آرایشی و زیبایی

نحوه درست کردن ابروهای نامتقارن

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -ابرو نحوه درست کردن ابروهای نامتقارن آرایشی و زیبایی

نحوه درست کردن ابروهای نامتقارن

داشتن ابروهای نامتقارن به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد، ممکن است شما در سال‌های گذشته در برداشتن ابروها زیاده روی کرده باشید و رشد طبیعی آن‌ها را مختل کرده باشید یا این که به دلایل ژنتیکی یا بیماری‌های خاص ابروهایی نازک و کم مو داشته باشید که به طور متقارن رشد نمی‌کنند.

در حال حاضر ابروها در صنعت زیبایی جایگاه خاصی پیدا کرده‌اند و محصولات آرایش ابرو بسیار متنوع‌تر از گذشته هستند، از مداد ابرو گرفته تا ژل ابرو، سایه ابرو، پماد ابرو و انواع محصولاتی که رشد موهای ابرو را تقویت می‌کنند

 برای اصلاح ابروهای نامتقارن سعی کنید به مدت 4 تا 6 هفته به آن‌ها دست نزنید. در این مورد می‌توانید از یک متخصص زیبایی مشورت بگیرید و در این فاصله زمانی با ابزارهای آرایشی بی‌ضرر فرمی مرتب و مناسب به ابروهای خود بدهید.

پس از این زمان شما می‌توانید به رشد طبیعی ابروهای خود توجه کنید. این گام‌ها را می‌توانید خودتان در منزل انجام دهید و یا از یک آرایشگر و متخصص ابرو کمک بگیرید تا تقارن و عدم تقارن ابروهای شما را بررسی کند. موهای رشد کرده ابرو را بررسی کنید و فاصله آن‌ها را از پل بینی چک کنید تا ببینید آیا ابروها ارتفاع یکسانی دارند؟ اگر این طور نیست ابرویی را که پایین‌تر است با برداشتن یک یا دو ردیف از زیر آن با ابروی دیگر هم ارتفاع کنید.

 بلندی ابروها را بررسی کنید. برای این کار از گوشه خارجی بینی و گوشه خارجی چشم کمک بگیرید. یک خط فرضی از این دو نقطه رسم کنید و انتهای دم ابرو را با این خط مقایسه کنید.

اگر فاصله دم هر دو ابرو از این خط یکی باشد ابروهای شما متقارن است در غیر این صورت ابروهای نامتقارن دارید و باید دم هر رو ابرو را به یک اندازه برسانید. این کار با کوتاه کردن ابرویی که بلندتر است به اندازه یکی دو خط مو ممکن خواهد شد.

 باید قوس ابروها را بررسی کنید. قوس ابروها باید دوسوم پایانی آن را دربر بگیرند و نباید در وسط ابرو باشند. چون ابروهایی که قوس آن در وسط قرار بگیرد حالتی کمانی یا مثلثی خواهد داشت که بسیار غیرطبیعی و نازیبا به نظر می‌رسد.

دقت کنید که میزان این قوس در هر دو طرف به یک اندازه باشد و ارتفاع یکسانی داشته باشد. از برداشتن بیش از حد زیر ابروها اجتناب کنید چون ابروهای پهن نه تنها مد روز هستند بلکه شما را جوان و شاداب نشان می‌دهند.

باید سراغ قیچی کرن ابروها بروید اما در این کار زیاد روی نکنید و فقط موهایی را که خارج از محدود ابرو به نظر می‌رسند بچینید.

داشتن موهای بلند ابرو یک نعمت است چون با کمک آن‌ها می‌توان ابروهای نامتقارن و ناهماهنگ را کلفت و هماهنگ نشان داد. ابروها را با برس به سمت بالا شانه کنید و در جهتی حالت دهید که این عیوب را می‌پوشانند. استفاده از ژل‌های ابرو هم می‌تواند در این مورد کمک کننده باشد.

 می‌توانید از مداد ابرو کمک بگیرید. البته مداد را روی تمام ابرو نکشید بلکه فقط قسمت‌هایی را که پس از قیچی کردن و برس زدن خالی به نظر می‌رسد با خطوط نازک و مومانند، پر کنید و دقت کنید که رنگ مداد با رنگ ابروهای شما کاملا یکسان باشد. البته همه ممکن است به مداد کشیدن نیاز نداشته باشند به خصوص کسانی که ابروهای تیره دارند و نقاط خالی و مشخصی روی آن دیده نمی‌شود.

 باید یک برنامه برای مرتب کردن و اصلاح ابروها داشته باشید. معمولا مراجعه به سالن‌های زیبایی، یک بار در ماه برای این کافی است اما در فاصله بین آن نیز می‌توانید هر دو هفته یک بار موهای مشخص رشد کرده در زیر و بین ابروها را با احتیاط بردارید. اما به محدوده اصلی ابروهای خود دست نزنید چون خراب شدن و نامتقارن شدن ابروها با همین اشتباه آغاز می‌شود.

این مقاله به صورت اختصاصی ودارای حق گپی رایت بوده و منبع این مقاله سایت فروشگاهی جزیره میباشد

نویسنده: مرتضی شهابادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *