آرایشی و زیبایی, مقالات

همه چیز درباره کاشت ابرو بدانید

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail f0719f14c61e4c279ad4612c2d1fc70a همه چیز درباره کاشت ابرو بدانید آرایشی و زیبایی مقالات

همه چیز درباره کاشت ابرو

در دنیای امروزی داشتن ابروهایی پرپشت و کلفت بسیار رواج یافته به اصطلاح معیار و ملاکی از مد و زیبایی هر فردی به شمار می رود و به همین علت افراد زیادی قصد دارند تا ابروهایی کلفت و پرپشت را داشته باشند. از جمله اقداماتی که می توان با استفاده از آن به این هدف رسید کاشت ابروی طبیعی می باشد که در سال های اخیر بسیار محبوب شده است.

کاشت ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

کاشت ابرو از جمله اقدامات زیبایی و ترمیمی در دنیا به شمار می رود که به منظور افزایش تعداد تارهای موی ابرو و همچنین افزایش ضخامت ابروها مورد استفاده قرار می گیرد و روند و فرایند انجام کاشت ابرو شباهت بسیار زیادی به کاشت مو طبیعی دارد و به نوعی مشتقی از آن به شمار می رود.

پیش از این، این نوع عمل ها فقط در بین بازیگران مشهور هالیوودی رخ می داد اما این عمل طی سال های اخیر در خاورمیانه محبوبیت بیشتری پیدا کرده و خانم ها و آقایان برای دست یافتن به ابروهایی زیباتر و حجیم تر، عمل کاشت ابرو را انجام می دهند.

برای انجام کاشت ابرو ابتدا پزشک متخصص ناحیه ابروها و همچنین قسمتی که از آن برای پیوند ابرو مورد استفاده قرار می گیرد را به طور کامل بی حس می کند. البته بستگی دارد فرد به بی حسی موضعی حساسیت داشته باشد یا نه که پیش از عمل، این مورد، با بررسی پزشک حل می شود.

سپس بسته به نوع روش و مدتی که برای انجام کاشت ابرو تعیین شده است، پزشک فولیکول های مو را از ناحیه بانک مو به دقت و ظرافت برداشت می کند و آن ها را جهت کاشت در ناحیه ابرو های آماده می کند.

پس از آماده سازی فولیکول های مو، پزشک در ناحیه ابرو ها سوراخ ها و حفره های ریز و کوچکی را به منظور ایجاد بستر مناسب برای فولیکول ها آماده می کند و پس از آن فولیکول های مو را با توجه به جهت و زاویه مناسب در ابرو ها کاشت می کند.

کل این فرآیند بین 2 تا 3 ساعت زمان می برد و پس از این مدت، شما باید به استراحت بپردازید. معمولا پس از کاشت ابرو، بسیاری به فعالیت های روزانه می پردازند که توصیه می شود استراحت کنید، تعریق نکنید و اجازه بدهید فولیکول های ابرو، بدون فشار، به رشد و تقویت ادامه بدهند. همچنین از مصرف غذاهای پرچرب که برای سلامتی بدن مضر هستند، دوری کنید.

روش های مختلف کاشت ابرو

کاشت ابرو و مو دارای سابقه و گذشته طولانی می باشد و در طی سال های متمادی متدها و روش های بسیار زیادی برای آن ابداع شده است، اما امروزه تنها تعداد محدودی از آن ها مورد تایید بوده و برای پیوند ابرو استفاده می شوند.

به طور کلی روش های مختلفی که برای ترمیم ابرو وجود دارد دارای تشابه های بسیاری هستند و قسمت عمده مراحل انجام پیوند ابرو در متد های مختلف یکسان می باشد و فقط در برخی جزئیات دارای تفاوت هایی هستند و مهم ترین تفاوت هایی که در اکثر روش های کاشت ابرو وجود دارد، مرحله برداشت مو از بانک مو می باشد.

امروزه اکثرا از دو روش برای انجام کاشت ابروی طبیعی در مراکز و کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. روش اول پیوند ابرو FUT می باشد که حین برداشت مو از ناحیه بانک مو پزشک با استفاده از تیغ یک قطعه نوار باریک از پوست سر را جدا کرده و آن را به قسمت های کوچک تر تقسیم می کند و در نهایت آن ها را در ابرو ها به طور دقیق کاشت کرده و ناحیه برداشت شده پوست را بخیه می زند.

البته این روش شاید برای برخی خوشایند به نظر نیاید که جای نگرانی نیست زیرا روش آرام تر و بی دردسرتری هم وجود دارد که خوشبختانه، پزشکان این روش را بیشتر ترجیح می دهند.

در روش دیگر که بسیار پر استفاده و محبوب می باشد، پزشک فولیکول های خارج پوست سر را با استفاده از پانچ مخصوص و با دقت بسیار زیادی برداشت کرده و آن ها را آماده کاشت می کند. در نهایت نیز با توجه به جهت و زاویه ابرو و همچنین فولیکول ها، آن ها را در ابرو ها کاشت می کند و ناحیه را پانسمان خواهد کرد.

در هردو روش، ماندگاری عمل دائمی است و نیازی نیست دوباره برای ترمیم، به پزشک مراجعه کنید. به مرور زمان در طول هشت ماه، موهای کاشت شده در ابرو، به ابروهای اصلی شما تبدیل می شوند که چون طبیعی است، به مرور زمان سفید می شود و شما می توانید به دلخواه آنها را رنگ کنید.

مراقبت های قبل و بعد از کاشت ابرو

به طور کلی پیوند ابرو نیازمند مراقبت های قبل و بعد خاصی نمی باشد و تنها رعایت چندین نکته و اصول قبل و پس از ترمیم ابرو برای بدست آوردن نتیجه مناسب کافی خواهد بود.

  1. فرد مراجعه کننده باید قبل از مراجعه به کلینیک حتما استحمام کند و موهای خود را به خوبی شستشو دهد.
  2. مصرف سیگار و مشروبات الکلی قبل از کاشت ابروی طبیعی ممنوع می باشد. همچنین در برخی موارد، پزشک مصرف ویتامین E را هم به دلیل رقیق کردن خون، ممنوع می کند.
  3. در صورت مصرف هر گونه دارو خاص باید حتما با پزشک متخصص درباره مصرف آن مشورت شود و در صورت صلاحدید مصرف آن به طور موقت قطع شود. مهم است که تداخل دارویی، باعث برهم خوردن عملیات کاشت ابرو نشود.
  4. پس از کاشت ابرو، از حضور در باشگاه برای انجام ورزش یا انجام فعالیت های سنگین دوری کنید. سعی کنید در تماس مستقیم با نور آفتاب نباشید و از عینک آفتابی یا کلاه لبه دار استفاده کنید.
  5. پس از انجام پیوند ابرو مهم ترین نکته این است که باید از ضربه خوردن، مالش یا ماساژ دادن و یا برخورد هر چیزی با ابروها جلوگیری شود زیرا ممکن است باعث آسیب به گرافت ها شود.
  6. پس از پیوند و کاشت ابرو، به هیچ وجه به التهاب و خارشی که در آن ناحیه ایجاد می شود، با خاراندن پاسخ ندهید.
  7. تغذیه و استراحت در روز های ابتدایی مهم بوده و باید مورد توجه بیمار قرار گیرد. شما باید تغذیه خود را جدی بگیرید. با مصرف پروتئین و ویتامین به مقدار کافی، می توانید باعث رشد هرچه سریع‌تر فولیکول های ناحیه ابرو شوید.
  8. در دو روز ابتدایی نباید به حمام یا استخر رفت و به طور کلی باید از تماس آب به آن ناحیه پیشگیری شود. تماس با آب یا تمام مشتقات آن، اصلا برای ناحیه تازه پیوند زده شده، خوب نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *