آرایشی و زیبایی, مقالات

هر آنچه باید در مورد رنگساژ مو باید بدانید

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail IMG637192175639087789 هر آنچه باید در مورد رنگساژ مو باید بدانید آرایشی و زیبایی مقالات

هر آنچه باید در مورد رنگساژ مو باید بدانید

موهای تازه رنگ شده شفاف و درخشنده است و از تغییری که در ظاهر خود ایجاد کرده‌اید لذت می‌برید. اما بعد از مدتی به دلیل شستشو و استحمام رنگ مو درخشندگی و شفافیت خود را از دست می‌دهد و کمی کدر می‌شود. اگر تجربه رنگ مم نداشته باشید، از آرایشگر حرفه‌ای کمک می‌گیرید و قطعاً آرایشگر به شما رنگساژ را پیشنهاد می‌دهد تا موی رنگ، مش و یا هایلایت شدۀ شما مجدد درخشندگی خود را به دست آورد. در مطلب پیش رو می‌خواهیم نحوه انواع رنگساژ مانند رنگساژ با واریاسیون و شامپو و یا رنگ مو را توضیح دهیم. تا انتهاب مطلب همراه ما باشید تا ترکیب رنگ مو و با انواع روش رنگساژ کردن مو و نحوه رنگساژ موها آشنا شوید. در انتهای مطلب شما می‌توانید مانند یک آرایشگر حرفه‌ای موهای رنگ شده خود را رنگساژ کنید و به موهای خود درخشندگی و شفافیت دوباره دهید.

1 رنگساژ جان دوباره به رنگ مو

1.1 پیشنهاد مطالعه:

1.2 رنگ موی دودی طلایی ؛ معرفی و خرید چند محصول

2 رنگساژ مو چیست؟

2.1 مزایای رنگساژ کردن

2.2 انواع رنگساژ مو

2.3 رنگساژ موقت

2.4 رنگساژ نیمه‌موقت

2.5 رنگساژ دائم

3 واریاسیون

3.1 رنگساژ کردن با واریاسیون

4 نحوه رنگساژ  کردن مو

4.1 فرمول رنگساژ مو

4.2 نحوه رنگساژ مو

4.3 نحوه شستشوی موهای رنگساژ شده

5 انواع فرمول رنگساژ موها

5.1 پیشنهاد مطالعه:

5.2 ده فرمان ناب برای تثبیت رنگ موهای دکلره و رنگ شده

5.3 سخن پایانی

رنگساژ جان دوباره به رنگ مو

شما با رنگساژ به موهای رنگ، مش و هایلایت شده خود جان دوباره می‌بخشید. این کامل‌ترین و بهترین تعریفی است که می‌توان در مورد رنگساژ بیان کرد. زمانی که موها را رنگ، مش یا هایلایت می‌کنید موها می‌درخشند اما بعد از دو ماه موها کم‌کم کدر می‌شوند و شفافیت خود را از دست می‌دهند. زردی موها پیدا می‌شود و شما مانند روزهای اول از رنگ موهای خود رضایت ندارید. این تغییر رنگ را اطرافیان نیز متوجه می‌شوند و گاهی بازگو می‌کنند. اگر تجربه زیادی در رنگ کردن مو نداشته باشید ممکن است با خرید مجدد رنگ مو و اکسیدان، دوباره اقدام به رنگ کردن موها کنید.

اما اگر تجربۀ رنگ کردن مو داشته باشید و یا قبل از اقدام به رنگ کردن مجدد به آرایشگر حرفه‌ای مراجعه کنید، با رنگساژ کردن مو را انتخاب می‌کنید و جان دوباره به رنگ مو می‌دهید.

رنگساژ مو چیست؟

رنگساژ کردن مو در واقع ترمیم دوبارۀ رنگ مو است. رنگساژ موها زمانی انجام می‌شود که موها رنگ شده اما درخشندگی و شفافیت اولیه را ندارد و موها تا حدی کدر شده است. رنگساژ همان رنگ موی ضعیف شده با آب است. رنگساژ نسبت به رنگ مو آسیب کمتری به مو وارد می‌کند. غلظت رنگ مو بیشتر از رنگساژ است، هنگام رنگ کردن مو، رنگ مو با اکیدان به مقدار مناسب ترکیب می‌شود و  این ترکیب حدود 40 الی 60 دقیقه روی موها می‌ماند.

رنگساژ به‌خصوص زمانی که موها مش و دکلره شده‌اند و موها آسیب‌پذیری زیادی دارند استفاده می‌شوند تا رنگ مو با کمترین آسیب احیا شود.

مزایای رنگساژ کردن

اشاره کردیم که رنگساژ ترکیب ضعیف شده رنگ مو است و به همین دلیل در مقایسه با رنگ کردن مو آسیب کمتری به موها وارد می‌کند. اما یک مزیت مهم رنگساژ کردن مو این است که شما با آسیب بسیار کم می‌توانید رنگ‌های متفاوتی را روی موهای پایه دکلره خود داشته باشید که برای خانم‌های تنوع طلب اتفاق خوبی است.

هر بار رنگ کردن مو و ترکیب رنگ مو با اکسیدان شما آسیب زیادی به موهای خود وارد می‌کنید.

انواع رنگساژ مو

رنگساژ کردن موها به سه صورت موقت، نیمه موقت و دائم انجام می‌شود.

رنگساژ موقت

دوام رنگساژ موقت روی موها یک هفته است. موها را تمیز می‌شویید و زمانی که موها تمیز و مرطوب است رنگساژ را روی موهای نم‌دار می‌زنید و با شانه در تمام قسمت‌های مو پخش می‌کنید. رنگساژ موقت مو به صورت شامپوهای رنگی، اسپری، موس و ژل وجود است و در این بین شامپوهای رنگی پرطرفدار است.

رنگساژ نیمه‌موقت

دوام رنگساژ موقت در مقایسه با رنگساژ موقت بیشتر است و حدود سه هفته روی موها دوام دارد. رنگساژ نیمه‌موقت به صورت رنگ‌های ژله‌ای در بازار موجود هستند. در رنگساژ نیمه‌موقت نیز موها باید مرطوب باشند. ترکیب رنگ ژله‌ای با اکسیدان 3 یا 6 درصد با واریاسیون رنگساژ نیمه‌موقت است و باید حدود 5 دقیقه روی موها بماند و بعد آبکشی شود.

رنگساژ دائم

رنگساژ دائم با انواع رنگ موهای موجود در بازار تهیه می‌شود. برای تهیه رنگساژ دائم رنگ مو را اکسیدان 3 تا 6 درصد و واریاسیون مورد نظر ترکیب می‌کنید و به مدت 10 الی 15 دقیقه روی موهای مرطوب و دکلره شده قرار می‌دهید و بعد آبکشی می‌کنید. رنگساژ دائم به پایه دکلره بستگی و دارد رنگ، واریاسیون و غلظت بر اساس آن انتخاب می‌شود.

واریاسیون

واریاسیون رنگ موی خالص و کمکی است. واریاسیون رنگ موی قوی و خالص است و با ترکیب در مو و اکسیدان تناژ و سایه‌های نامطلوب در  رنگ موها را از بین می‌برد. با استفاده از واریاسیون در رنگساژ می‌توانید زردی و قرمزی موها را به تعادل برسانید. ترکیب واریاسیون با رنگ‌های مختلف می‌توانید سایه‌های دودی، قهوه‌ای، نقره‌ای و یا هر رنگ دلخواه دیگر را روی موهای خود ایجاد کنید.

رنگساژ کردن با واریاسیون

یکی از روش‌های رنگساژ کردن مو استفاده از واریاسیون یا همان رنگ خالص و قوی است.گاهی برای رنگساژ مقدار کم واریاسیون را جایگزین رنگ مو می‌کنند. عمر رنگساژ با واریاسیون کمتر از رنگ مو است اما رنگ‌های فانتزی را می‌توان به وسیله رنگساژ با واریاسیون ایجاد کرد که ارزش امتحان کردن دارد. در ترکیب رنگساژ با واریاسیون از مقداری شامپو استفاده کنید تا موها آسیب کمتری ببیند، استفاده از شامپو در فرمول رنگساژ با واریاسیون برای موهای هایلایت و مش شده توصیه می‌شود.

یکی از مهم‌ترین موارد استفاده از واریاسیون‌ها از بین بردن رفله‌های زرد و قرمز روی موها است. قرمزی و زردی موها با واریاسیون‌های خاکستری، آبی و سبز متعادل می‌شود.

نحوه رنگساژ  کردن مو

نحوه رنگساژ کردن مو ساده است و کافی است فرمول ترکیب مواد را براساس رنگ زمینه و حجم مو به دست آورید.

فرمول رنگساژ مو

معمولاً برای ساخت محلول رنگساژ باید حدود یک چهارم تیوب رنگ را با 75 سی‌سی اکسیدان 1 تا 6 درصد و همان مقدار آب ترکیب کنید. ترکیب به دست آمده باید بسیار رقیق‌تر از ترکیب رنگ مو باشد.

عده‌ای از آرایشگران حرفه‌ای چند قطره شامپو نیز به ترکیب مورد نظر اضافه می‌کنند. مواد را با یکدیگر ترکیب کنید تا یکدست شوند. برای رنگساژ بهتر است رنگ مو یک پایه تیره‌تر از پایه دکلره باشد. به عنوان مثال اگر موهای شما بلوند است بهتر است از رنگ با شماره‌های 8 تا 10 برای رنگساژ  استفاده کنید.

نحوه رنگساژ مو

بعد از به دست آوردن ترکیب رنگساژ آن را مانند شامپو روی تمام موها پخش کنید. بسته میزان رنگ گرفتن مو مدت زمانی که باید صبر کنید متفاوت است.

اگر مهای شما رنگ تیره است باید حدود 20 تا 25 دقیقه بسته به میزان روشنی یا تیرگی مورد نظر صبر کنید. اگر موهای شما دکلره شده است باید کمتر از 10 دقیقه مواد رنگساژ روی موها بماند. اگر می‌خواهید موها را میزان زیادی روشن و یا بلوند کنید قبل از رنگساژ از یک حرفه‌ای مشورت بگیرید. اگر موهای رنگ، مش و یا هیلایت شما رشد کرده بهتر است ابتدا رنگ ریشه کنید و سپس رنگساژ را انجام دهید.

نحوه شستشوی موهای رنگساژ شده

بعد از رسیدن موها به رنگ دلخواه، موها را بشویید و برایتقویت موها از ماسک مخصوص موهای رنگ شده شده اتسفاده کنید. برای شستشوی موها و استحمام روزانه حتماً از شامپوی مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. موهای رنگ شده بسیار آسیب‌پذیر هستند و به همین دلیل باید از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده که ملایم هستند استفاده شود.

تقویت و نگهداری موهای رنگ شده نسبت به موی رنگ نشده سخت‌تر است؛ به خصوص موهای دکلره شده به همینت دلیل بعد از رنگ باید موهای خود را با انواع روغن‌های مفید و مغذی و ماسک مو تقویت کنید.

شامپو موهای رنگ شده اچ اس

انواع فرمول رنگساژ موها

رنگساژ نقره‌ای_ یخی

موها باید به پایه دکلره برسد و سپس رنگ بلوند نقره‌ای C9 را با واریاسیون خاکستری، واریاسیون نقره‌ای 0.22 و اکسیدان شماره 1 ترکیب می‌کنید.

رنگساژ آبی_ یخی

موها باید به آخرین پایه دکلره برسد، رنگ موی C10 را رنگ روشن‌کننده E20/000 و واریاسیون E14 و اکسیدان شماره 2 ترکیب می‌کنید.

رنگساژ طلایی

موها باید به پایه 9 برسد و بعد رنگ موی طلایی G9 را با عدد قرص و اکسیدان شماره 1 ترکیب کنید.

رنگساژ زیتونی

موها باید به پایه 8 برسد و سپس ترکیب رنگ موی M10  با واریاسیون سبز E17 و اکسیدان شماره 2 را روی موها قرار دهید.

رنگساژ صورتی

ترکیب رنگ موی بلوند دودی شماره 8.1 با رنگ موی قهوه‌ای شماره 4.66 به همراه واریاسیون دودی 0.11 و اکسیدان شماره 1 برای رنگساژ صورتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رنگساژ دودی

برای رنگساژ دودی باید رنگ موی بلوند روشن شماره 0.8 را با واریاسیون 0.11 و اکسیدان شماره 1 ترکیب کنید.

رنگساژ قرمز

رنگساژ قرمز از ترکیب رنگ موی بلوند قرمز تیرۀ شمارۀ 6.66 با واریاسیون قرمز و اکسیدان شماره 1 به دست می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *