آرایشی و زیبایی, مقالات

هر انچه که در مورد کاشت ناخن باید دانست

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail ly_موارد-آموزش-کاشت-ناخن هر انچه که در مورد کاشت ناخن باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات

کاشت ناخن

موارد کاشت ناخن

بطور کلی کاشت ناخن در همه موارد توصیه نمی شود و بیشتر برای خانم هایی که به صورت مادرزادی و ژنتیکی ناخن های ضعیف بد فرمی دارند مناسب است.البته این کار برای این خانم ها بازم به صورت مقطعی و با رعایت نکات ایمنی مناسب است.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -چیز-درباره-کاشت-ناخن-روش-67048-300x150 هر انچه که در مورد کاشت ناخن باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات

انواع روش های کاشت ناخن

روش های کاشت ناخن را می توان به سه گروه تقسیم کرد:

1)ناخن قالبی:ناخن هالی قالبی از جنس پلاستیک هیتند و در داروخانه ها و فروشگاه های لوارم آرایشی عرضه می شود.

2)ناخن پودری:این مدل از ناخن ها پودر هایی هستند که ب صورت پودر بر روی ناخن طبیعی قرار می گیرد.

3)ناخن ژله ای:یکی از روش های محبوب و پرطرفدار در حال حاضر که با ژل های uv انجام می شود.

4)کاشت ناخن میکس:این نوع از کاشت، ترکیبی از دو روش پودری و ژله ای می باشد.

در ادامه با ما همراه باشد تا همه روش ها و نکات را بطور کامل بیاموزید.

انواع روش کاشت ناخن

کاشت ناخن قالبی

1.کاشت ناخن قالبی

در روش کاشت ناخن قالبی که بی کیفیت ترین روش کاشت ناخن محسوب می شود، مواد کاشت ناخن را بر  روی ناخن مصنوعی قرار می دهند و سپس ناخن طبیعی را با مواد ضد قارچ می پوشانند.بعد از انجام این مراحل، ناخن مصونوعی را بر روی ناخن طبیعی قرار می دهند و مدتی روی آن فشار وارد می کنند تا خوب به هم بچسبند.

نکته قابل توجه در روش کاشت ناخن قالبی این است که به دلیل عدم احتیاج به سوهان کشی در این روش، زیر ناخن هوا می گیرد و نسبت به مواد زیادی که در این روش استفاده می شود ماندگاری کم تری دارد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -چیز-درباره-کاشت-ناخن-روش-21337-1-300x150 هر انچه که در مورد کاشت ناخن باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات

کاشت ناخن با این روش به دلیل قالبی بودن اصلا برای کسانی که ناخن های پراکنده و یک شکل ندارند مناسب نیست و خانم هایی که از این روش استفاده می کنند باید ناخن های یکسانی در جفت دست هایشان داشته باشند.

2.کشات ناخن پودری

در بین همه روش های کاشت ناخن، کاشت ناخن پودری از لحاظ زیبایی و مقاومت رتبهه اول را به خود اختصاص داده است.در این روش ابتدا ناخن مصنوعی (تیپ) از ابتدای ناخن طبیعی می چسبد و به اندازه مورد نیاز کوتاه می شود.بعد از انجام این مراحل مواد ضد قارچ به مواد کاشت ناخن اضافه می شود و بعد از اتمام کار مرحله اصلی که همان سوهان کاری است شروه می شود.

سوهان کاری به علت اینکه باید بسیار دقیق و  زیاد انجام شود زمان زیادی می برد و به همین دلیل اگر خواهان کاشت ناخن از این روش هستید باید صبر زیادی داشته باشید.

کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن ژله ای

3.کشات ناخن ژله ای

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -ناخن1-1-300x180 هر انچه که در مورد کاشت ناخن باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات

مواد ژله ای که در روش کاشت ناخن به صورت ژله ای انجام می شود، به صورت آماده در بازار پیدا می شود.در این روش بعد از اضافه کردن مواد ضد قارچ به ناخن، مواد ژله ای را هم اضافه می کنیم و سپس برای تسریع در خشک شدن ناخن ها،آن ها را در دستگاه uv قرار می دهیم.

روش کاشت ناخن ژله ای و پودری با هم یکی هستند و تنها تفاوت آن ها، مواد استفاده شده در ناخن ها می باشد.از محاسن روش کاشت ناخن ژله ای می توان به آسیب نزدن به ناخن طبیعی اشاره کرد و رشد ناخن دچار اشکال نمی شود.این روش به دلیل بدمزگی برای کسانی که عادت به جویدن ناخن دارند پیشنهاد می شود.چسب ناخن حساسیت زا نیست اما ممکن است بعضی افراد حساسیت داشته باشند و پوست دستشان دچار اگزما شود و باید هرچه زودتر ناخن های مصنوعی را بردارند.

4.کاشت ناخن میکس

همانطور که از اسم این روش پیداست، کاشت ناخن میکس با ترکیب دو روش پودری و ژله ای انجام می شود بطوریکه اول مواد ضد قارچ را به ناخن اضافه کرده و بعد روش پودری پیاده سازی می شود سپس بعد از اتمام سوهان کشی، لایه ژله ای به ناخن اضافه می شود و آن را داخل دستگاه uv خشک می کنند.

کاشت ناخن میکس

مقایسه روش های کاشت ناخن

مقایسه انواع روش های کاشت ناخن

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail IMG1621252374641-300x300 هر انچه که در مورد کاشت ناخن باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات

در 80 درصد موارد از روش کاشت پودری، 15 درصد روش ژله ای و تنها در 5 درصد، از روش های دیگر استفاده می شود. مادر تمام روش های کاشت ناخن، روش پودری می باشد و با روش های دیگر ترکیب شده و همچنین مقاومت و دوام بالاتری نسبت به بقیه روش ها دارد.البته نکته مهم این است که منحوه کاشت در مقاومت و ماندگاری ناخن بسیار مهم است.شاید برایتان جالب باشد که روش کاشت ژله ای در مناطق شرجی دوام و ماندگاری بالاتری دارد اما اگر شما از هر روشی استفاده می کنید در صورت مطلوب بودن مواد و نحوه کاشت تا یک ماه باید ماندگاری و دوام داشته باشد.

علت ترک خوردن ناخن کاشته شده

1)ناخن هایی که با روش ژله ای کاشته می شوند در مناطق خشک ترک می خورند.

2)در روش پودری اگ ناخن ها بیش از حد سوهان بخورند امکان ترک خوردن آن ها بالاست.

3)اگر قلمو به خوبی به لیکویید آغشته نشده باشد یا موادی که در کاشت ناخن استفاده میکنند نامرغوب باشند باعث می شود که پودر خیس شده و جذب صدف شود و همین امر باعث ترک خوردن ناخن می شود.

علت ترک خردن ناخن کاشته شده

کاست ناخن برای چه افرادی مناسب نیست

کاشت ناخن برای چه افرادی مناسب نیست؟

کاشت ناخن برای افرادی که بیماری های قارچی و عفونی دارند توصیه نمی شود چون که باعث می شود پیشرف بیماریشان از چشم دور بماند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail images-25 هر انچه که در مورد کاشت ناخن باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات

نکات ایمنی بعد از کاشت ناخن

1)با اجسام کثیف و آلوده تماس نداشته باشید.

2)در هنگام استفاده از شوینده تا حد امکان از دستکش استفاده کنید.

3)از تماس مواد حلال و شیمیای بدون دستکش جدا خودداری کنید.

4)آب استخر و حوضچه های عمومی باعث بالارفتن امکان ابتلا، به بیماری های قارچی و پوستی می شود.

نکات ایمنی بعد از کاشت ناخن

آلرژی و حساسیت در کاشت ناخن

آلرژی و حساسیت

در بین روش های کاشت هیچ تفاوتی وجود ندارد، میزان حساسیت افراد به مواد کاشت متفاوت است و باید در هنگام کاشت به این مسئله توجه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *