آرایشی و زیبایی, مراقبت و سلامتی, مقالات, وبلاگ

پاک کردن آرایش یک کتابچه راهنمای کوتاه

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail _شستن_صورت_copy پاک کردن آرایش یک کتابچه راهنمای کوتاه آرایشی و زیبایی مراقبت و سلامتی مقالات وبلاگ

یک کتابچه راهنمای کوتاه در مورد پاک کردن آرایش

اگر تمیز کردن آرایش شما یک شرط لازم برای درخشش سالم در همه زمان هاست ، انجام این کار حتی مهمتر است. در واقع ، چندین پارامتر اساسی برای این ژست وجود دارد. در اینجا فرصتی برای شماست که بتوانید جلسات پاک کنندگی آرایش را به ارزش نام خود بر روی پوست خود قرار دهید.

این ژست معمول همیشه به طور مناسب انجام نمی شود ، اگرچه برای زیبایی پوست شما واقعاً گرانبها است. سه پایه برای یادآوری وجود دارد.

پاک کننده آرایش چیست؟

اگرچه می توان به این سؤال پاسخ داد – از بین بردن آرایش از سطح پوست – تکرار مجدد بر اینکه اصول تمیز کردن آرایش بر مبنای آن استوار است تا بتوانید آن را بهتر درک کنید. ژان کلود لو جولیف ، مدیر طولانی تحقیق و توسعه Chanel ، و بنیانگذار La Cosmétothèque ، توضیح می دهد که این ژست می تواند به دو روش مختلف انجام شود.

  • رقیق شدن

در سطح پوست یک فیلم روغنی به نام سبوم وجود دارد. این ماده ناخالصی ها و باقیمانده های آرایش بر روی آن را برطرف می کند. برای از بین بردن آنها می توانید از محصولاتی استفاده کنید که ناخالصی ها را رقیق می کند و سپس آنها را کاملاً از روی صورت خود پاک کنید ، یا با شست و شوی پوست خود ، یا خشک کردن آن. این محصولات مبتنی بر استرهای اسید چرب یا روغنهای معدنی هستند. آنها روغن و شیر را تمیز می کنند.

  • “مرطوب”

برای از بین بردن سبوم روغن ، صرف آب کاری انجام نمی دهد ، بنابراین می توانید از آن نیز استفاده کنید آب میسل . این ماده بر روی سورفاکتانت ها و مواد شوینده ملایم بنا شده است و این مواد دارای خاصیت مرطوب کردن پوست و از بین بردن ناخالصی های موثر هستند.

چه موقع باید این کار را انجام دهم؟

اگرچه قرار است تمیز کردن آرایش در شب انجام شود ، قبل از اینکه بخوابید ، برای پاک کردن آرایشی که در صبح استفاده می شود ، باید قبل از قرار دادن آن نیز انجام شود. به ژرارد ردزنیاک ، مشاور علمی در زمینه آرایشی ، این ژست اساسی باید هر روز صبح به دو دلیل انجام شود.

  • همیشه تمیز کردن پوست و خلاص شدن از شر آن باقی مانده های آرایشی که در منافذ یا فولیکول های شما ساکن شده اند ، آسان نیست. پاک کردن پوست شما در صبح برای از بین بردن هرگونه رسوب باقی مانده کمک شایانی می کند.

  • پوست تمام شب کار می کند. از یک طرف ، نوسازی سلول وجود دارد ، که منجر به خاموش شدن سلول های مرده می شود. از طرف دیگر ، پوست هنگام خواب ، سبوم را ترشح می کند.

البته اصطلاحات استفاده شده صحیح نیست ، اما تمیز کردن پوست شما در صبح فقط برای آماده شدن آن برای استفاده از محصولات مراقبت از پوست ضروری است.

از کدام محصولات باید استفاده کنم؟

انواع محصولات موجود در بازار با بافت های مختلف وجود دارد و عملکرد آنها یکسان است: از بین بردن آرایش.

به گفته ژرارد ردزیناک ، “البته ، اولین چیزی که هنگام انتخاب پاک کننده خود باید در نظر بگیرید حساسیت است.” بافت محصول باید برای کاربر مناسب باشد. اما به دلیل قوام و فرمول بندی آنها ، بسته به نوع پوست شما ، ممکن است پاک کننده های خاصی ارجح باشد.

پوست خشک

اگر پوست شما احساس سستی می کند و دچار مشکلات التهابی یا التهاب هستید ، از آب مایعات ضد میکرولیزه نشده حاوی مواد شوینده جلوگیری کنید (این امولسیون کننده ها فقط سطح پوست را تمیز می کنند). اگر از یکی از آنها استفاده می کنید ، ممکن است در واقع چربی های خاصی را از پوست خود استخراج کنید و بدون آنها ، در طولانی مدت باعث ایجاد ناراحتی می شوید. در نتیجه ، بهتر به روغنها روی آورده اید: برای پوست ملایم تر هستند.

ژان کلود لو جولیف تأکید می کند که برای کسانی که بافت های روغنی را دوست ندارند ، ” خود امولسیون روغن های پاک کننده ، که می تواند درست قبل از شروع کار با آب امولسیون شود تا محصول “سرزنده تر” شود و باقیمانده روغنی روی سطح پوست کاهش یابد “

پوستهای روغنی

برای این نوع از مشکل پوستی ، تمیز کردن آرایش باید با محصولات غیر روغنی با pH خنثی انجام شود. البته ، آب میسل توصیه می شود ، اما نباید قابض باشد ، تا چربی های زیادی از پوست خارج نشود. در غیر این صورت ، ممکن است واکنش نشان داده و باعث ایجاد هیپرسروه (تولید انبوه سبوم) شود. كسانی كه آب میكلار را دوست ندارند می توانند ژلهای تمیز كننده با سورفاكتانتهای ملایم را انتخاب كنند تا با آب شسته شوند. سپس می توانید از محصولات مراقبت از پوست بر اساس ذغال یا خاک رس استفاده کنید که به دلیل قدرت جذب آنها مشهور است: برای تکمیل مرحله پاکسازی لوازم آرایشی ایده آل است.

پوسته های معمولی

از آنجا که این پوست ها از مشکلات پوستی بیش از حد رنج نمی برند ، می توانند با استفاده از محصولات ملایمی مانند شیر ، با pH خنثی برای انطباق با پوست ، هزینه لازم را داشته باشند.

همچنین لازم است به یاد داشته باشید که هرچه پوست شما مشکل دارد ، باید هر بار که ممکن است از آب شیر پرهیز کنید: اغلب به شدت کلر و یا بسیار سخت است ، بنابراین ساینده برای پوست است. در نتیجه ، برای نرم کردن پوست بعد از پاک کردن آرایش و تمیز کردن آن ، چیزی بهتر از پاشیدن آب حرارتی روی صورت شما وجود ندارد.

 

این مقاله به صورت اختصاصی ودارای حق گپی رایت بوده و منبع این مقاله سایت فروشگاهی جزیره میباشد

نویسنده: مرتضی شهابادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *