آرایشی و زیبایی, مراقبت و سلامتی, مقالات, وبلاگ

کدام برنامه مراقبت از پوست برای پوست های حساس یا واکنش پذیر است؟

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail artistry-of-face-skin-care-products-gray-bg کدام برنامه مراقبت از پوست برای پوست های حساس یا واکنش پذیر است؟ آرایشی و زیبایی مراقبت و سلامتی مقالات وبلاگ

کدام برنامه مراقبت از پوست برای پوست های حساس یا واکنش پذیر است؟

غالباً گفته می شود كه آنها تقریباً هیچ چیز را نمی توانند تحمل كنند. و هنگامی که صحبت از مواد آرایشی برای پوست های حساس و واکنشی می شود ، لزوماً بیشتر (یا خیلی زیاد!) بهتر نیست … هرچه این پوست ها با محصولات مختلفی تماس پیدا کنند ، و گاهی با بسیاری از مواد تشکیل دهنده آنها ترکیب می کنند ، احتمال کمتری دارند. برای روبرو شدن با کسی که آنها را تحریک می کند یا آنها را حساس می کند … تعداد کمی از محصولات (اما به خوبی انتخاب شده) ، و هر کدام به عنوان دقیق ترین شکل ممکن برای محدود کردن منابع احتمالی تحریک ، تدوین شده است ، اولین اطمینان از صلح این اپیدرم است که هیچ دلیلی برای استفاده بیش از حد از آنها ندارد. این اصل اول با دو مورد دیگر همراه است ، که باید به عنوان یک مانترا روزانه تنظیم شوند: هیدراتاسیون و محافظت.

پوست های حساس و واکنشی اغلب از تعادل اندکی معیوب رنج می برند و بندرت هیدراتاسیون بهینه را تجربه می کنند. با این حال ، هیدراتاسیون خوب مطمئناً مترادف با آسایش است ، اما همچنین از آنجایی که اپیدرم لایه های ضخیم بالایی را بازیابی می کند و بنابراین قادر است عملکرد خود را به عنوان سدی در برابر تجاوزهای خارجی انجام دهد. بنابراین حفظ و حفظ محتوای آب آنها برای امید به آینده بهتر ضروری است. این معمولاً شامل مرطوب کننده اصلی است.

محافظت

همین کرم می تواند به طور روزانه محافظت کافی را انجام دهد.

در بعضی موارد که زندگی با پوست برای آنها دشوارتر است (محیطی با هوای مطبوع ، دوره ای از سرماخوردگی ، تابستان به خصوص خشک و …) ، اطمینان حاصل شود که عوامل مرطوب کننده آن از جمله مؤثرترین ها هستند ، یا حتی که حاوی یک ماده فعال انسداد دهنده برای جلوگیری از ریزش آب پوست است.

اما حتی با این وجود ، هنوز هم وجود دارد که لازم است آن را با محافظت بیشتر با شرایط تکمیل کنید: بدون قرار گرفتن در معرض آفتاب بدون کرم با شاخص SPF بالا ، این یک قانون مطلق است و به همان اندازه در مورد بدن اعمال می شود. صورت.

تحریک نشو

همه اینها خوب است … تا زمانی که این اصول زیبا را با یک ژست یا لوازم آرایشی خراب نکنید. وقت آن است که به همه چیز در حمام خود که حاوی لوله ها ، ویال ها و شیشه های دیگر است ، نگاهی جدی بیندازید و بعضی از آنها را از بین ببرید …

  • از اسکراب ها مراقب باشید

فقط آنهایی که حاوی نرمترین مواد دفع کننده (میکروبیدهای کاملاً کروی و منظم جوجوبا هستند یا مثلاً دانه های قندی که روی پوست ذوب می شوند) واجد شرایط هستند. مواد ساینده با منشا طبیعی مانند پوست و یا پودرهای هسته ممکن است حاوی لبه های تیز کاملاً تهاجمی باشند و در مورد شما مناسب تر نیستند. در مورد لایه بردارها و سایر کراتولیتیک ها ، آنها به هیچ وجه نیستند: اسیدهایی مانند اسید سالیسیلیک یا اسیدهای میوه (AHAs) که اساس کارآیی آنها است ، همچنین از پتانسیل تحریک کننده خاص پوست خود برخوردار هستند!

  • از کفهای زیبا مراقب باشید!

سورفکتانت هایی که به آنها اجازه می دهد اغلب در لیست تحریک کننده ترین پوست قرار دارند. بهتر است از ژل تمیز کننده با کف کم اما ملایم استفاده کنید.

  • از الکل خودداری کنید

چه از آن به عنوان یک ماده فعال در لوسیون تونیک استفاده شود و چه به عنوان جایگزینی برای نگهدارنده های منشاء مصنوعی در انواع مواد آرایشی ، همیشه خشک شده و به طور بالقوه تحریک کننده است ، به خصوص که در ابعاد بسیار زیادی وجود دارد. شما به آن احتیاج ندارید!

  • “بدون عطر” را ترجیح دهید

این ماده آرایشی اغلب پتانسیل حساسیتی نسبتاً قوی دارد و می تواند به حساس شدن پوست کمک کند. به خصوص وقتی که این ماده بر پایه روغنهای اساسی استوار باشد ، که اکثر آنها علاوه بر این ، و به خصوص هنگامی که کاملاً به مقدار زیادی تجویز شوند ، می توانند برای پوستهای حساس نیز کمی فعال باشند.

  • و… .. سن خود را بپذیرید!

و مهمتر از همه ، مراقب ترکیب کرم های مورد استفاده در مبارزه با بارزترین علائم آن باشید. بسیاری از ترکیبات فعال ضد چروک مانند رتینول به دلیل پتانسیل تحریک کننده آنها شناخته شده است.

این کار را انجام دهید

تمیز کردن و هیدراتاسیون کامل باید روزانه باشد.

برای تمیز کردن ، صابونی و آب وجود ندارد. یک شیر بسیار نرم یا یک لوسیون میسل که باید استفاده شود با لمس آن با یک پد پنبه ، صبح و عصر استفاده می شود. برای شستشو ، هنوز آب شیر وجود ندارد. تسکین دهنده آب گل و یا آب گرمایی به وضوح ارجح است.

این درمان با استفاده از کرم مرطوب کننده به پایان می رسد ، که همچنین می تواند ضد قرمزی و تسکین دهنده باشد و ژست نیز در صبح و عصر است.

و این است؟ بدتر نمی شود به خصوص هنگامی که پوست به ویژه واکنش پذیر است. اگر آرایش وجود دارد (بله ، می دانیم ، برای پنهان کردن قرمزی ، هنوز هم مفید است) ، باید کمترین حساسیت باشد و سبک بماند. در زمستان ، پروتکل مراقبت تازه می تواند تکمیل شود ، در عصر ، و به خصوص اگر پوست با استفاده از یک سرم تغذیه کننده و تسکین دهنده ، کمی حساس تر از حد معمول یا کمی خشک تر باشد.

در مورد مراقبت های تکمیلی چیست؟ شما آن را درک کرده اید ، بیش از حد لازم نیست که حساسیت پوست را بیش از حد سفت کنید.

بیش از یک اسکراب وجود ندارد ، و حتی اگر شیرین ترین دنیا باشد ، یک بار یا حداکثر دو بار در ماه. و بدون مالش خیلی سخت یا خیلی طولانی.

برای دنبال کردن یک ماسک مرطوب کننده و تسکین دهنده پوست باعث راحتی پوست می شود. و این بار ، واقعاً کافی است!

مراقبت از بدن

حتی اگر پوست او اغلب از پوست صورت حساس تر و واکنشی نشان می دهد ، باز هم سزاوار توجه آن است.

دوش روزانه کاملاً سریع است ، خصوصاً خیلی گرم نیست. هنگام خروج ، بدون ضربه زدن ، خودتان را با ضربه زدن خشک می کنید. اگر پوست کمی خشک باشد ، از تغذیه آن با شیر مرطوب کننده یا یک روغن خشک سبک تر ، که در یک ماساژ بسیار ملایم استفاده می شود ، بهره مند می شود.

هر دو هفته یک بار ، یک اسکراب سبک به پوست اجازه می دهد تا از سلول های مرده خلاص شود. باید در اینجا دوباره بسیار ملایم باشد ، همیشه با لمس کردن به جای مالیدن ، خصوصاً روی شاخ و برگ ترین نقاط بدن ، تمرین شود و به طور سیستماتیک و به دنبال استفاده از یک محصول مرطوب کننده و تسکین دهنده برای جبران تجاوز به اسکراب انجام شود.

و این ممکن است کاملاً کافی باشد!

هرچند کمی مراقبت از دست جایزه. زیرا این مطمئناً سخت ترین و مرتباً مورد سوءاستفاده بخشی از پوست ما هر روز است! هیچ چیز ضرباتی برای آنها ارائه نمی دهد ، یک بار در ماه ، یک درمان کامل ، با یک اسکراب ملایم شروع می شود ، و پس از آن ماسک صورت می گیرد و با استفاده از یک مرطوب کننده بسیار تغذیه کننده تکمیل می شود. ما به اندازه کافی در مورد ماسک های دست فکر نمی کنیم (و کسی که برای صورت استفاده می شود می تواند این ترفند را انجام دهد) اما واقعاً می توانند جادویی باشند.

 

این مقاله به صورت اختصاصی ودارای حق گپی رایت بوده و منبع این مقاله سایت فروشگاهی جزیره میباشد

نویسنده: مرتضی شهابادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *