آرایشی و زیبایی, مقالات, وبلاگ

نکات مهم در مورد چسب اکستنشن مژه و هر آنچه درباره برداشتن اکستنشن مژه باید بدانید

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 8888888888888899999999 نکات مهم در مورد چسب اکستنشن مژه و هر آنچه درباره برداشتن اکستنشن مژه باید بدانید آرایشی و زیبایی مقالات وبلاگ نکات مهم در مورد چسب اکستنشن مژه و هر آنچه درباره برداشتن اکستنشن مژه باید بدانید

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1-3-300x300 نکات مهم در مورد چسب اکستنشن مژه و هر آنچه درباره برداشتن اکستنشن مژه باید بدانید آرایشی و زیبایی مقالات وبلاگ نکات مهم در مورد چسب اکستنشن مژه و هر آنچه درباره برداشتن اکستنشن مژه باید بدانید

نکات مهم در مورد چسب اکستنشن مژه و هر آنچه درباره برداشتن اکستنشن مژه باید بدانید
امروزه بانوان برای زیبایی و جذابیت بیشتر چشم ها از روش هایی مانند مژه مصنوعی، کاشت مژه، اکستنشن مژه و … استفاده می کنند. تمامی این راهکارها مژه ها را پر  پشت و بلند می کند. اکستنشن مژه یکی از روش هایی است که نسبت به مژه مصنوعی طبیعی تر بوده و نیز نسبت به کاشت مژه ارزان تر و راحت تر می باشد. در انجام اکستنشن مژه تک به تک مژه های مصنوعی به مژه های طبیعی فرد چسبانده می شود. به دلیل  اینکه چشم ها یکی از حساس ترین نقاط بدن می باشد بهتر است قبل از اقدام به انجام اکستنشن مژه درباره چسب های مخصوص اکستنشن اطلاعاتی داشته باشید. در این مقاله اطلاعاتی در مورد چسب اکستنشن و محلول ریمور اکستنشن به شما خواهیم داد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail ftrtr-259x300 نکات مهم در مورد چسب اکستنشن مژه و هر آنچه درباره برداشتن اکستنشن مژه باید بدانید آرایشی و زیبایی مقالات وبلاگ نکات مهم در مورد چسب اکستنشن مژه و هر آنچه درباره برداشتن اکستنشن مژه باید بدانید
چسب اکستنشن مژه
امروزه بانوان برای پر پشت کردن مژه ها، روش کاشت مژه و یا اکستنشن مژه را انجام می دهند. اما انجام این کار عوارض زیادی هم دارد که پس از بروز این مشکلات باید مژه های اکستنشن را جدا کنید.
چنانچه  تا به حال اکستنشن مژه انجام نداده اید و اطلاعاتی در مورد چسب مژه ندارید و نیز پوست حساسی هم دارید بهتر است قبل از شروع اکستنشن مژه از آریشگر و با اکستنشن کار بخواهید برای شما patch test را انجام بدهد. برای انجام تست مقداری از چسب اکستنشن مژه را روی قسمتی از پوست قرار دهید تا چنانچه حساسیتی نسبت به این چسب داشته باشید  مشخص شود. در واقع باید بدانید که یکی از نگرانی های اکستنشن مژه استفاده از چسبی است که مورد استفاده قرار می گیرد. اما بیشتر افرادی که برای انجام اکستنشن مژه به سالن آرایشی مراجعه می کنند نسبت به  چسب اکستنشن مژه هیچ آگاهی واطلاعاتی ندارند. چسب اکستنشن مژه باید از نوع با کیفیت و معتبر انتخاب شود. متاسفانه بسیاری از بانوان به پرپشتی اکستنشن، ماندگاری و …  توجه بیشتری دارند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail fyifutiyu-300x300 نکات مهم در مورد چسب اکستنشن مژه و هر آنچه درباره برداشتن اکستنشن مژه باید بدانید آرایشی و زیبایی مقالات وبلاگ نکات مهم در مورد چسب اکستنشن مژه و هر آنچه درباره برداشتن اکستنشن مژه باید بدانید
عوارض چسب اکستنشن مژه
از عوارض چسب اکستنشن مژه می توان به سوزش و خارش چشم، قرمزی چشم، التهاب و ورم چشم، عفونت چشم و … اشاره کرد. که با مشاهده این عوارض باید سریع مژه های اکستنشن را از پلک جدا کنیم.
ترکیبات چسب اکستنشن مژه
برخی از ترکیباتی که در چسب اکستنشن مژه وجود دارد:
فرمالدئید
لاتکس
صمغ سلولز
سیانواکرایلات Cyanoacrylates
اسید بنزوئیک
نکته: هرگز از چسبی که حاوی فرمالدئید است استفاده نکنید. فرمالدئید یک سم تحریک کننده می باشد.
نکته: برخی از ترکیبات دیگر در این چسب ها موجب تحریک پوست یا واکنش های حساسیتی می شوند.
نکات درمورد چسب اکستنشن مژه
از چسب هایی که دارای تاییدیه پزشکی هستند استفاده کنید. معمولا این نوع چسب ها بی رنگ می باشد. البته نوع دیگری از چسب های استاندارد به رنگ مشکی بوده که همانند ریمل عمل می کند و مژه ها را ضخیم تر نشان می دهد.
استفاده از چسب نامرغوب باعث ریزش مژه ها می شود. ممکن است برای اکستنشن مژه هزینه زیادی را پرداخت کرده باشید اما پس از چند روز مژه ها شروع به ریزش کند.
برخی از چسب های  اکستنشن برای چشم های حساس تهیه شده است. چسب های blink چسب ضعیفی می باشد که بین 1 تا 3 هفته دوام و ماندگاری دارد و حدود 10 الی 20 دقیقه زمان برای خشک شدن لازم دارد.
نوع دیگری از چسب اکستنشن عرضه می شود که حدود 6 هفته ماندگاری دارد. حتما با اکستنشن کار و آرایشگر در مورد چسب مورد استفاده صحبت کنید و اطلاعات لازم را بپرسید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 44444444444444444444444 نکات مهم در مورد چسب اکستنشن مژه و هر آنچه درباره برداشتن اکستنشن مژه باید بدانید آرایشی و زیبایی مقالات وبلاگ نکات مهم در مورد چسب اکستنشن مژه و هر آنچه درباره برداشتن اکستنشن مژه باید بدانید
چسب های اکستنشن نباید حاوی فرمالدئید باشند. از آرایشگر بخواهید جعبه چسب را به شما نشان دهد تا از ترکیبات چسب مطمئن شوید.
چسب های حاوی فرمالدئید به چشم و پوست دور چشم آسیب می رسانند.
از چسب مژه به مقدار زیاد استفاده نکنید. استفاده بیش از حد مژه ها را سنگین می کند و باعث ریزش مژه های طبیعی و مژه های اکستنشن نیز می شود.
در چسباندن مژه های اکستنشن دقت کافی داشته باشید. بعنوان مثال ممکن است مژه های مشتری به هم بچسبند.
از چسباندن چندین تار مژه مصنوعی به یک تار مژه طبیعی خودداری کنید. زیرا باعث سنگینی و ریزش مژه طبیعی می شود.
چسب های اکستنشن بهداشتی و استاندارد بوی بدی می دهند. بوی بد چسب اکستنشن بهداشتی و پزشکی حدود 2 ساعت بوده و از بین می رود.
به جهت اینکه انجام اکستشن مژه و چسباندن مژه های مصنوعی به مژه طبیعی سریع تر و به راحتی انجام شود آرایشگران از رطوبت استفاده می کنند در واقع در محلول چسب اکستنشن مژه مقدار کمی مرطوب کننده وجود دارد. اما اگر اکستنشن مژه در هوای خشک انجام شود، مدت زمان بیشتری برای خشک شدن چسب لازم می باشد.
بهتر است بعد از انجام اکستنشن مژه تا 24 ساعت دوش نگیرید.
هرگز با کشیدن مژه های اکستنشن و یا به تنهایی با محلول های ریمو، سعی نکنید مژه های اکستنشن را بردارید. زیرا ممکن است آسیب های جدی به مژه ها و پلک خود وارد کنید.
چنانچه به مراقبت های پس از انجام اکستنشن مژه توجه کنید اکستنشن حدود 5 الی 6 هفته دوام دارد.
از روغن های مختلف برای مراقبت از اکستنشن مژه استفاده نکنید.
برای پاک کردن ریمل و خط چشم مواد پاک کننده و روغنی استفاده نکنید. زیرا باعث از بین رفتن مقاومت چسب اکستنشن می شود.
بهتر است برای نگهداری طولانی مدت اکستنشن مژه از ریمل و خط چشم استفاده کنید.
از فر مژه برای حالت دادن اکستنشن مژه استفاده نکنید.
اگر چسب مژه هایتان سفت شده و اذیت می شوید با مقدار خیلی کم از روغن نارگیل مژه هایتان را چرب کنید. اگر مقدار روغن زیاد باشد اکستنشن جدا می شود.
جداکردن اکستنشن مژه با محلول پا ک کننده
برخی افراد پس از انجام اکستنشن مژه به دلیل حساسیت بیش از حد و یا سوزش غیر طبیعی چشم، نیاز به برداشتن و ریمو کردن مژه های اکستنشن شده دارند. به دلیل اینکه چسب های اکستنشن قدرت چسبندگی بالایی دارد به همین دلیل نمی توان به راحتی و بدون استفاده از پاک کننده ها مژه های اکستنشن را جدا کرد. در واقع برای برداشتن مژه های اکستنشن از محلول های پاک کننده باید استفاده شود. البته بهتر است برای برداشتن مژه های اکستنشن به آرایشگاه مراجعه کنید و کار را به افراد ماهر بسپارید.
ترکیبات پاک کننده چسب اکستنشن مژه
برخی از ترکیباتی که در محلول پاک کننده (ریمو) اکستنشن مژه وجود دارد:
فرمالدئید
پروپلین گلیکول
گرانیول Geraniol
راهکار جدا کردن اکستنشن مژه
اکستنشن مژه به کمک حلال چسب اکستنشن مژه(eyelash glue remover)  و به روش زیر برداشته می شود:
ابتدا به یک پاک کننده چسب مژه نیاز دارید.
سپس ریمل مژه ها و آرایش روی چشم را پاک کنید.
مقداری از پاک کننده چسب مژه اکسنشن را به یک سواب پنبه (گوش پاکن) بزنید.
در مقابل آینه بایستید و پلک خود را بکشید.
سواب پنبه (گوش پاک کن) آغشته به محلول را روی پلک بکشید تا چسب مژه های اکستنشن مقاومتش را از دست داده و مژه ها شل شود.
سپس مژه های اکستنشن را به راحتی با انگشتان خود می توانید بردارید.
پس از برداشتن تمامی مژه های اکستنشن، صورت و چشمان را با مواد شویند شستشو دهید.
نکات مهم برای برداشتن اکستنشن مژه به کمک محلول پاک کننده اکستنشن مژه
چنانچه مژه های اکستنشن به راحتی جدا نشد مجدداً سواب پنبه را به محلول پاک کننده آغشته کنید.
هنگام برداشتن اکستنشن مژه دقت لازم را داشته باشید تا چشم و مژه ها آسیبی نبیند.
محلول پاک کننده اکستنشن مژه نباید به سطح چشم برخورد اشته باشد.
چنانچه پس از برداشتن مژه های اکتنشن، چشمانتان با عفونت و یا حساسیت مواجه شد حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.
هرگز از وسیله نوک تیز برای برداشتن مژه های اکستنشن استفاه نکنید.
برای برداشتن مژه های اکستنشن  از روغن های مختلف استفاده کنید.
بهتر است برای برداشتن اکستنشن مژه نزد همان آرایشگاهی که کار نصب مژه را برایتان انجام داده است بروید. زیرا آرایشگر و یا اکستنشن کار می داند  چه محلول و ضد چسبی برای نوع چسب استفاده شده مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *