در ادامه از کرم پودری که قابلیت کاور خوبی دارد، استفاده کنند.
  پس از پوشش کامل پوست، از پد یا ابر پنکیک برای افزایش ماتی پوست استفاده کنند.
  افرادی که پوست چرب دارند:
  این دسته افراد حتما باید از محصولات فاقد چربی ( Oil Free) استفاده کنند.
  در غیر اینصورت درخشش پوست آن ها تشدید شده و جوش های زیادی را به همراه خواهد داشت.
  کرم پودرهای مایع و پنکیک های خشک گزینه خوبی برای خریداری هستند.
  انواع کرم پودر:
  کرم پودر مایع:
  این نوع رایج ترین و محبوب ترین شکل کرم پودر است. علت این امر سهولت استفاده و پوشش طبیعی آن‌ها است.

این دسته مناسب افرادی با پوست نرمال و یا خشک است. افرادی که پوست چرب دارند باید از مدل‌های فاقد چربی این دسته استفاده کنند.
پنکیک:
این کرم‌ها به صورت فشرده شده هستند. از نظر پوششی عملکرد بهتری دارند.
دارای دو نوع چرب ( سوپرا) و خشک ( آکوا) هستند. برای استفاده از آن‌ها از اسنفج کمک می‌گیرند.
پن استیک:
دارای بافت سنگینی بوده و پوشش فوق‌ العاده ای دارند.
از پن استیک ها برای پوشاندن معایب پوستی استفاده می‌شود.
کانسیلر:
در مدل‌های جامد و کرمی موجود است. برای پوشش ناحیه اطراف چشم‌ها مناسب است. کانسیلر می‌تواند تیرگی، پف و چروک‌های اطراف چشم را از بین ببرد.
از کانسیلر همچنین می‌توان بر روی خط خنده، خط اهم و لک‌های پوستی نیز بهره برد.
فیکساتور ( تثبیت کننده):
این محصولات در انواع مختلفی عرضه می‌شوند. از رنگ های روشن تا تیره نیز قابل خریداری هستند. همراه با برس و پد مخصوص فروخته می شوند.
بیس:
دارای دو نوع ژله ای و کرمی هستند. در ۳ رنگ بنفش، سفید و سبز نیز موجود هستند.
بیس های بنفش مناسب پوست های کدر و سیاه هستند.
رنگ سبز بیس برای پوست های سرخ و سفید رنگ و برای پوست های نرمال از رنگ سفید بیس استفاده می‌شود.
این روز‌ها مدل‌های مختلفی از کرم پودرهای مایع، پن استیک، پنکیک و… وجود دارد اما اینکه کدام نوع و رنگ کرم پودر می‌تواند عیوب پوست را بپوشاند، حالت ماسک مانند و مصنوعی ایجاد نکند و چهره را زیبا‌تر از قبل نشان دهد سوالی است که خیلی از خانم‌ها به اشتباه از یکدیگر می‌پرسند.
چند نکته طلایی
کسانی که پوست خیلی چربی دارند می‌توانند برای دوام بیشتر قبل از زدن کرم پودر با یک پنبه آغشته به الکل سفید رقیق شده با آب، صورتشان را پاک کنند تا چربی پوستشان متعادل شود. البته این کار برای زمان‌هایی که می‌خواهید به مهمانی
خاصی بروید توصیه می‌شود و انجام هر روز این کار باعث کدر شدن پوست می‌شود.
همیشه بعد از زدن کرم پودر یک تکه پنبه بزرگ بردارید و خیلی آرام به صورت دورانی روی پوستتان بکشید. این کار اضافات کرم پودر را می‌گیرد.
اگر می‌خواهید قسمت‌هایی از بدنتان را هم کرم پودر بزنید به هیچ عنوان از کرم پودرهای چرب استفاده نکنید. کرم پودرهای آکوا که با آب مخلوط می‌شوند بهترین گزینه برای پوست بدن هستند.
دانستنی های لوازم آرایشی و بهداشتی
حساسیت به مواد آرایشی
خودتان لوازم آرایش طبیعی بسازید
عطر بر پوست‌های چرب بهتر وزمان بیشتر می ماند
لوازم آرایش ضد جوش

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *