مقالات, وبلاگ

هر آنچه که یک آرایشگر نیاز دارد

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail S_01 هر آنچه که یک آرایشگر نیاز دارد مقالات وبلاگ

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین پرسش‌ها برای خانم‌هایی که می‌خواهند وارد کسب‌و‌کار آرایشگری شوند، این است که وسایل موردنیاز یک آرایشگاه زنانه شامل چه چیزهایی می‌شود؟ به طور کلی این لوازم را می‌توان به دو قسمت تقسیم کرد. لوازم ثابتی که همیشه در آرایشگاه هستند و لوازمی که باید دائماً خریداری شوند. خرید لوازم آرایش و وسایل مورد نیاز سالن آرایشگاه به مهارت نیاز دارد که در گذر زمان و با کسب تجربه به دست خواهد آمد. راینا مارکت در این مطلب شما را با ضروری‎ترین و مهم‌ترین تجهیزات آرایشگاهی آشنا خواهد کرد.

وسایل موردنیاز یک آرایشگاه زنانه

بهتر است وسایل مورد نیاز برای سالن آرایشگاه زنانه را از نوع مرغوب آن انتخاب کنید تا مجبور نشوید دوباره پس از مدتی برای تهیه‌ی آن هزینه کنید. علاوه بر آن لوازم آرایش بی‌کیفیت نیز منجر به از دست ‌دادن مشتری خواهد شد. یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه شود این است که لوازمی خریداری شود که استفاده از آن‌ها راحت باشد. مبلمان و اثاثیه ی آرایشگاه، وسایل رنگ مو، وسایل مانیکور و پدیکور، وسایل لازم برای آرایش و کوتاهی مو، وسایل لازم برای آرایش صورت و لوازم کوتاهی مو از جمله وسایل موردنیاز یک آرایشگاه زنانه هستند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail a0eb5420a2c2739678e9aaf50cb28304 هر آنچه که یک آرایشگر نیاز دارد مقالات وبلاگ

مبلمان و اثاثیه‌ی آرایشگاه

مبلمان و اثاثیه‌ی آرایشگاه از جمله وسایلی هستند که بر رنگ‌بندی و دکوراسیون سالن زیبایی شما بسیار تأثیرگذارند. خدمات اصلاح و آرایش، قسمت اعظم خدمات سالن‌های آرایشی را به خود اختصاص داده است پس در انتخاب وسایل این قسمت از سالن دقت کافی داشته باشید. مهم‌بودن این قسمت از سالن ایجاب می‌کند که مبلمانی با قیمت مناسب برای این فضا خریداری کنید. حتی شما می‌توانید انتخاب مبلمان و دکوراسیون آرایشگاه را به یک دکوراتور بسپارید. به این دلیل که یک انتخاب درست در ابتدای کار می‌تواند محیطی آرام و دل‌چسب برای مشتری‌ها فراهم آورد و انتخاب‌های بیهوده و نادرست منجر به هزینه‌های گزاف و اضافی می‌شود.

صندلی اصلاح یکی از مهم‌ترین وسایل مورد نیاز برای سالن آرایشگاه است. از این مبل به قدری استفاده می‌شود که باید از نوع مرغوب آن خریداری کنید چون راحتی مشتری و آرایشگر هنگام کار و با مشکل مواجه نشدن او بسیار در جذب مشتری اهمیت دارد. آینه، استیشن یا میز منشی، کمدها قفسه‌ها کف‌پوش و مبلمان انتظار مشتریان از دیگر وسایل موردنیاز یک آرایشگاه زنانه است که باید نوع مرغوب و استاندارد آن را خریداری کنید.

 رنگ مو

سرشور آرایشگاهی از مهم‌ترین وسایلی است که در قسمت تجهیزات رنگ مو استفاده می‌شود. سرشور آرایشگاهی انتخابی شما باید بزرگ و استاندارد باشد. در حین استفاده‌ی مشتری به قسمت‌های گردن، سر و کمر آسیبی وارد نشود و مشتری در استفاده از آن راحت باشد. علاوه بر سرشور آرایشگاهی، سشوار ایستاده و قفسه برای چیدمان رنگ مو‌ها از دیگر وسایل مهمی است که در قسمت رنگ مو به آن‌ها نیاز دارید. تهیه‌ی رنگ مو‌ها مطابق با سلیقه‌ی همه‌ی مشتریان و دیگر لوازم ضروری است. پیش‌بند، کاسه‌ی رنگ مو، برس رنگ مو، حوله، فویل و دستکش از دیگر وسایل موردنیاز یک آرایشگاه زنانه برای این قسمت هستند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 7923-Visual_Guide_to_Nail_Health_and_How_to_Fix_It-1296x728-Header هر آنچه که یک آرایشگر نیاز دارد مقالات وبلاگ
مانیکور و پدیکور (وسایل موردنیاز یک آرایشگاه زنانه)

بخش کاشت و ترمیم ناخن یکی از بخش‌های پرطرفدار هر آرایشگاه مجهز و خوب است. پس باید علاوه بر ماهر بودن در انجام اصل این کار از وسایل خوب، مرغوب، باکیفیت و آنتیک در این قسمت استفاده شود. میز مانیکور، صندلی مانیکور، صندلی مشتری، صندلی پدیکور، اسپای پدیکور، شیشه‌ی استریلیزه کننده، صیقل دهنده (بافر)، قفسه نمایش برای لاک‌ها، ترولی، لامپ لاک خشک کن، ناخن‌گیر، سوهان، ضدعفونی‌کننده و چرخ‌دستی از وسایل مورد نیاز در این قسمت است. به دلیل استفاده‌ی زیاد متخصص از صندلی مانیکور، بهتر است صندلی از استاندارد‌های لازم برخوردار باشد.

 

آرایش صورت و مو

آرایش مو و صورت یکی دیگر از قسمت‌های مهم یک آرایشگاه است. مخصوصاً برای عروس و دامادها این قسمت خیلی مهم می‌باشد. تهیه‌ی صندلی مناسب، لوازم آرایش مو و صورت باکیفیت برای این قسمت از آرایشگاه از ضروریات است. سایه‌ی چشم، سایه‌ی ابرو، کرم پودر، پنکیک، رژلب، رژ گونه، فرمژه، ریمل، خط چشم، کانسیلر، لوازم زیرساز آرایش، انواع برس، خط لب، شیرپاک‌کن، مژه مصنوعی، سشوار دستی، اتو مو، قیچی پیتاژ، اسپری مو و وسایل مورد نیاز شینیون مو و سایر وسایل برقی آرایشگاهی از وسایل لازم برای سالن آرایشگاه می‌باشد. موچین و قیچی ابرو و تیغ از وسیله‌های مورد نیاز سالن آرایشگاه زنانه هستند که در بخش اصلاح صورت و ابرو از آن‌ها استفاده می‌شود. البته اگر در این قسمت کار وکس صورت نیز انجام می‌گیرد، باید وسایل موردنیاز آن تهیه شود که مهم‌ترین آن دستگاه وکس است.

کوتاهی و آرایش مو

یکی از مهم‌ترین خدماتی که آرایشگران ارائه می‌دهند، کوتاهی مو و آرایش آن‌ها است. وسایل موردنیاز یک آرایشگاه زنانه در این قسمت پیش بند، انواع تیغ و قیچی، صندلی، شانه، آبپاش، سشوار، اتو مو، کلیپس، سنجاق مو، بیگودی، شامپو، اسپری مو و بسیاری دیگر می‌باشد. چون تعداد زیادی از این وسایل دائمی می‌باشند باید از نوع خوب و مرغوب خریداری شوند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -لوازم-آرایش هر آنچه که یک آرایشگر نیاز دارد مقالات وبلاگ

وسایل موردنیاز یک آرایشگاه زنانه برای اتاق استراحت

باید این را در ذهن خود داشته باشید که مشتری‌های شما ممکن است خانم باردار یا خانم دارای نوزاد باشند. به همین علت لازم است که اتاق استراحت شما به نحوی طراحی شده باشد که شرایط لازم رفاهی را برای هرگونه مشتری فراهم کند. راینا مارکت به شما پیشنهاد می‌کند که از مبلمان راحت و میز مناسب برای اتاق استراحت سالن زیبایی خود استفاده کنید. علاوه بر میز و صندلی، ماکروویو، یخچال و وسیله تهویه‌ی مناسب می‌تواند برای این قسمت از سالن مناسب باشد.

نکته‌ی مهم در خرید وسایل مورد نیاز سالن آرایشگاه

در زمان خرید لوازم آرایشگاه زنانه باید به مهم‌ترین مسئله که رضایت مشتری است توجه داشته ‌باشید. داشتن مهارت کافی در حرفه آرایشگری به تنهایی برای داشتن یک آرایشگاه خوب کافی نیست. هم‌چنین علاوه بر این‌ها باید از وسایل مرغوب استفاده کنید تا مشتریان بیشتری را به آرایشگاه خود جذب کنید. با توجه به زیاد بودن آرایشگاه‌ها و سالن‌های آرایشگاهی در تمام مناطق، برای پیشی گرفتن از رقبای خود باید علاوه بر کار باکیفیت، وسایل خوب نیز داشته باشید. می‌توانید خیلی از وسایل مانند صندلی‌ها و دیگر اثاثیه را به‌طور دست‌دوم تهیه کنید که این از نظر هزینه به‌صرفه خواهد بود.

1 دیدگاه در “هر آنچه که یک آرایشگر نیاز دارد

  1. Roy گفت:

    Wow that was odd. I just wrote an very long
    comment but after I clicked submit my comment didn’t appear.

    Grrrr… well I’m not writing all that over
    again. Anyhow, just wanted to say great blog!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *