مراقبت و سلامتی, مقالات

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -از-پوست-مراقبت-کنیم؟-660x330-2 چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟ مراقبت و سلامتی مقالات

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

پوست یکی از مهمترین عوامل زیبایی محسوب میشود واهمیت مراقبت از پوست دیگر بر کسی پوشیده نیست.داشتن پوستی لطیف و زیبا میتواند دغدغه ی فکری خیلی ها بوده باشد.در اولین گام برای مراقبت از پوست خود ابتدا میبایست نوع پوست خود را تشخیص دهید و سپس با توجه به نوع آن برای حفظ و مراقبت از آن برنامه ریزی کرد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 559865_376-300x141 چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟ مراقبت و سلامتی مقالات

برای تعیین نوع پوست خود کافی است ۴ ساعت بعد از شست و شوی پوست خود، یک تکه کاغذ را بر روی پوست پیشانی، گونه و چانه ی خود بکشید. اگر روی کاغذ لکه‌های روغنی بزرگی دیدید، پوست شما چرب است.اگر لکه‌ها کم بودند، پوست شما معمولی است واگر کاغذ به سختی روی پوست شما حرکت کرد و هیچ گونه لکه ی چربی‌ای روی آن نبود، پوست شما خشک است.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail care-skin-1-300x197 چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟ مراقبت و سلامتی مقالات

همینطور در صورتی که کاغذ روی بینی و چانه چرب شود، ولی روی گونه‌ها هیچ اثری از چربی نباشد پوست شما مختلط است.در صورتی هم که پوستتان خیلی راحت تحریک شود و خارش، سوزش، قرمزی و ساییدگی پیدا ‌کند شما پوست حساسی دارید.

انواع پوست به پنج دسته تقسیم میشوند که عبارتند از:

پوست خشک،پوست چرب،پوست مختلط،پوست معمولی وپوست حساس.

پوست خشک : پوست خشک بسیار حساس به نور آفتاب، باد و هوای سرد می باشد.بنابرئین تا جای ممکن از در معرض قرار دادن مستفیم پوست خود جلوگیری کنید.برای شستشوی پوست خود از موادی که دارنده ی الکل یا عطر میباشند به شدت خودداری کنید.این مواد پوست شما را خشک تر میکنند.برای شستشوی صورت خود از موادی که پوست صورت شما را مرطوب نگه میدارد استفاده کنید.تا جای ممکن از آب داغ استفاده نکنید زیرا سریع تر چربی طبیعی پوست شما را از بین می برد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail Woman-Exfoliating-face-skin-1480x885-e1503602142202-300x179 چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟ مراقبت و سلامتی مقالات

پوست چرب:پوست چرب به علت تمایل به جذب آلودگی بیشتر نسبت به سایر پوست ها ،بیشتر در معرض ابتلا به جوش، دانه‌های سرسیاه و دانه‌های سر سفید نسبت می باشد.یکی از ساده ترین و کارامد ترین روش ها برای مراقبت از این نوع پوست شستن صورت ، دو بار در روز با یک پاک‌کننده ملایم بدون‌ کف و آب گرم میباشد.

پوست مختلط: برای مراقبت از این پوست می بایست هر قسمت از آن را به اقتضای نوع خود مراقبت کرد.

پوست معمولی و نرمال: پوست خود را با پاک‌کننده‌های نرمالی که برای پوست شما طراحی شده است بشویید.

به طور کلی استفاده از ضد آفتاب، خوردن هشت لیوان آب در طول روز و رعایت تغزیه مناسب در حفظ و مراقبت از پوست خیلی مفید میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *