مقالات, وبلاگ

هر آنچه که یک ناخن کار نیاز دارد

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 2_1556261171_18_nailtim هر آنچه که یک ناخن کار نیاز دارد مقالات وبلاگ

هر آنچه ک یک ناخ کار نیاز دارد در زیر هست

تاپ شاین

 کاور ژل یا تاپ شاین به نوعی پوشش براق وماندگاربرای روی ناخن که در مراحل آخرزده میشود گفته میشود.

روش استفاده از تاپ شاین

باقلم مخصوص ژل ،تاپ شاین را روی صدف ناخن به طور یکنواخت میزنیم.)دقت شود ژل بروی پوست اطراف ناخن زده نشود( ناخن ها را به مدت ۱۶۰ – ۲۴۰ ثانیه درون دستگاهuv قرار میدهیم تا خشک شود . بوسیله ی پد و محلول پولیش ژل سطح صدف را براقتر و مرتب تر میکنیم . منظور از محلول پولیش كلینزر است. تمامي تاپ شاین ها درهر برندي فقط توسط دستگاه یووي و یادستگاه ال اي دي (LED) خشك میشود و به هیچ عنوان با استون ریمو و یا پاك نمیشود .براي ریمو كردن باید از تراشیدن توسط سوهان برقي یا سوهان دستي استفاده كنید .

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail Geometric-Nails هر آنچه که یک ناخن کار نیاز دارد مقالات وبلاگ

تاپ كت

 تاپ كت همان برق ناخن ولي در كیفیت بهتر هست براي خشك شدن زودتر لاك یا دیزاین ماندگاري بهتر لاك یا دیزاین زده میشود براي خشك شدن احتیاجي به یووي نیست و در هوا خشك میشود و براحتي با استون پاك میشود.

بیس كت

 بیس كت ژل زیرساز لاك ژل و تاپ شاین و ژل هاي دیگر هست براي زدن تاپ شاین روي ناخن طبیعي باید اول بیس كت زده بشه ، در ژل پلیش كردن تري استپ ناخن نچرال اولین مرحله زدن بیس كت هست ، براي استفاده از لاك ژل هاي تري استپ باید اول بیس كت زده شود که به بیس كت بیس ژل هم گفته میشود.

كلینزر

 كلینزر مایعي هست براي گرفتن چربي ناخن و گرفتن نوچي سطح ژل پلیش بعد از خشك شدن در یووي ،شما بعد از زدن ژل و خشك كردن ان در یووي میبینید كه ژل به طوركامل خشك نشده شما باید با یك پد یا دستمال بدون پرز از مایع كلینزر روي سطح ژل پلیش بزنید تا این نوچي گرفته شود .

همان طور كه ابتدا گفتم كلینزر دو محصول داره یكي مخصوص گرفتن چربي سطح ناخن نچرال و دیگري مخصوص گرفتن نوچي سطح ژل در خریدتون دقت كنید اما كلینزري هم هست كه هر دو كارایي رو داشته باشه.

سوهان دستی

 شماره بندي داره اون شماره ها میزان نرمي و زبري سوهان هستند سوهان ۲٤۰ نرم ترین سوهان دستي هست و سوهان ۱۰۰ زبر هست وسوهان ۱۸۰ میزان زبري متوسط دارد.

بافر

وسیله ایست براي یك دست و هموار كردن سطح كاشت .دو مدل بافر داریم بافر زبر و بافر نرم

پلیش

 وسیله ایست كه بعد از بافر براي براق كردن و صیقل دادن به كاشت كشیده میشود اگر مشتري دیزاین نخواد پلیش میكشیم تا كاشت براق بشه.

قلم داتینگ

 براي ترسیم دایره هاي منظم در دیزاین استفاده میشود هر قلم داتینگ دو سر در سایز هاي مختلف دارد كه شما میتوانید دایره هایي با قطر هاي مختلف رسم كنید .براي استفاده كافیست سر قلم را داخل لاك فرو برده و دیزاین را انجام دهید.

پین كاتر

 روی پین کاتر نیم دایره هایی با شماره وجود دارد که ما پین کاتر را روی ناخن گذاشته و بر حسب اندازه ناخن شماره مورد نظر را انتخاب ،سپس مواد صدف سازی را گذاشته و به وسیله پین کاتر خط لبخند یا خط اسمایل را روی صدفی که مواد گذاشته ایم و کامل خشک نشده است میگذاریم و به سمت نوک ناخن میکشیم که هم مواد اضافه از بین برود و هم خط اسمایل روی ناخن جا بندازد.سپس از روی همان خط فرنچ ناخن را مواد گذاری میکنیم .

لاین اوت

 لاین اوت مایعي است كه براي محو كردن خط ترمیم استفاده میشود اما لاین اوتبه تنهایي خط ترمیم را از بین نمیبرد شما تا جایي كه میتوانید خط ترمیم را با استفاده از سوهان كشي محو میكنید و براي اینكه مطمئن شوید كه هیچ اثري از خط نمانده از لاین اوت استفاده میكنید یعني ضد قارچ میزنید پرایمر زده لایت اوت را میزنید و مواد گذاري میكنید.

انتخاب قلم

1 – شکل ظاهری:قبل از هرچیزی بایستی گفت که قلمی که با آن کاشت اکرولیک قلم انجام میشود به شکل اشکی و سر گرد میباشد .چون از آنجایی که موادگذاری ریشه جزءحساسترین قسمت کار میباشد،نیاز است تا زاویه گوشه ها در نوک قلم همانند انتهای ناخن گرد باشد،همچنین انتهای قلم که از حجم بیشتری از مو تشکیل شده مانند مخزن لیکوئید را در خودنگهداری میکند که باعث سهولت در موادگذاری وسرعت عمل میشود .

2 – جنس: قلم بایستی موی طبیعی سمور باشد ، چون نرم بوده وبه جذب بهتر لیکوئید کمک میکند و قدرت مانور بیشتری به شما میدهد

3 – سایز:در بازار سایزهای مختلفی موجود هست که هرکدام بر اساس نیاز شما بایستی تهیه شود به طور نرمال سایز ۴ و ۶ برای گل های تری دی البته قلم های مخصوص این دیزاین هم هست که کمی تخت و نوک تیز هستند . سایز ۸ بیشتر برای ترمیم و برای کاشت کسانی که مبتدی تر هستند و نمیتوانند حجم زیادی از مواد را کنترل کنند)مثل موادگذاری سه مرحله( سایز ۱۰ برای موادگذاری وان باول و افرادی که کنترل بیشتری روی مواددارند .سایز ۱۲ وبزرگتر برای ناخنهای بزرگ مثل شصت پا

4 – حجم :در برندهای مختلف حجم مو برای هر سایز قلم متفاوت میباشد که هر شخص متناسب به نیاز خود قلم تهیه میکند .طبیعاتٲ یک قلم اصل،خوش قیمت تر هم هست و البته تاثیر زیادی در کیفیت کار و سرعت شما خواهد داشت،وشمارو کمتر خسته و اذیت میکند . در بازار فروش قلم های تقلبی بسیار فراوان هستند بنابراین موقع خرید به نکاتی که گفته شد توجه کنید ،از افراد باتجربه کمک بگیرید و از فروشگاههای معتبر خرید کنید .طریقه صحیح نگهداری از قلم از نکات بسیار مهم هست که در ادامه بهش میپردازیم.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail s161 هر آنچه که یک ناخن کار نیاز دارد مقالات وبلاگ

نگهداري از قلم

.۱ زمانی که قلم شما نو هست موهای به هم چسبیده و نوکه تیز دارد به هیچ عنوان بادست وکیوِم موها را باز نکنید برای این کار قلم را از کناره به آرامی چندبار در لیکوئید بشویید ، موها به خودی خود باز خواهد شد.

.۲ بعداز هربارمصرف قلم را با محلول قلم شور اصلی)نه لیکوئید دندانپزشکی که رنگ سفید و بوی تند دارد(شستشو دهید و از تمیز کردن قلم با استون یا مواد دیگر خودداری کنید سپس با دوانگشت شصت و اشاره موها را به حالت نوک تیز فرم دهید و به شکل ایستاده قلم را نگه دارید به گونه ای که نوک آن به چیزی تماس نداشته باشد

. ۳ مابین موادگذاری و قلم زدن از یک دستمال کاغذی چند لایه استفاده کنید و دائما مواد چسبیده شده به قلم را پاک کنید

.۴ غلظت مواد بایستی به صورت خمیری باشد ،شل برداشتن مواد باعث میشود تالابه لای قلم گیر کند)مشکل اکثر افراد مبتدی( از کندن مواد با شئ نوک تیز خودداری کنید .از قلم شور brush cleaner استفاده کنید

.۵ زمانی که قلم را در لیکوئید فرو میبرید مراقب نوک قلم باشید و از کنار قلم را داخل ظرف ببرید .همچنین برای برداشتن پودر قلم را کمی اوریب دست بگیرید و به شکل جارویی با یک طرف قلم مواد بردارید

 قلمهای اصل که خوب نگه داشته شود بیش از یک سال مورد استفاده میباشد . وبا یکبار هزینه بسیار صرفه جویی خواهید کرد.

نیپر و پوشر

 پوشر یا عقب زن برای عقب راندن پوست های مرده اطراف ناخن بکار میرود. براى برداشتن پوست اضافه هم میتونید از سر سوهان پودرى و هم از نیپریا گوشت گیر استفاده كنید .

کوتیکول ریموور

 این محصول برای نرم کردن کوتیکول های زائد ناخن قبل از مانیکور و پدیکور کردن بکار می رود بدین روش که ، قبل از عقب زدن پوست هاي مرده ، این ریموور رو میزنن كه پوست یكم نرم بشه بعد از ۲ – ۳ دقیقه شروع میكنید به عقب زدن پوست هاي اضافه و مرده رو ناخن با سر پوشر ) عقب زن( بعدش هم با نیپر ) گوشت گیر ( اون پوست هاي اضافه رو میبریم.

روغن کوتیکول

 روغن کوتیکول جهت نرم کردن اطراف کوتیکول ناخن برای بعد ازکاشت بکار می رود .

پاک کننده کوتیکول

این محلول های ارایشی درنرم کردن ناخن کمک میکنند و حاوی ۲ _ ۵درصد هیدروکسید سدیم یا هیدروکسید پتاسیم و گلیسیرین میباشد از این محلول ها قبل از سوهان کشیدن برروی ناخن بمالید و همچنین قبل از اینکه درکاسه مانیکور قرار گیرد

پاک کننده ناخن

معمولا یک نوع لایه بردار به شکل مایع هستند که به اب اضافه شده تادر تمیز کردن ناخن کمک کند

زیباسازی ناخن ها

دراین مرحله پوست اطراف ناخن را که نرم شده با عقب زن به سمت عقب میکشانیم و با گوشت گیر اضافات را میگیریم

لوسیون یا کرم کوتیکول

پوست وناخن را نرم و مرطوب نگه میدارد

سفیدکننده ناخن

این مواد ارایشی حاوی هیدروکسید هیدروژن یا اسیدهای اورگانیک میباشد که میتواند هم برروی ناخن و هم زیر ناخن مالیده میشود تا لکه های ناخن پاک شوند.

خشک کننده های لاک

این محصولات ارایشی میتوانند بر روی لایه های رویی اسپری شوند وبرای خشک کردن سطح ناخن طراحی شده اند

روغن های خوش بوکننده

برای کم کردن استرس وایجاد ارامش درمشتری

لوسیون های پوست اندازی

برای لایه برداری پوست خشک و زبر

نکته : اگر رو محصولي نوشته بودتاپ كت ولي یه یووي هم نوشته بود اون محصول تاپ شاین هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *