مراقبت و سلامتی, مقالات

پاک کردن تاتو چه عوارضی دارد

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail images پاک کردن تاتو چه عوارضی دارد مراقبت و سلامتی مقالات

پاک کردن تاتو چه عوارضی دارد

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1-65-300x169 پاک کردن تاتو چه عوارضی دارد مراقبت و سلامتی مقالات
چه كنم تا الكتريسيته مو از بين برود؟
محصولات حجم‌دهنده و فيكساتورهاي نگهدارنده مي‌تواند براي اين نوع از موها مناسب باشد درضمن امروزه محصولات زيادي توليد شده‌اند كه در برطرف كردن اين مشكل مي‌توانند تاثيرگذار باشند كه يكي از آنها استفاده از شامپوهاي كرمي حجم‌دهنده است. اين شامپوها با يك غلاف كرمي كه روي موي نازك ايجاد مي‌كند باعث مي‌شود ضخامت آنها زيادتر شود و از طرفي با پاك‌كنندگي نسبتا بالايي كه دارد كثيفي و چربي را از روي مو و پوست برمي‌دارد تا حجم مو تنظيم شود و مو پرتر و حجيم‌تر به‌نظر برسد. علاوه بر تقويت مو براي جلوگيري از الكتريسيته شدن آنها مي‌توانيد از محصولاتي مثل روغن‌هاي كريستال استفاده كنيد؛ البته به ميزاني كه موها را چرب نكند. راه ديگر اين است كه بعد از هر بار شامپوكردن از نرم‌كننده استفاده كنيد و چه بهتر كه نرم‌كننده‌اي با پايه سيليكوني انتخاب كنيد.
آيا پاك كردن تاتو عوارض دارد؟
در استفاده از ليزر براي پاك كردن تاتو عوارض جانبي كمتري (نسبت به ساير روش‌ها) وجود دارد ولي به هر حال قبل از هر نوع تصميم‌گيري بهتر است متوجه عوارض احتمالي آن باشيد. ممكن است پوست در معرض عفونت قرار بگيرد و حتي زخم شود و اين زخم‌ها به‌طور دائم روي پوست باقي بمانند يا به‌طور كامل پاك نشوند. در صورت محو شدن خالكوبي از روي پوست ممكن است پوست محل تاتو شده تغيير رنگ دهد و رنگ آن نسبت به مناطق كمرنگ‌تر يا تيره شود كه به مرور زمان بهبود مي‌يابد. در بعضي موارد نيز واكنش‌هاي آلرژيكي گزارش مي‌شود به خصوص در مواردي كه جوهر خالكوبي حاوي سولفيد جيوه باشد. براي جلوگيري از اين واكنش‌هاي احتمالي، اغلب آنتي‌هيستامين‌هاي خوراكي و نستروئيدهاي ضدالتهاب تجويز مي‌شود.
از چه رنگ مويي استفاده كنم تا چشم‌هايم نسوزد؟
گاهي اوقات در افرادي كه به رنگ‌ها حساسيت دارند، واكنش‌هاي حساسيتي پوست در ناحيه صورت، گوش‌ها، گردن و نواحي بالاي پيشاني به صورت قرمزي، پوسته‌ريزي، تاول و حتي قرمزي چشم‌ها ظاهر مي‌شود. در حالي كه بيشتر افراد، اين واكنش‌ها را ناشي از رنگ مو نمي‌دانند. درواقع آنها مي‌گويند اگر به رنگ مو حساسيت داشته باشند، بايد پوست سرشان نيز دچار اين عوارض شود. اين يك تفكر اشتباه است و ما به اين افراد توصيه مي‌كنيم از رنگ موهاي فاقد آمونياك استفاده كنند تا از دردسر‌هاي حساسيت رها شوند.
براي رنگ  لباس آبي نفتي چه آرايشي مناسب است؟
براي آرايش اولين نكته‌اي كه بايد به آن توجه كرد اين است كه رنگ پوست شما جزء چه گروهي (سفيد، سبزه، گندمي و. . . ) قرار دارد تا بتوانيد رنگ مناسب براي آرايش با پوست‌تان را شناسايي كنيد. اگر پوست شما تيره است، بهتر است برای لباس آبی نفتی  از رنگ آبي روشن استفاده كنيد زيرا رنگ‌هاي تيره باعث مي‌شود پوست تيره‌تر جلوه كند و به علاوه آرايش چشم زياد خودش را نمايان نكند اما اگر پوست‌تان روشن است در استفاده رنگ سايه محدوديت چنداني نداريد اما رنگ آبي تيره جلوه آرايش را بيشتر مي‌كند.
صورتم گرد است. چه بافتي مناسب صورتم است؟
هنگام انتخاب بافت بايد به مدل صورت‌تان توجه كنيد. البته آرايشگر ماهرتان به خوبي مي‌داند چه نوع بافتي را به شما پيشنهاد كند. به‌طور كلي بهتر است افرادي كه چهره‌اي ظريف و زيبا دارند سراغ بافت بروند چراكه بافتن موها با هر نوع و مدلي باعث مي‌شود صورت‌تان بيشتر در مركز توجه قرار گيرد. به افرادي كه صورت گرد دارند اغلب بافت مكزيكي مي‌آيد چراكه بافت به‌صورت آزاد دور سر قرار مي‌گيرد و چهره‌شان را كشيده‌تر نشان مي‌دهد اما افرادي كه صورتي جذاب و شيرين دارند بهتر است از بافت خطي استفاده كنند. در بافت خطي قرص صورت كاملا نمايان مي‌شود.
ابروها را چطور بردارید؟
اولین گام برای زیباتر شدن چهره، توجه به ابروهاست. ابروها کمک می کنند چشم ها و صورت، زیبایی واقعی خودشان را بیشتر نشان دهند. اما برای داشتن ابروهای زیبا  دو عامل مهم است: اول اینکه ابروها پرپشت باشد و دوم اینکه زمان برداشتن ابروها به فرم چهره و چشم ها توجه شود. اما برای داشتن بهترین حالت ابرو بهتر است ابروها را تا حد امکان طبیعی نگه دارید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *