مراقبت و سلامتی, مقالات

واکس مو چیست

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail hair-wax واکس مو چیست مراقبت و سلامتی مقالات

واکس مو چیست + روش استفاده از واکس مو
واکس مو نوعی محصول آرایشی حاوی واکس و موم است که به نگهداری و حالت دهی مو کمک می‌کند. در مقایسه با ژل مو، که بیشتر مواد آن حاوی الکل است، واکس مو کاربردی‌تر بوده و کمتر خشک می‌شود. در نتیجه، امروزه واکس مو از محبوبیت زیادی برخوردار است. واکس مو انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها دارای ساختار و درجه غلظت متفاوتی هستند. به عنوان مثال، واکس موی pomade برای درخشان کردن و زیبا کردن مو به کار می‌رود.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 3-17-300x225 واکس مو چیست مراقبت و سلامتی مقالات
ترکیبات واکس مو
برخی از ترکیبات معمول موجود در محصولات تجاری واکس مو عبارتند از:
موم
کاندلیلا واکس
موم کارنابا
موم کاستور
موم امولسیفایر
موم ژاپنی
لانولین (چربی پشم)
موم ازوکریت (موم معدنی)

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 2-16-300x176 واکس مو چیست مراقبت و سلامتی مقالات
کاربرد واکس مو
واکس مو برای افرادی که موهای چربی دارند، بسیار مناسب است. واکس مو بعد از استفاده خشک می شود و موها را درخشان و ثابت می کند. یکی از مزایای واکس موی در این است که آن را با دیگر محصولات آرایشی مانند اسپری های درخشان کننده نیز می توان استفاده کرد؛ بدون اینکه مشکلی پیش بیاید. واکس مو برای آراستگی افرادی که موهای کوتاهی دارند، گزینه بسیار خوبی است. همچنین افرادی که موهای سفید دارند و میخواهند به رنگ های مختلف موهای خود را حالت دهی کنند میتوانند از واکس رنگی بهره ببرند که علاوه بر حالت دهی از خاصیت رنگ دهی موقت هم برخوردار است، که البته بوسیله آب قابل شستشو است.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 4.-300x188 واکس مو چیست مراقبت و سلامتی مقالات
آیا واکس مو برای سلامت مو مضر است؟
خود واکس مو به تنهایی اثر منفی ندارد، اما اگر به درستی استفاده نشود، می‌تواند مشکلاتی از قبیل تجمع و انباشت واکس روی موها در نتیجه چرب و روغنی شدن مو و در بعضی موارد خشکی پوست سر ایجاد کند.
چگونه باید از واکس مو استفاده کرد؟
اگر می خواهید از واکس های مو برای تثبیت موهای خود استفاده کنید، بهتر است لباس به تن داشته باشید. اگر ابتدا موهایتان را حالت بدهید و بعد تی شرت یا بلوزهایی با یقه تنگ بپوشید، موهای شما خراب می شود و لباستان نیز چرب و کثیف می شود. در نتیجه ابتدا تی شرت خود را بپوشید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 5-9-300x188 واکس مو چیست مراقبت و سلامتی مقالات
دقت کنید که برای تاثیرگذاری بیشتر واکس های مو، موهای شما باید خشک باشند. برای حالت دهی مو با انواع واکس های مو باید طبق مراحل زیر پیش بروید:
مقدار کمی از واکس مو به اندازه یک نخود بردارید و با انگشتان خود آن را بمالید تا با گرمای دست شما نرم شود و بین موها گیر نکند. یادتان باشد مقدار زیاد آن باعث می شود موهای شما به هم بچسپد؛ در نتیجه به مقدار کم آن اکتفا کنید.
دقت کنید که واکس به طور کامل در نوک انگشتان شما پخش شده باشد و روی هیچ انگشتی مقدار زیادی از آن باقی نمانده باشد.
دستتان را به تمام موهایتان بمالید. دست خود را زیر موهایتان قرار دهید و انگشتانتان را بین موها حرکت دهید تا واکس به تار موهای شما برسد.
موهایتان را ماساژ دهید؛ این کار باعث می شود موهای شما حجیم تر به نظر برسد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 6-8-300x188 واکس مو چیست مراقبت و سلامتی مقالات
حالا می توانید موهایتان را با دست یا با شانه فرم دهید. بنا به دلخواه خود، موها را به چپ، راست یا بالا فرم دهید.
اگر دوست ندارید موهای شما شانه شده به نظر برسد، با دست آنها را به جهتی که می خواهید حرکت دهید و اجازه دهید در همان راستا ثابت شود.
توجه کنید که واکس بعد از مدتی خشک می شود. برای حالت گرفتن بهتر موهایتان می توانید دست خود را کمی خیس کنید و به موهایتان بمالید.
مطمئن شوید که واکس به خوبی در میان موهای شما پخش شده است و قابل رویت نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *