مراقبت و سلامتی, مقالات

همه چیز درباره دکلره کردن مو

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail icon همه چیز درباره دکلره کردن مو مراقبت و سلامتی مقالات

دکلره کردن مو

حس تغییر رنگ موها همیشه در خانم ها وجود داشته و همیشه دوست داشتند تا رنگ های متنوعی را تجربه نمایند اما آیا اینکار امکان پذیر است؟ آیا نحوه استفاده از دکلوره را میدانید؟ موهایتان را چگونه رنگ می کنید؟

حس تغییر رنگ موها همیشه در خانم ها وجود داشته و همیشه دوست داشتند تا رنگ های متنوعی را تجربه نمایند اما آیا اینکار امکان پذیر است؟ آیا نحوه استفاده از دکلوره را میدانید؟ موهایتان را چگونه رنگ می کنید؟ سایت آرایشگری در این مقاله مراحل دکلره و آماده سازی مو جهت رنگ کردن مو را آموزش میدهد.

وسایل مورد نیاز :

دکلره مو یک عدد در صورتی که موهای ضخیمی دارید 2 عدد.

کلیپس مو 30 عدد / کلیپس بزرگ 4 عدد

قلم رنگ مو

پوشش پلاستیکی

حوله

دستکش پلاستیکی

شانه دم باریک

انتخاب دکلره مناسب

اگر موهای بلوند و روشنی دارید نیازی به استفاده از دکلره ندارید. درجات روشن کردن مو به رنگ مویتان بستگی دارد. اگر موهای بلوند تیره، بور متوسط دارید توصیه می شود از موهایتان را بلوند طبیعی دکلره کنید.

 

دو نوع روشن کننده مو وجود دارد : یکی مایع و دیگری پودر می باشد. در این به شما توصیه می شود از نوع پوردی آن استفاده نمایید. دکلره ها مواد بسیاری قوی می باشند و در کنار آنها اکسیدانهای قوی 10،20،30 و 40 وجود دارد که سایت آرایشگری توصیه می کند از اکسیدانهای 10 و 20 استفاده شود چرا که اکسیدان 30 قوی بوده و ممکن از به پوست سر آسیب برساند ولی در صورتی که موهای بسیار تیره ای دارید بهتر است اکسیدان 40 را با پودر مخلوط نمایید. مخلوط پودر دکلره با اکسیدان، مایعی به فرم کرم مانند بوجود می آورد که راحت تر استفاده می شود.

 

پودر دکلره در سه رنگ موجود می باشد : بنفش، آبی و سفید. آبی و بفنش تفاوت چندانی باهم ندارند فقط تن رنگ های مخلتفی را بوجود می آورد.

مخلوط پودر دکلره با اکسیدان :

توانایی و قدرت پودر های دکلره برروی جعبه آنها نوشته شده است و برهمین اساس جهت مو.های بور از اکسیدان 10، موهای قهوه ای از اکسیدان 20 و موهای تیره از اکسیدان 40 استفاده نمایید.

 

دکلره کردن موها با رنگ های مختلف :

موهای مشکی :

برای این رنگ مو بهتر است از اکسیدان 40 استفاده نمایید چرا که موهای تیره رنگدانه های بسیاری جهت حذف دارد و در کنار آن مواد شیمیایی قوی موجود در این اکسیدان ممکن است باعث سوختگی سر شود پست مراقب باشید پوستتان با این مواد در تماس نباشد. با دو عدد اکسیدان 30 هم می توانید موهای مشکی خود را دکلره نمایید به این صورت که موهایتان را دو دفعه با فاصله چند روزه دکلره نمایید. دکلره کردن موهای رنگ شده بسیار سخت بوده و دکلره کردن آن بلوند با ته مایه های پرتقالی و قرمزی می دهد. برای گرفتن نتیجه بهتر می توانید در ابتدا قبل از دکلره کردن رنگ را از روی موهایتان پاک کنید یا از تصحیح کننده رنگ حرفه ای استفاده نمایید.

موهای قهوه ای تیره یا قرمز تیره :

برای این موها از اکسیدان 30 استفاده نمایید و در بعضی موارد نیاز است که دو بار دکلره را انجام دهید و اگر بعد از شستن موهایتان قسمت هایی از موهایتان پرتقالی رنگ شد فقط همان قسمت ها را دوباره دکلره کنید.

موی قهوه ای روشن، قرمز روشن و یا متوسط :

برای این مو از اکسیدان 20 استفاده کرده و برای جلوگیری از سفید شدن بیش از حد حتما تست کنید و بهتر است برای موهای قهوه ای روشن از اکسیدان 30 استفاده گردد.

موهای بور، سفید و خاکستری :

این موها را ابااستفاده از اکسیدان 10 به راحتی میتوان دکلره نمود و یا حتی می توانید نصف اکسیدان 20 را رقیق کرده و به پودر اضافه نمایید. شما با استفاده از این سفید کننده ضعیف به راحتی می توانید موهایتان را برای رنگ آمیزی باز کنید و علاوه بر این آسیب کمتری به موهایتان وارد می شود. در ضمن نیاز نیست این دکلره مدت زیادی برروی موهایتان بماند و کافی است 10 دقیقه تمال نمایید. دکلره کردن موهای خاکستری بیار سخت می باشد و آن هم بدلیل وجود تارهای مشکی می باشد که به مواد دکلره قوی نیاز دارد و باید قبل از هر کاری حتما مخلوط بدست آمده را تست نمایید.

مدت زمان مورد نیاز جهت دکلره کردن :

قبل از دکلره کردن حتما تست کنید که چه مدت زمانی جهت سفید کردن موهایتان به زمان احتیاج دارید تا موهایتان را هم آسیب نبیند. اکثر مردم در حین انجام کار متوجه آسیبی که به موهایشان وارد می شود نیستند و شما باید با دقت بیشتر تمامی مراحل را دکلره را بدون آسیب رسیدن به مویتان انجام دهید.

تست مواد دکلره :

قسمتی از مو پشت سر نزدیک به ریشه جایی که دیده نشود را جدا نموده و بقیه مو را با استفاده از کلیپس بالای سر خود جمع کنید. در یک ظرف پلاستیکی یک قاشق مربا خوردی پودر دکلره را با یک قاشق مرباخوری اکسیدان مخلوط کرده و دسته جدا کرده را به این مخلوط آغشته نمایید. هر پنج دقیقه رنگ را از روی مو پاک کرده و در جایی که دارای نور کافی می باشد درجه سفیدی مویتان را چک کنید شما با این کار می توانید زمان مورد نیاز جهت دکلره کردن را تخمین بزنید

مراحل دکلره کردن :

رنگ دانه های طبیعی مو چند مرحله تغییر را جهت رسیدن به پایه سفیدی مو طی می کنند. اولین تغییر رنگ در موهای قهوه ای به رنگ نارجی بوده سپس زرد زرد بور و سپس سفید شدن م یباشد. موهای قرمز به رنگ زرد و موهای بلوند تیره به بور کم رنگ تغییر پیدا خواهند کرد. موهای خاکستری جهت دکلره شدن به زمان بیشتری نیاز دارد . آن هم بدلیل تارهای سفید است اما برای رسیدن به بوری آسیب بیشتری خواد گرفت.

روند دکلره کردن :

دکلره کردن یک فرآیند دشوار می باشد که خودتان در صورتی که آماده سازی های قبلی را انجام داده باشید می توانید آن را انجام دهید. اگر موهای بلندی دارید برای این کار به کمک نیاز داشته در صورتی که تمام موهای کوتاه در حد 2.5 سانتی را در یک لحظه می توانید به دکلره اغشته نمایید.

برای دکلره کردن موهایتان را نشویید تا حدی که کمی خارش خفیفی به طور طبیعی برروی پوست سرتان حس کنید و کمی حالت چرب داشته باشد.

اگر خواستید خودتان دکلره را انجام دهید به دو آینه نیاز دارید که بتوانید پشت سر خود را بهتر ببینید. فرق وسط سر خود از وسط پیشانی تا پشت گردن خود باز کنید. هر نصفه مو را از افقی به دو دسته تقسیم کنید. در کل چهار دسته باید برروی سرتان داشته باشید . هر دسته ر ابا استفاده از کلیپش بزرگ جدا نگه دارید.

برای شروع دکلره کردن از پشت سر شروع کنید و از دسته عقب سر بخش نارکی را جدا کرده و با استفاده از قلم رنگ مو با فاصله یک سانتی از ریشه مو را به این مواد آغشته کنید. مرحله به مرحله این رشته ها را جدا نموده و موهایتان را به این مواد آغشته کنید تا تمام دسته تمام شود. این کار را با دسته دیگر هم انجام دهید.

اولین دسته مویی را که به دکلره آغشته کرده اید باید تغییر رنگ داده باشد و روشن تر و طلایی رنگ شده باشد حالا می توانید ریشه این دسته از مو را به دکلره آغشته کنید. این روند را برای سه دسته دیگر از مو تکرار کنید. بعد از این که کل موهایتان را دکلره کردین تا زمانی که رنگ بور پریده داشته باشد تامل کرده و سپس با شامپو شسته و آبکشی نمایید.

حال باید موهای بوری داشته باشید و در صورتی نقاطی از موهایتان هنوز رنگ خود را از دست نداده آن نقاط را به صورت نقطه ای به مواد دکلره آغشته کنید و بعد از گذشت مدت زمان و بور شدن آن نقطه را با شماپو بشویید.

1 دیدگاه در “همه چیز درباره دکلره کردن مو

  1. Lori گفت:

    Hey, I think your website might be having browser compatibility issues.

    When I look at your website in Firefox, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.

    I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, amazing blog!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *