مراقبت و سلامتی, مقالات

ویتامین برای زیبایی پوست و صورت

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail ar4-5731 ویتامین برای زیبایی پوست و صورت مراقبت و سلامتی مقالات

ویتامین برای زیبایی پوست و صورت

زیبایی صورت و پوست بستگی به عوامل بسیاری دارد که یکی از آنها مصرف ویتامین هایی است که قدرت ویژه ای در جلوگیری از پیری و از بین رفتن زیبایی پوست صورت دارد.

کدام یک از ویتامین ها برای زیبایی صورت و پوست مفید است؟در ادامه به معرفی این ویتامین میپردازیم…

ویتامین زیبایی صورت یکی از ویتامین هایی است که با داشتن خاصیت ضد پیری و آنتی اکسیدان قوی عاملی در زیبایی پوست صورت به شمار می رود. زیبایی صورت و پوست بستگی به عوامل بسیاری دارد که یکی از آن ها مصرف ویتامین هایی است که قدرت ویژه ای در جلوگیری از پیری و از بین رفتن زیبایی پوست صورت دارد. تا کنون از تاثیرات مثبت ویتامین C بسیار گفته ایم اما در این بخش مستقیم به سراغ جوانی و زیبایی پوست می رویم.

ویتامین C؛ راز سلامتی

مصرف ویتامین C در زمستان برای تقویت سیستم ایمنی و مقابله با ویروس ها و عوامل بیماری زا توصیه بسیار عالی است. اما اگر به دیگر فواید این ویتامین توجه کنیم قطعا جایگاه ویژه ای برای آن در برنامه روزانه در نظر می گیریم.

ویتامین C آنتی اکسیدانی قوی است که به نظر می رسد تاثیر مثبتی در مقابله با سکته های قلبی، استحاله ماکولای چشمی در پی افزایش سن و پیری پوست دارد.

در این رابطه اولین و مهم ترین توصیه برای حفظ سلامتی، مصرف منظم خوراکی های سرشار از ویتامین های مختلف به خصوص میوه ها و سبزیجات است. اما اگر نمی توانید روزانه پنج سهم میوه و سبزی میل کنید، حتما روی مکمل های غذایی حساب ویژه ای باز نمایید. همچنین اگر سبک زندگی شما طوری است که جذب ویتامین C در بدن کاهش می یابد، اهمیت بیشتری به این موضوع دهید. سیگار کشیدن یکی از این شرایط است.

زیبایی و جوانی پوست

خوراکی های حاوی ویتامین C

آیا مرکبات تنها منابع ویتامین C هستند؟

می دانیم که پرتقال و لیمو سرشار از ویتامین C هستند، اما خوراکی های دیگری نیز نیاز بدن به این ویتامین را تامین می کنند. کیوی یکی از غنی ترین میوه ها از نظر ویتامین C است. در مورد سبزیجات نیز باید به کلم بروکلی، کلم سبز و شاهی آبی اشاره کرد که بیشتر از پرتقال های معمولی ویتامین C دارند.

ویتامین C یکی از حساسترین ویتامین هاست. اگر می خواهید بیشتر از فواید آن بهره ببرید، میوه های کاملا تازه و در صورت امکان با پوست مصرف کنید. در مورد سبزیجات نیز روش های پخت بدون آب را انتخاب نمایید یا آب سبزیجات را در سوپ استفاده کنید.

ویتامین زیبایی

گفتنی است ویتامین C نقش مهمی در تولید کلاژن در بدن دارد که این فیبر ها اهمیت زیادی برای پوست خواهند داشت. امروزه بعضی از کارخانه های تولید لوازم آرایشی از ویتامین C در ترکیب کرم ها استفاده می کنند که معمولا با نام اسید آسکوربیک روی اتیکت مشخص می شود. در کنار استفاده از این کرم ها حتما به تغذیه صحیح و متعادل نیز توجه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *