آرایشی و زیبایی, مقالات

همه چیز را درباره مداد چشم بدانید

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 7-2 همه چیز را درباره مداد چشم بدانید آرایشی و زیبایی مقالات

آرایش چشم همواره با اهمیت ترین مرحله هر آرایشی است. به نحوی که درصد بالایی از مواد آرایشی موجود در بازار یا حتی کیف آرایشی شما، به مواد و ابزارهای آرایش چشم اختصاص دارد و دقیقا به همین دلیل ابزار و لوازم آرایش چشم مانند مداد چشم نیز در این میان اهمیت بسیار زیادی می یابد.برای خرید کرم دور چشم و مداد چشم حتما سری به فروشگاه اینترنتی جزیره رو بزنید. هرگز نمی توان گفت که کدام مواد و ابزار مهمترین ابزار آرایش چشم هستند چون هر کدام از این وسایل تاثیر به سزایی روی آرایش چشم و به طور کلی آرایش صورت دارند. اما همه خانم ها خوب می دانند که خط چشم تغییرات بسیار بزرگی روی چشم ها و نهایتا چهره ایجاد می کند.
خط چشم با تمام سادگی که دارد بسیار فراتر از یک آرایش برای چشم است. زیرا با خط چشم می توان فرم و شکل ظاهری چشم ها را تغییر داد و حتی می توان حجم و سایز چشم را تا حدودی تغییر داد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 6-3-300x187 همه چیز را درباره مداد چشم بدانید آرایشی و زیبایی مقالات
در واقع خط چشم یکی از مهم ترین مراحل آرایش چشم است که توسط ابرازهای مختلف خط چشم، خطی به دور چشم کشیده می شود تا مرز دور چشم را مشخص کند. با تغییر در اندازه و حالت این خط، میتوان تغییراتی در فرم ظاهری چشم ایجاد کرد.
انواع خط چشم
خط چشم در شکل ها و انواع مختلفی تولید شده است که می توان بر اساس نوع کاربرد، آنها را انتخاب و مورد استفاده قرار داد. در زیر ما به طور خلاصه هر یک را معرفی کرده‌ایم، برای آشنایی کامل مقاله “انواع خط چشم” را بخوانید.
خط چشم مایع
خط چشم مایع همانطور که از نام آن مشخص است ساختاری مایع دارد. این خط چشم با یک براش مخصوص و بسیار نازک استفاده می شود. به همین دلیل استفاده از آن کمی مشکل تر از ابزارهای دیگر است و نیاز به تجربه و مهارت دارد. در عوض این نوع خط چشم ماندگاری بالایی دارد.
خط چشم ماژیکی
نوع دیگری از خط چشم مایع است که برای راحتی استفاده، ماده خط چشم و براش آن با هم ادغام شده و به شکل یک ماژیک در آمده است. این نوع خط چشم استفاده ساده تری نسبت به خط چشم مایع معمولی داشته و هنگام استفاده خط بسیار دقیق تری می توان با آن رسم کرد. ماده اصلی استفاده شده در خط چشم ماژیکی تقریبا ساختاری همانند ماده خط چشم مایع دارد، در نتیجه ماندگاری آن مانند خط چشم مایع معمولی بالا است.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 8-2-300x188 همه چیز را درباره مداد چشم بدانید آرایشی و زیبایی مقالات
خط چشم کرم / ژلی
این نوع خط چشم بیشتر مورد استفاده میکاپ آرتیست ها بوده و استفاده از آن نیاز به مهارت دارد. این نوع خط چشم در ظرف های کوچکی عرضه می شوند که برای استفاده از آنها باید از براش های آرایشی استفاده کرد.
خط چشم جامد یا پودری
در ساختار این نوع خط چشم از پودر فشرده استفاده می شود. به همین دلیل شباهت بسیار زیادی به سایه چشم دارد. مانند خط چشم ژله ای این نوع خط چشم هم بیشتر توسط آرایشگران حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد و بزرگ ترین مزیت آن این است که آرایشگر می تواند از ترکیب رنگ های آن به رنگی خاص دست پیدا کرده و آرایشی خاص را روی چشم اجرا کند.
مداد چشم
بزرگ ترین مزیت تمام مداد های آرایشی سادگی استفاده از آن هاست. مداد چشم هم از این قائده مستثنی نیست. نکته مهمی که باید در استفاده از مداد چشم رعایت کرد این است که نوک مداد همیشه باید تیز و تراش شده باشد تا بوسیله آن بتوان یک خط صاف و منظم دور چشم کشید. مداد چشم تنوع رنگی نیز دارد. در نتیجه می توانید خط چشم متفاوت تری داشته باشید. اگر برای داخل پلک پایین چشمتان از مداد چشم رنگی استفاده کنید، آرایش چشمی با تاکید و اغراق بیشتری خواهید داشت. اما متداول ترین رنگ های مداد چشم، رنگ مشکی و قهوه ای است.
ماندگاری مداد چشم کمتر از رقیبان خود است، اما سهولت استفاده از آن باعث شده است به راحتی بتوان از این موضوع چشم پوشی کرد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 9-300x187 همه چیز را درباره مداد چشم بدانید آرایشی و زیبایی مقالات
چند ترفند برای استفاده از مداد چشم
در این بخش، به معرفی چند ترفند برای استفاده از مداد چشم می پردازیم:
استفاده از روش خط چین برای کشیدن خط چشم صاف: در این روش باید گوشه خارجی پلک چشم را با انگشت بکشید. با مداد چشم از گوشه داخلی شروع به کشیدن خط های کوتاه به صورت خط چین کنید. در پایان خط ها را به هم وصل کنید. این روش باعث می شود خطی بسیار دقیق و صاف روی چشم ایجاد کنید.
استفاده از مداد چشم قهوه ای برای پوست و موی روشن: اگر پوست و موی روشن دارید ممکن است مداد چشم مشکی ظاهر هماهنگی بین آرایش چشم و چهره شما ایجاد نکند. در این شرایط بهتر است از مداد چشم قهوه ای برای خط چشم استفاده کنید. اگر تمایلی زیادی به این کار نداشتید، حداقل برای پلک بالا از مداد چشم مشکی و برای پلک پایین از مداد چشم قهوه ای استفاده کنید.
خشک شدن چربی نوک مداد: گاهی ممکن است به علت سرما یا خشکی هوا، نوک مداد چشم خشک شود. خشک شدن بیش از حد نوک مداد چشم ممکن است باعث شود خط چشم یکنوات ایجاد نشده و بریده بریده شود یا رنگ آن بطور یکدست روی یک خط قرار نگیرد. برای رفع این مشکل باید کمی نوک مداد را گرم کنید، فقط کافی است نوک آن را بین دو انگشت شصت و سبابه کمی بچرخانید.
درشت تر جلوه دادن چشم ها: برای اینکه چشم ها را دشت تر نشان دهید، مداد چشم را به طور کامل دور چشم نکشید. خط چشم را از نیمه پلک ها شروع کنید و تا قسمت خارجی پلک ادامه دهید و به هم متصل کنید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail Eye-Pencil2-300x187 همه چیز را درباره مداد چشم بدانید آرایشی و زیبایی مقالات
مداد چشم پیچی
با گسترش و پیشرفت روز افزون مواد و تجهیزات آرایشی، کاملا طبیعی به نظر می رسد که مداد های آرایشی هم از این پیشرفت سهمی داشته باشند. مداد چشم پیچی با کاربردی راحت و مطمئن می تواند خط چشمی دقیق تر و تیره تر ایجاد کند و ماندگاری بالاتری نسبت به مداد های معمولی داشته باشد. ساختار بسیار نرم و عدم نیاز به تراش شدن از مزیت های مداد چشم پیچی است.
مداد چشم میبلین یک مداد چشم پیچی فوق العاده است. این مداد چشم با ساختار نرم و رنگدانه های مشکی در کنار ایجاد خط چشمی زیبا و ماندگار هیچ اثر سیاهی و پخش شدگی از خود بجا نمی گذارد. استفاده از مداد چشم پیچی کولوسال کژال میبلین هیچگونه اشک، سوزش و تحریک پذیری در چشم ایجاد نکرده و کاملا ضد حساسیت است. ویتامین E موجود در این محصول نیز باعث مراقبت از پوست بسیار حساس چشم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *