آرایشی و زیبایی, مقالات

میکروپیگمنتیشن لب چیست؟

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail micro_tato-4 میکروپیگمنتیشن لب چیست؟ آرایشی و زیبایی مقالات

میکروپیگمنتیشن لب چیست؟

میکروپیگمنتیشن لب (micropigmentation) یه تکنیک آرایش دائمی محسوب میشه که از اون در جهت متعادل سازی چهره، آرایش صورت و بازسازی طبيعي استفاده میشه.
امروزه میکروپیگمنتیشن در زمینه های آرایشی ، زیبایی و همچنین پزشکی و درمانی کاربرد داره. در تکنیک میکروپیگمنتیشن ، پیگمنتر با یه قلم تاتو رنگدانه هایی رو در عمق مشخصی از پوست وارد میکنه.
این تکنیک کاملا بهداشتی بوده و چون یه روش بدون خونریزی محسوب میشه ؛ در نتیجه با التهابات کمتری همراه میشه.
در ادامه به موضوع میکروپیگمنتیشن لب (آرایش دائم لب)، مزایا و معایب آن بیشتر می پردازیم.

میکروپیگمنتیشن لب
تکنیک میکروپیگمنتیشن یه روش زیبائی دائم با کاربرد گسترده که امروزه استفاده از اون رایج شده و طرفداران زیادی داره. این تکنیک بر روی لب ، ابرو، سر ، چشم و … قابلیت اجرا داره. در میکروپیگمنتیشن لب با استفاده از وسایل استاندارد، پیگمنت های معدنی با کمترین آسیب و تخریب بافت، وارد پوست شده و آرایش دائم و ماندگاری رو برای فرد فراهم میکنه.

استفاده از تکنیک زیبائی دائم (PMU) یا Permanent makeup موجب میشه فرد بدون اینکه هر روز زمان زیادی را صرف آرایش کنه ، همیشه آراسته و زیبا به نظر برسه. در پزشکی هم به منظور درمان مشکلات پوستی ، جراحات ، سوختگی ها ، ترمیم و بازسازی در نقاط مختلف بدن کاربرد داره.
دستگاه هایی که به کمک اونها تکنیک میکروپیگمنتیشن اجرا میشه، كارتريج هاي يكبار مصرف داره که موجب میشه تا حد زیادی انتقال بیماری از فردی به فرد دیگه کم بشه و نسبت به روشهای قدیمی تر، روش ایمن تر و بهداشتی تری محسوب بشه.
رنگ هایی که در این تکنیک به کار میره متنوع و کاملا طبیعی بوده و در فرد ایجاد حساسیت نمیکنه.
کارآیی و موفقیت تکنیک میکروپیگمنتیشن
کارآیی و موفقیت این تکنیک منحصر به فرد و محبوب می تونه به میزان قابل توجهی به پیگمنتر (اجرا کننده میکروپیگمنتیشن) بستگی داشته باشه؛ در صورتی که پیگمنتر آموزش اصولی و صحیح ندیده باشه ، از تخصص و مهارت کافی برخوردار نباشه و یا اینکه موارد بهداشتی رو به خوبی رعایت نکنه ؛ میتونه برای فرد مشکلاتی رو به وجود بیاره.
در صورتی که آرایش دائم به صورت اصولی برای شما انجام بشه همیشه آراسته و زیبا هستین؛ بدون اینکه بخواین برای آرایش خودتون زمان بذارین و یا نگران پاک شدن آرایش و تمدید اون باشین.

ماندگاری و دوام آرایش دائم
ماندگاری و دوام آرایش دائم تحت تاثیر عوامل متعددی قرار می گیره. یکی از این عوامل تاثیر گذار، عمق انتقال رنگدانه اس. انتخاب عمق مناسب معمولا در کشورهای مختلف، متفاوته. در ایران معمولا انتقال رنگ در عمق کمتری از پوست انجام میشه.
علاوه بر عمق انتقال رنگدانه ، به عواملی مثل میزان قرارگیری در معرض هوا و اشعه فرابنفش ، کیفیت مواد مورد استفاده، نوع پوست و … بستگی داره.
آرایش دائم به صورت آهسته و پیوسته کمرنگ و سپس محو میشه.
نکته قابل توجه در خصوص آرایش دائم اینه که رنگ آرایش در مدت 4-6 هفته اول ، نسبت به روز اول اجرای تکنیک ،کمی کمرنگ تر میشه که این اتفاق به دلیل تجدید بافت اپیدرم پوست رخ میده .

مزایای میکروپیگمنتیشن لب چیست؟
1. میکروپیگمنتیشن به صورت کاملا استریل انجام میشه چون دستگاه مورد استفاده در این تکنیک ، دارای كارتريج هاي يكبار مصرف و ساختار دستگاه به صورتی که خون و لنف نمی تونه به داخل دستگاه برگرده.
2. به دلیل انتقال رنگ در عمق کمتر نسبت به روش های قدیمی ؛ در صورت اجرای اصولی ،این تکنیک آسیب به بافت پوست نمیزنه.
3. با بهرگیری از این تکنیک در شرایط خستگی و کمبود وقت ، بدون صرف زمان ، همچنان آراسته و مرتب هستین.
4. به دلیل اینکه انجام اصولی میکروپیگمنتیشن میتونه تاثیر زیادی بر زیبایی فرد داشته باشه ، بر بالارفتن اعتماد به نفس فرد تاثیر گذاره.
5. التهاب و زخم ناشی از انجام این تکنیک نسبت به سایر روش های قدیمی بسیار کمتر بوده و در مدت کوتاهی بهبود پیدا میکنه.
6. در این تکنیک خونریزی در حین انجام کار رخ نمیده و به دلیل ظرافت سوزن‌های این دستگاه ، فرد درد کمتری رو تجربه میکنه.
معایب میکروپیگمنتیشن لب چیست؟
این تکنیک در کنار مزایایی زیادی که داره در شرایطی می تونه معایبی هم داشته باشه . برخی از معایب میکروپیگمنتیشن عبارتند از:
1. در صورتی که افراد غیر متخصص و غیر مسئول نسبت به انجام این تکنیک اقدام کنن، بسته به محل اجرای تکنیک آسیب های متعددی به فرد وارد می شه.
2. بعضی افراد ممکنه به رنگ مورد استفاده در این تکنیک حساسیت نشان داده و در اثر آن زخم و تورم ایجاد بشه.
3. اگه بنا به دلایلی تصمیم به تغییر آرایش دائم خود داشته باشین ، این کار کمی سخت و زمان بره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *