آرایشی و زیبایی, مقالات

چگونه ناخن های خوبی داشته باشیم ؟ قسمت دوم

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 0811480611d چگونه ناخن های خوبی داشته باشیم ؟ قسمت دوم آرایشی و زیبایی مقالات

چگونه ناخن های خوبی داشته باشیم ؟ قسمت دوم

ناخن هایی زیبا

در قسمت دوم چگونه ناخن های خوبی داشته باشیم به نکاتی در مورد پاک کننده های ناخن ، سوهان زیر ، شامپو و ناخن های انگشت های پا اطلاعات مفیدی را به شما دوستان عزیز ارائه میدهیم .

پاک کننده های ناخن

سوهان زبر

شامپو

ناخن پا

پاک کننده های ناخن

به این نکته مهم حتما توجه کنید

اگر ناخن های شما چه دست چه پا شکننده است ، به هیچ وجه نباید از پاک کننده های ناخنی که حاوی استون است ، استفاده کنید. ترکیب شیمیایی ماده استون باعث می شود ناخن ضعیف و شکننده، نه تنها نتواند خود را بهبود بخشد، بلکه آن را ضعیف تر و شکننده تر هم می کند.

سوهان زبر

نگهداری ناخن

سوهان های زبر قدیمی (سوهان های فلزی) دشمن اصلی ناخن ها هستند. چرا ؟ دلیل : این سوهان ها باعث ایجاد شکاف ها و ترک های کوچکی در ناخن می شوند و دقیقا همین شکاف ها به شکسته شدن ناخن های دست و پا منجر می شوند. به شما توصیه می کنیم از سوهان های نرم استفاده کنید و هنگام سوهان کشیدن، آن را به صورت رفت و برگشتی روی ناخن نکشید، بلکه باید خیلی آرام ناخن را در یک جهت سوهان کشید تا کمترین احتمال شکستگی برای آن به وجود بیاید.

شامپو

آموزش نگهداری ناخن

زمانی که شامپوی جدیدی را امتحان می کنید، تنها به این نکته دقت دارید که آیا این شامپو، با موهای سرتان سازگاری دارد یا خیر؟ اما آیا تا به حال دقت کرده اید که شامپوی مورد استفاده شما، با ناخن های تان دست و پای شما هم سازگاری دارد یا خیر؟ این نکته به ویژه در مورد شامپوهای مخصوص موهای چرب بسیار صادق است. این شامپوها برای از بین بردن فسفات و دیگر چربی های طبیعی موجود در پوست سر طراحی شده اند. اگر ناخن های خیلی خشکی دارید، استفاده از شامپوهای مخصوص موهای چرب، این توانایی را دارد که ناخن های شما را بیش از گذشته خشک کند.

ناخن پا

زمانی که هر اتفاقی که برای انگشتان دست های شما ممکن است رخ بدهد، دقیقا می تواند برای انگشتان پاهای شما هم به وجود آید؛ به ویژه باتوجه به موارد پدیکورهای بی دقتی که بر روی ناخن ها انجام می شود. از آنجایی که پاها زمان بیشتری در داخل کفش و در محیطی کاملا تاریک و نمناک هستند، فضای خیلی خیلی مستعدتری برای رشد قارچ ها به وجود می آورند. اگر به صورت مستمر پدیکور می کنید،باید حتما از وسایل شخصی خودتان استفاده کنید و به کسی که مسئول پدیکور است اجازه ندهید زیر ناخن یا پوشش آن را خالی کند. همچنین کوتاه کردن ناخن های پا به صورت زاویه دار، به جای کوتاه کردن مستقیم، باعث افزایش ریسک گوشه کردن ناخن می شود؛ اتفاقی که بسیار دردناک است و در عین حال می تواند به عفونت هم منجر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *