مراقبت و سلامتی, مقالات

نکاتی درباره مراقبت و بهبود سلامتی روح و جسم تان بدانید

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail misc-29715163-0-2aV نکاتی درباره مراقبت و بهبود سلامتی روح و جسم تان بدانید مراقبت و سلامتی مقالات

نکاتی درباره مراقبت و بهبود سلامتی روح و جسم تان

تصمیم گیری برای مشاوره اعتیاد می تواند دشوار باشد، اما یکی از بهترین اقداماتی است که می توانید برای بهبودی خود انجام دهید. با شروع جلسات مشاوره، ابزارهایی را روش های زیادی برای اطمینان از سلامت روحی و جسمی شما در هنگام مواجهه با درمان وجود دارد. این راهنما برخی روش های ملموس را در اولویت کار قرار می دهد.

سلامت جسمی خود را در اولویت قرار دهید

هنگامی که مشاوره اعتیاد را شروع کردید، این روند می تواند کل زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد. با این حال، شما می خواهید از همه جوانب سلامت جسمی خود مراقبت کنید. حتی کارهایی مانند دوش گرفتن هر روز صبح و ملاقات ارتودنتیست شما، می توانند پیروزی های بزرگی باشند.

تلاش برای رژیم غذایی سالم و حرکت منظم بدن نیز می تواند به شما در داشتن  بهترین احساس کمک کند. جایگزینی عادت های اعتیاد آور قدیمی با فعالیت های مفید بیشتر می تواند از بهزیستی کلی شما حمایت کند.

سرگرمی هایی که از آنها لذت می برید پیدا کنید

درمان اعتیاد یک فرایند جدی است، اما هنوز باید برای تفریح وقت بگذارید. پیدا کردن فعالیت های سالمی که از آن لذت می برید، می تواند هر روز محقق تر شوند. ممکن است یک کلاس نقاشی را بگذرانید، پیاده روی کنید، قایقرانی را امتحان کنید، دستور العمل های جدید را در آشپزخانه آزمایش کنید و یا یک ساز موسیقی بیاموزید.

سرگرمی هایی از این دست، در حالی که به شما درکاهش استرس کمک می کنند، ذهن شما را نیز  فعال نگه می دارند. شرکت در فعالیت های گروهی همچنین می تواند راهی عالی برای دیدار با دوستانی باشد که تأثیر مثبتی روی شما دارند.

فرار به خارج از منزل

گذراندن زمان در خارج از منزل به شما این امکان را می دهد تا با دنیای اطراف خود ارتباط برقرار کنید، در حالی که مواد اعتیاد آور تمایل دارند شما را از هم جدا کنند. به همین دلیل است که برخی از متخصصان، گذراندن زمان  در طبیعت را به عنوان یک روش مراقبت منظم از خود توصیه می کنند.

قدم زدن در جنگل یا کنار دریاچه می تواند ذهن شما را آرام کند و از حواس پرتی ها جدا شوید. همچنین می توانید ار افکار اضطراب آور جدا شوید و کمی ورزش کنید. این زمان در فضای باز ممکن است باعث بهبودی شما شده و تبدیل به یک زمان آرامش بخش شود.

“نه” گفتن را یاد بگیرید

مرزها برای بازیابی مهم هستند. به یاد داشته باشید که نیازی نیست که هر دعوت اجتماعی یا مسئولیت بالقوه ای را که به وجود می آید بپذیرید. ظرفیت شما ممکن است هنگام بهبودی کم باشد و این اشکالی ندارد. شما حق دارید برای خود وقت بگذارید، یک روز آرام را با خانواده بگذرانید و سرگرمی های خود را در اولویت قرار دهید. کاهش دعوت نامه همچنین می تواند شما را از موقعیت های محرک بالقوه مانند کافه ها و مهمانی ها دور نگه دارد.

برای حامیان خود وقت بگذارید

در حالی که جلسات مشاوره برای بهبودی شما مهم هستند، مهم است که وقت خود را با عزیزانی که از شما حمایت می کنند سپری کنید. تعدادی از دوستان و اعضای خانواده را پیدا کنید که شنونده های فعال باشند و نسبت به آنچه می گذرانید، همدلی نشان دهند.

این افراد می توانند ضمن گوش دادن به آنچه نیاز دارید، پشتیبانی عاطفی به شما ارائه دهند.

حرف آخر

بازیابی آسان نیست. در حالی که مشغول مشاوره اعتیاد هستید، به همه منابع خود نیاز دارید تا در مسیر خود سریعتر پیش بروید. به همین دلیل مراقبت از خود مهم است. از طریق عادات سالم، مرزها و پشتیبانی اجتماعی، می توانید از سلامت عاطفی، روحی و جسمی خود در طی این زمان پرتحرک استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *