آرایشی و زیبایی, مقالات

ژل مانیکور gel-manicure

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail celebrity-nail-artists ژل مانیکور gel-manicure آرایشی و زیبایی مقالات

ژل مانیکور gel-manicure

پاک کردن صحیح محصولات آرایشی یکی از نکات بسیار مهم در سلامت و زیبایی شماست که باید آنرا با دقت انجام دهید در این مقاله می‌خواهیم به روش صحیح پاک کردن ژل مانیکور در خانه بپردازیم:

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 9eb586e8cad858bda47dc87dc67e1cfd-300x300 ژل مانیکور gel-manicure آرایشی و زیبایی مقالات

در مورد پاک کردن ژل مانیکورتان دوباره فکر کنید

یک ژل پولیش خوب، براق است و در مقابل پوسته دادن مقاوم می‌باشد. اما دوام آن در مقابل تقریبا هر چیزی که زندگی سر راهتان قرار می‌دهد،باعث می شود که پاک کردن ژل مانیکور به یک چالش بزرگ تبدیل شود. در حالیکه شما می‌توانید برای پاک کردن آن به یک سالن مراجعه کنید، اما برای انجام اینکار اغلب اوقات باید پول خرج کنید و حتی اگر رایگان باشد می‌تواند برای شما دشوار به نظر برسد. در اینجا به شما می‌گوییم که چطور یک ژل مانیکور را در خانه پاک کنید، بدون آنکه در این فرآیند به ناخن‌هایتان آسیب برسانید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail eacbeda1c798f2d943f837f36b6c2386-300x300 ژل مانیکور gel-manicure آرایشی و زیبایی مقالات

در مقابل میل به کندن یا پاک کردن آن مقاومت کنید

درحالیکه شاید پاک کردن یک ژل پولیش سمج در ابتدا، کار درستی به نظر برسد اما در واقع می‌تواند مشکلات زیادی برای سلامت کلی ناخن‌های شما ایجاد کند. دلیلش این است که وقتی این‌کار را انجام می‌دهید، لایه رویی ناخن‌هایتان را نیز از بین می‌برید و آن‌ها را بسیار شکننده و ضعیف می‌کنید. اسکی هدلی، مانیکوریست و مالک سالن ناخن As U Wish Nail Salon در نیوجرسی می‌گوید: این کار می‌تواند باعث ایجاد تکه‌های سفید و بی نظمی‌های بافتی در سراسر ناخن‌هایتان شود.

مهر و موم را بشکنید

از یک بافر ناخن برای از بین بردن هرگونه روکش محافظ باقی مانده روی ناخن‌هایتان استفاده کنید. به کارتان ادامه دهید تا زمانیکه روکش ناخن‌ها به شکل پودر درآید. هدلی می‌گوید: فقط مراقب باشید که در جریان این‌کار، ناخن‌هایتان را بیش از حد برق نیندازید، چون مطمئنا دوست ندارید که به ناخن طبیعی‌تان آسیب برسانید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail gel-manicure-300x169 ژل مانیکور gel-manicure آرایشی و زیبایی مقالات

ناخن‌هایتان را بسته بندی کنید

برای حل کردن ژل، از یک لاک پاک کن ۱۰۰٪ آستون استفاده کنید. شما باید گلوله‌های پنبه را در این لاک پاک کن خیس کنید، آن‌ها را روی ناخن‌هایتان قرار دهید و سپس تکه‌های فویل آلومینیوم را روی گلوله‌های پنبه و ناخن‌هایتان بپیچید. هدلی می‌گوید: به این ترتیب شما می‌توانید به هر ناخن فرصت دهید که به مدت ۱۵ دقیقه خیس بخورد تا پولیش تان نرم شود.

اگر به دنبال یک جایگزین سریع تر و راحت تر برای خیس کردن ناخن هایتان هستید، Jamberry به تازگی پاکت‌های پاک کننده ژل خود را روانه بازار کرده که حاوی استون و یک نرم کننده سرشار از پروتئین است. مگان گرینهالگ، توسعه دهنده‌ی محصولات Jamberry می‌گوید: آن‌ها در ۱۰ دقیقه اثر کرده و به نرم شدن ژل کمک می‌کنند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail Pic2-300x128 ژل مانیکور gel-manicure آرایشی و زیبایی مقالات

به آرامی باقی مانده‌ی لاک را بتراشید

بعد از باز کردن ناخن‌هایتان از یک چوب مخصوص کوتیکول چوبی برای خلاص شدن از شر تکه های باقی مانده لاک استفاده کنید. هدلی می‌گوید: اگر در هنگام انجام این‌کار به مشکل برخوردید، ناخن‌هایتان را با یک گلوله پنبه به مدت ۵ دقیقه دیگر خیس کنید و دوباره امتحان کنید.

حتما ناخن‌هایتان را مرطوب کنید

ناخن‌ها و کوتیکول‌های شما به احتمال زیاد بعد از پاک کردن ژل، خشک خواهند شد. بنابراین بعد از اینکه پاک کردن لاکتان تمام شد، دستانتان را بشویید و یک روغن کوتیکول مرطوب کننده به ناخن وکوتیکول‌تان بمالید. هدلی می‌گوید: این‌کار ناخن‌هایتان را بعد ازاستفاده از استون روی آن‌ها، مجددا هیدراته می‌کند تا در فواصل بین لاک زدن‌ها، قوی و سالم بمانند. گرینهالگ می‌گوید: روغن کوتیکول Jamberry، یک گزینه‌ی خوب است و حاوی روغن گلرنگ و ویتامین E می‌باشد که به هیدراته نگه داشتن ناخن‌ها کمک می‌کنند.

حرف آخر

گرینهالگ می‌گوید: ممکن است پاک کردن ژل ناخن باعث آسیب رساندن به ناخن‌هایتان شود اما اگر لاکتان را به روش درستی پاک کنید، ناخن‌هایتان به قدر کافی سالم خواهند بود که بتوانید بلافاصله مانیکور بعدی‌تان را انجام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *