آرایشی و زیبایی, مقالات

چه کنیم ماندگاری لاک ناخن بالا برود؟

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail چه کنیم ماندگاری لاک ناخن بالا برود؟ آرایشی و زیبایی مقالات

چه کنیم ماندگاری لاک ناخن بالا برود؟

یکی از مشکلاتی که خانم‌ها در رابطه با لاک زدن دارند، این است که گاهی زودتر از آن‌چه که باید قسمتی از رنگ لاک پاک می‌شود و ناخن‌هایشان ظاهری ناخوشایند پیدا می‌کند. با رعایت چند نکته می‌توانید دوام لاک روی ناخن را بیشتر کنید.

درباره استفاده از لاک و نقش آن در زیبایی ناخن ها باید بگوییم که در واقع فرقی نمی کند که شما دارای ناخن های ساده و تک رنگ باشید و این چنین دیزاینی را ترجیح بدهید و یا اینکه مثل بیشتر دختر خانم ها ناخن های رنگی و دیزاین شده را انتخاب نمائید باید بگوییم که در هر صورت شرط داشتن ناخن های زیبا، لاک زدن تمیز و مرتب و ماندگاری آن بر روی ناخن ها است که نکاتی که در زیر برایتان ارائه می دهیم شامل همین موارد است.

اولین نکته درباره ماندگاری لاک بر روی ناخن اینکه بهتر است تا قبل از لاک زدن ناخن ابتدا سطح ناخن تان را بسیار تمیز کنید و اثری از لاک های قبلی روی ناخن نباشد برای این کار شما می توانید که با استفاده از یک برس ناخن یا بافر این کار را بسیار راحت انجام دهید.

ناخن های کوتاه

ناخن های بلند رسیدگی بیشتری می خواهد و مشکلات بیشتری به همراه دارد، این نکات بیشتر برای ناخن های بلند تر بیان شده و به طور طبیعی شما بر طبق عادت، استفاده های زیادی از این ناخن های بلند می کنید، اگر ناخن هایتان کوتاه ترباشد، کوتاه تر از نوک انگشتان، انگشت ها به جای ناخن هایتان، در فعالیت های شما بیشتر از لاک زدن آسیب می بیند.

اجازه دهید لاکتان خشک شود

هر تماس و برخوردی در طول زمان خشک شدن، به کم دوام شدن مانیکور و لاک زدن خانگی شما منجر می شود، یکی از بهترین روش ها برای مطمن شدن از این که آیا لاکتان خشک شده، این است که سطح هر دو ناخن ها انگشت کوچک خود را به آرامی با هم تماس دهید ، اگر بتوانید آن ها را از هم جدا کنید بدون این که کمی احساس چسبندگی داشته باشید، ناخن هایتان خشک شدند،اما در غیر این صورت ، احتمالا ً نیاز به زمان بیشتری دارند.

هرگز پوستک دور ناخن را جدا نکنید

ناخن خوب از سالم بودن پوستک دور ناخن شروع می شود، کندن پوستک دور ناخن ممکن است منجر به ترک لاک از زیر شود که پخش خواهد شد و منجر به شکستن آن می شود، وقتی در حال تغییر و یا تجدید لاک هستید، پوستک روی پوست با پوشش زیرین تداخل پیدا می کند، به جای آن می توانید لبه های بلند شده را با زدن کرم نرم کننده، شل کنید و سپس به آرامی این لبه ها را به عقب بر گردانید.

سرانگشتان را خشک کنید

هیچ اصلی وجود ندارد که سرانگشتان خیس را برای زدن لاک ناخن بهتر است، سالن ها و مانیکورکاران برای اقناع کردن (سیراب کردن ) ناخن ها این کار را انجام می دهند؛ که در عوض می تواند اثر منفی داشته باشد، ناخن های خیس شده آب را جذب می کنند، آن ها را به طور موقت باد می کنند، سپس وقتی آب تبخیر می شود دوباره به شکل اولیه خود برمی گردد، این انبساط و انقباض منجر به ترک خوردگی، پوسته پوسته شدن و شکسته شدن ناخواسته لاک می شود، سرانگشتان خود را برای داشتن ناخن های بلند با ماندگاری طولانی خشک کنید.

از دستکش استفاده کنید

اگر این سوال را دارید که چگونه ماندگاری لاک ناخن خود را بیشتر کنید ، این بهترین کار برای شما است. زمانی که ظرف ها را می شویید و یا خانه خود را تمیز می کنید، از دستکش برای محفاظت از مانیکور ( یا به حداقل رساندن آسیب ) استفاده کنید ، مایع ظرفشویی و آب می تواند مواد لاک ناخن را خشک کند و باعث شود که درخشش خود را از دست بدهد و به احتمال زیاد خراشیده شود، برای جلوگیری از این کار از یک جفت دستکش لاستیکی استفاده کنید.

محصولات آرایشی و بهداشتی

ضد عفونی کننده های دست، راه حل کاملی برای مشکلات میکروبی شما نیست، بلکه باید از شر مانیکور خود خلاص شوید، ضد عفونی کننده های دست حاوی الکل هستند، که پوشش بیرونی را نازک و رنگ ها را محو می کند ( که آن را به لاک پاک کن قوی نیز تبدیل می کند) .

اسکراب های بدن و صورت که حاوی لایه بردارها هستند، نه تنها لایه بالایی از پوست را از بین می برد، بلکه لاک محبوب شما را نیز از بین خواهد برد، برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن یا خشک شدن از لوسیون بدون الکل استفاده کنید ( قانون کلی , نداشتن عطر مساوی با نداشتن الکل است ) و دست های خود با استفاده از صابون های ضد باکتری ملایم بشویید.

چند نکته ی طلایی

  1. قبل از هر چیز بهتر است سطح ناخن های خود را به کمک لاک پاک کن تمیز و لاک های قبلی را از روی ناخن ها به خوبی پاک کنید؛ زیرا این کار باعث می شود تا چربی ها از روی سطح ناخن ها از بین بروند و لاک به صورت کامل به ناخن ها بچسبد.

۲. بهتر است ابتدا ناخن های خود را مانیکور کنید و پوسته های اضافه ای را که در کنار ناخن قرار دارند از بین ببرید؛ زیرا همین پوسته های اضافی باعث می شوند که گوشه های لاک شما پاک شوند.

۳. قبل از اینکه لاک بزنید بهتر است یک لایه بیس کت روی سطح ناخن خود بزنید؛ همچنین می توانید به جای آن یک لایه نازک برق ناخن روی ناخن ها بزنید. توجه داشته باشید که این کار باعث افزایش دوام لاک ناخن می شود و از زرد شدن ناخن ها نیز جلوگیری می کند.

۴. بعد از این که لایه زیری به صورت کامل خشک شد روی آن یک لایه نازک لاک بزنید. بهتر است همیشه دو لایه لاک روی ناخن ها بزنید؛ این کار به افزایش دوام لاک ناخن کمک می کند.

۵. برای زدن لاک روی ناخن ها همه سطح ناخن ها را پر کنید؛ به صورتی که هیچ قسمتی از اطراف ناخن ها خالی نماند و زدن لاک را از یک طرف شروع کنید و مدام جهت لاک زدن خود را تغییر ندهید.

۶. برای این که لاک از روی لبه ناخن ها دیرتر بپرد؛ بهتر است بعد از زدن لاک روی نوک ناخن ها، مقداری زیر ناخن ها را هم لاک بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *