مراقبت و سلامتی, مقالات

پیگمنتر pigmenter چیست

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail phiremoval-www.AsraHosseini.com-03-1030x1030-1 پیگمنتر pigmenter چیست مراقبت و سلامتی مقالات

پیگمنتر pigmenter چیست

 

به طور شفاف و واضح به کسی که کار میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ را انجام می دهند پیگمنتر می گویند.اما اگر به بخواهید به طور کامل و تخصصی تر بدانید این مطلب را بخوانید.

 

این روزها خانم های زیادی هستند که از طرفداران پروپا قرص تکنیک های نانو بروز، فیبروز، فی کانتور، انواع روشهای میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ هستند.خیلی از این افراد ه دلیل مشغله های بالای کاری و نوع زندگی خیلی قادر نیستند روزی چند ساعت را صرف آرایش صورت خود کنند.و البته برخی دیگر نیز برای هماهنگ کردن اجزای صورت به طور طبیعی دست به انجام این روشها می زنند.

 

در این میان خیلی پیش می آید که شما واژه پیگمنتر را شنیده باشید.یا با این سوال که پیگمنتر شما چه کسی است؟ قبلا در سال های اخیر به کسی که کار تاتو و خالکوبی را انجام می داد تاتو کار می گفتند ( البته روش های امروزی نیز ابداع نشده بود تا برای شخص انجام دهنده اسمی گذاشت) مدتی بعد از اینکه روش های میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ به عنوان تکنیکی تخصصی که کار تاتوی ابرو،چشم و لب را به روش جدید انجام می داد دیگر به شخص انجام دهنده تاتو کار نمی گفتند.و به طور کلی این دو در نام گذاری از هم جدا شدند.

 

اینکه اولین بار توسط چه کسی این تقسیم بندی صورت گرفت مشخص نیست اما گمان می رود که توسط کمپانی های آرایشی و کمپانی های تولید رنگ های تخصصی برای میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ انجام شده باشد.

 

پیگمنتر در انگلیسی

میکروپیگمنتیشن یعنی کاشت رنگدانه های بسیار ریز با استفاده از دستگاه مخصوص که برقی است و در صورت ترمیم نکردن بعد از مدتی از زیر پوست پاک می شود.

پیگمنت در انگلیسی به معنای رنگدانه است و کلمه میکرو به معنای خیلی کوچک و ریز است.در ادامه نیز پسوند er که در انگلیسی اسم ساز است با اضافه شدن به کلمه pigment آن را به شخص یا دستگاه تبدیل می کند که عمل کاشت رنگدانه را انجام می دهد.در اینجاست که این تقسیم بندی صورت می گیرد و چون به دستگاه میکروپیگمنتیشن هندپیس handpiece گفته می شود به فردی که در مراکز مربوط به میکروپیگمنتیشن این کار را انجام می دهد پیگمنتر گفته شده و فردی که خدمات تاتوی بدن را انجام می دهد تاتو آرتیست می گویند.یک نام دیگر نیز که در حوزه پزشکی و درمانی که برای رفع تاسی سر و رفع کم پشتی موی سر انجام می شود گفته می شود که میکرو اسکالپ نام دارد.

 

دستگاه مورد تایید وزارت بهداشت

یکی از دستگاه های مورد وزارت بهداشت که دستگاه جدیدی نیز هست دستگاه نانو بروز ۵ ولتی است که برای داشتن این دستگاه باید مدرک نانو بروز را از کمپانی فی دریافت کنید.در حال حاضر خانم سمیرا افشار مدرک مورد نظر را از کشور باکو دریافت کرده و در تهران این تکنیک را انجام می دهند.

 

مدارک مورد تایید و ضروری برای یک پیگمنتر

مدرک آرایش دائم صورت از سازمان فنی و حرفه ای

  • مدرک آرایش گری از سازمان فنی و حرفه ای
  • تاییدیه سلامت پزشکی و کارت بهداشت
  • دستگاه دارای مجوز از وزارت بهداشت
  • رنگهای مورد تایید از وزارت بهداشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *