مراقبت و سلامتی, مقالات

کاشت ناخن‌ های مصنوعی، آکریلیک، ژله‌ای، ابریشمی

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 3_1534350770_14_14 کاشت ناخن‌ های مصنوعی، آکریلیک، ژله‌ای، ابریشمی مراقبت و سلامتی مقالات

کاشت ناخن‌ های مصنوعی، آکریلیک، ژله‌ای، ابریشمی

دلایل بسیاری برای کاشت ناخن‌ های مصنوعی وجود دارد. ممکن است برای شرکت در مراسم ازدواج یا اجتماع سالیانه آماده شوید و عجله داشته باشید. یا شاید در بلند کردن ناخن‌های خود به مشکل برخورده و نیازمند کاشت ناخن باشید. استفاده از ناخن‌های ژله‌ای، آکریلیک و ابریشم بسیار گسترده‌است. اغلب افراد برای استفاده طولانی‌مدت ناخن‌های ژله‌ای یا آکریلیک را انتخاب می‌کنند. انواع ابریشم اغلب برای استفاده کوتاه‌مدت و برای تقویت نوک ناخن‌ها و یا بازسازی برجستگی ناخن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند تا بلند کردن ناخن‌ها.

کاشت ناخن‌ های آکریلیک

تکنسین کاشت ناخن، مایعی را با یک پودر مخلوط کرده و روی ناخن‌ها می‌زند. معمولا به تمام ناخن می‌زنند، اگرچه گاهی‌ اوقات تنها نوک‌ها را سوهان می‌زنند یا فرم منعطفی ایجاد می‌کنند تا ناخن‌هایتان کشیده تر دیده شوند. این ماده در مجاورت هوا به سرعت خشک می شود. درطول استفاده از آن بویی قوی استشمام خواهید کرد، اما در صورت تهویه مناسب آسیب‌رسان نخواهد بود.

نگهداری کردن: در طی زمان با رشد ناخن‌ها، ناخن‌های آکریلیک هم با آنها به جلو حرکت می‌کنند. هر ۲ یا ۳ هفته بهتر است به سالن‌ زیبایی مراجعه کرده تا ناخن‌هایتان را به ابتدای محل رشد برگردانند. تکنسین ناخن به آرامی لبه ناخن آکریلیک را سوهان می‌زند، سپس حد‌فاصل آنها را پر می‌کند.

برداشت: زمانی که اقدام به برداشت ناخن می‌کنید، تکنسین به راحتی پس از خوابانیدن دستانتان به مدت ۱۵ دقیقه در محلول لاک‌پاک‌کن بدون اعمال فشار یا استفاده از اهرم، ناخن را بر‌میدارد. D’anne Kleinsmith، متخصص پوست از دانشگاه Bloomfield می‌گوید که اگر تصادفاً ناخن مصنوعی‌تان به چیزی بگیرد، مثل لبه دراور، تمام ناخن از محل ریشه اصلی جدا می‌شود. پس از شکسته شدن این حفاظ، نسبت به عفونت با مخمر، قارچ و باکتری مستعد می‌شوید.

بر خلاف خمیردندان‌های غلیظ قدیمی، ژل‌های امروزی ترکیبات مشابهی با لاک ناخن دارند. این ژل‌ها روی ناخن، نوک ناخن‌ها یا ناخن‌های مصنوعی طرح‌دار که برای افزایش طول ناخن‌ها استفاده می‌شوند، زده می‌شوند. پس از هر بار که تکنسین پوششی از ژل را روی ناخن قرار می‌دهد، می‌بایست ناخن‌هایتان را به مدت‌ ۲ دقیقه در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار دهید تا ژل سفت یا سخت شود.

در طول مراحل هیچگونه بویی استشمام نخواهید کرد. گزارشاتی درباره احتمال بروز سرطان پوست به علت استفاده از ماوراء بنفش موجود هستند که قابل توجه هستند، اگرچه در هر بار با مقادیر زیادی اشعه ماوراء بنفش درگیر نخواهید بود.

ژل‌ها از آکریلیک گرانتر بوده، اما رنگ خود را برای مدت طولانی‌تری حفظ می‌کنند،بدون پوسته شدن. در این صورت برای پاکسازی ناخن نیازمند هزینه کردن برای خیساندن با محلول پاک کننده لاک خواهید بود.

نگهداری: همانند ناخن‌های آکریلیک، ژل‌ها نیزبا رشد ناخن‌ها جا‌به‌جا می‌شوند و هر ۲ تا ۳ هفته می‌بایست به محل اولیه بازگردانده شوند. تکنسین ناخن به آرامی لبه ناخن ژله‌ای (ژل) تا محل رشد ناخن‌ها سوهان می‌زند و سپس فاصله میانی را پر می‌کند.

برداشتن: با نگه‌داشتن دستان خود به مدت ۱۵ دقیقه در محلول پاک‌کننده لاک، می‌توانید به راحتی اکثر ناخن‌های مصنوعی ژله‌ای را بردارید. برخی نوار سایز ناخن به محلول پاک کننده لاک آغشته شده‌اند، که برای شل کردن ناخن‌ها و برداشت آنها کافی بوده و دیگر نیازی به خشک کردن تمام پوست دست با با محلول‌های پاک کننده لاک نیست.

همانند ناخن‌های آکریلیک در صورت گیر کردن انگشت بین در، یا بصورت تصادفی محکم زدن انگشتان روی سنگ کابینت یا هر سطح محکمی، باعث کنده شدن تمام ناخن اصلی از محل رشد، برجستگی ملایم و به دنبال آن احتمال عفونت وجود دارد.

چه در استفاده از ناخن‌های ژله‌ای یا ناخن‌های آکریلیک، ناخن نمی‌بایست کاملا از انگشت جدا شود که در این صورت امکان بروز عفونت وجود دارد. اگر سست بود، اما همچنان به گوشت انگشت اتصال داشته‌باشد، باز هم برای باکتری‌ها و یا سایر میکروب‌ها برای ایجاد مشکلات کافی خواهد بود.

کاشت ناخن‌ های مصنوعی ابریشمی

این ناخن‌های مصنوعی از ابریشم یا پلاستیک نازک بوده که در محل ناخن با چسب چسبانیده می‌شوند تا ناخن‌های ضعیف را مستحکم کرده یا به رشد ناخن شکسته کمک کنند. برخی انواع پلاستیک‌های نازک از جنس ابریشم هستند، ولی سایرین از کتان، کاغذ یا فایبرگلاس ساخته شده‌اند.

تکنسین ناخن، مواد را با شکل ناخن شما هماهنگ می‌کند، در جای خود نگه داشته و روی آن چسب می‌زند. هدف ناخن‌های ابریشمی چسبیدن موقت بوده و چسب آن طی ۲ تا ۳ هفته سست شده و یا در صورت شستشوی ظروف بدون دستکش زودتر می‌افتند. تکنسین ناخن در ملاقات‌های بعدی می‌تواند آن را دوباره گذاشته یا بردارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *