آرایشی و زیبایی, مقالات

چرا اکثر زنان، هرگز زیبا بودن خود را باور نمیکنند ؟!

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail girl چرا اکثر زنان، هرگز زیبا بودن خود را باور نمیکنند ؟! آرایشی و زیبایی مقالات

چرا اکثر زنان، هرگز زیبا بودن خود را باور نمیکنند ؟!

اگر نگاهی به اطراف خود و یا حتی فضای مجازی بیندازید، افراد بسیاری را میبینید که باوجود اینکه زیبایی مناسبی دارند،

اما کماکان حس میکنند زشت هستند ! به همین علت عمل های زیبایی مختلفی را انجام میدهند.

اگر در رابطه عشقی باشید نیز احتمالا به این مساله پی برده اید که بسیاری از زنان، وقتی از ظاهرشان تعریف میشود، لحظه ایی دچار تردید میشوند. در حقیقت، حتی زیباترین زنان نیز، باوجود اینکه هر روز هزاران تعریف از دیگران میشنوند، اما همواره یک تردید را با خود به همراه دارند و از زیبایی خود مطمئن نیستند.

ممکن است فکر کنید که یک فرد جذاب، همواره فکر خواهد کرد که جذاب است اما این مساله اصلا درست نیست !

بر اساس تحقیقات متعدد،  مردم معمولا با چند بار دیدن چهره های زیباتر، خود را زشت میپندارند. به عبارت دیگر حتی اگر شما فرد زیبایی باشید، به محض دیدن یک فرد که جذاب تر از شماست، ممکن است خود را غیر جذاب بدانید.

تحقیق دیگری نشان میدهد که مردها، به محض دیدن یک برنامه تلویزیونی، زنان خود را چندان جذاب نمیبینند. در حقیقت نحوه درک ما از جذابیت خود یا دیگران، به شدت به مقایسه های ذهنی مان برمیگردد.

ذهن انسان اینگونه کار میکند. ذهن همواره به مقایسه پرداخته و جمع بندی نهایی را انجام میدهد. بسیاری از افراد میگویند که خود را با دیگران مقایسه نکنید اما حقیقت این است که ذهن انسان، چه خوشتان بیاید و چه خوشتان نیاید، به شدت مقایسه گر است و همواره چیزهای مختلف را مقایسه میکند. در حقیقت، این مساله مانند یک برنامه قدرتمند و عمیق است که در ذهن نصب شده است.

چرا یک زن، هرگز زیبا بودن خود را باور نخواهد کرد ؟

حال سوال اینجاست که چرا یک زن، همواره دچار تردید هایی درباره زیبایی خود است ؟

مهم نیست که یک زن، چقدر زیباست، همچنین اهمیتی ندارد که تصور او نسبت به ظاهر خودش چقدر مثبت است، او به زودی زن دیگری را خواهد دید که از نگاه خودش، از او جذاب تر است. او امروزه میتواند این زن جذابتر را در تلویزیون، اینترنت یا سایر رسانه ها ببیند.

در جهان فعلی، ظاهر زنان به یک تجارت تبدیل شده است. به همین علت تقریبا غیر ممکن است که فیلم یا تبلیغی را ببینید که از زنان زیبا در آن استفاده نشده باشد ! با توجه به این مساله، به محض اینکه یک زن، زن جذابتری را میبیند، احساس خواهد کرد که جذابیت کافی را ندارد و حتی ممکن است خود را زشت تصور کند !

ممکن است فکر کنید که این مساله فقط برای زنانی با ظاهر معمولی رخ میدهد، اما در حقیقت، این مساله یک مشکل رایج برای همه زنان حتی بازیگران بسیار مشهور و مدلهاست. حضور در کنار چهره های زیباتر، برای بازیگران بسیار معروف نیز مدام رخ میدهد و به همین علت حس درونی آنها نسبت به خودشان، بعضا حتی از یک فرد با ظاهر معمولی نیز بدتر است ! به همین علت مشاهده میشود که عمل های زیبایی بسیاری نیز توسط افراد زیبا انجام میشود. بسیاری از مدلها و بازیگران معروف دقیقا افرادی هستند که بیشترین حس عدم اطمینان را نسبت به ظاهر خود دارند.

حال اگر چنین وضعیتی برای یک بازیگر مشهور وجود داشته باشد، بدیهی است که یک زن با ظاهر معمولی، چه تفکراتی را در سر خواهد داشت !

استانداردهای زیبایی در حال افزایش هستند

جهانی شدن و گسترش اینترنت و شبکه های مجازی، استاندارد های زیبایی را به شدت افزایش داده است. وقتی یک مرد مدام زنان بسیار زیبا را میبیند، استاندارد های زیبایی او نیز افزایش پیدا میکند که این مساله را در حال حاضر میتوان در سطح جهان به سادگی مشاهده کرد. در حقیقت امروزه، برای تولید جذابیت، تلاشهای بیشتری نسبت به دهه های پیش لازم است و علت این مساله این است که استانداردهای زیبایی در نگاه عموم افزایش یافته است !

این مساله برای مردان نیز وجود دارد اما از آنجایی که تمرکز رسانه و عموم روی زیبایی زنان و جنبه های تبلیغاتی آن است، دغدغه بیشتری برای آنها حس میشود.

اما یک زن برای اینکه حس خوبی نسبت به ظاهرش داشته باشد، باید چکار کند ؟!

آیا باید مقایسه خود با دیگران را پایان دهد ؟

خوب، عملا چنین چیزی غیر ممکن است !

یک راه بسیار ساده برای زنان این است که تبلیغات، رسانه ها و سایر موارد مشابه را از برنامه زندگی خود حذف کنند ! زمانی که یک زن از چنین فضاهایی فاصله میگیرد، بهتر میتواند حس جذابیت درونی را تجربه کند. در حقیقت، بجای اینکه زنان بنشینند و جذابیت دیگران را نظاره گر شوند و بعدها به مقایسه خود با آنها بپردازند، بهتر این است که خود، قصه جذابیت خود را بسازند و توان درونی خود را افزایش دهند و با ورزش و ارتقای زیبایی خود، کم کم حس بهتری نسبت به خود پیدا کنند نه اینکه فقط نظاره گر تبلیغات چند میلیون دلاری شوند و اعتماد بنفس خود را از دست بدهند ! به هرحال وقتی ارتقای ظاهری و درونی خود را آغاز کنید، کم کم حس منحصر بفرد بودن خود را بدست خواهید آورد ! فقط کافیست بجای اینکه نمایش جذابیت دیگران را نظاره گر شوید، خود، داستان جذابیت ظاهری و درونی خود را با دستان خود بنویسید !

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *