آرایشی و زیبایی, مراقبت و سلامتی, مقالات, وبلاگ

موهای زیبا نیاز به آماده سازی دارد

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -کردن-مو-بدون-دکلره-در-خانه موهای زیبا نیاز به آماده سازی دارد آرایشی و زیبایی مراقبت و سلامتی مقالات وبلاگ

موهای زیبا نیاز به آماده سازی دارد

خشک ، شکننده ، کسل کننده ، غیرقابل کنترل … بعضی مواقع موهایمان دقیقاً مطابق آنچه بخواهد انجام می دهند. با این حال ، اگر زندگی ما را دشوار می کند ، شکی نیست که دلیل آن بد رفتاری است و می خواهد آن را بشناسد. موهای سالم با چندین مرحله نیاز به روال مراقبت از مو دارند. در اینجا کمی از اصول اولیه را مرور می کنیم ، بنابراین می توانید موهای شایسته ای را برای آن نام انجام دهید.

ابتدا زیبایی مو دلالت بر تجزیه و تحلیل ماهیت موهای شما دارد. هنگامی که شما درک کردید که چگونه کار می کند و به چه چیزهایی نیاز دارد ، استفاده از روال زیبایی مناسب آسان است! و سه مرحله اساسی در آن وجود دارد.

شستشو

یافتن محصول مناسب

اولین رفلکس این است که به ترکیب شامپو بپردازید. این قانونی است که هرگز نباید با آن مخالفت کرد ، زیرا برای موهای سالم ضروری است.

هر زمان ممکن باشد از شامپو های مبتنی بر سیلیکون و سولفات خودداری کنید زیرا در دراز مدت ، الیاف مو فقط ممکن است “خفه شوند”. به عبارت دیگر ، موهای شما ممکن است حجم خود را از دست دهند ، کسل کننده و سنگین شوند.

همچنین ، باید عطرها و رنگهای موجود را بررسی کنید که در فرمول شامپو وجود دارد. آنها می توانند بعد از مدتی تحریک کننده و حساسیت زا باشند.

انتخاب شامپو به ماهیت مو بستگی دارد. برای افرادی که مشکل خاصی در مو دارند (شوره سر ، کمبود حجم ، موهایی که خیلی زود چرب می شوند) ، بهتر است محصولی را انتخاب کنید که مواد آن موجود در فرمول در واقع راه حلی برای این مسائل ارائه دهد.

برای موهای معمولی ، روال ساده شده است. برای مثال ، یک پایه شستشوی خنثی مانند شامپو بچه انجام خواهد داد.

علاوه بر این ، توصیه می شود یک یا دو بار در سال ، یک درمان سم زدایی داشته باشید تا موهای شما از شر همه مواد افزودنی موجود در شامپو خلاص شود. فقط کافی است به جای محصولات معمول خود ، تقریباً دو هفته از یک پایه شستشوی خنثی استفاده کنید. در مورد فرکانس بین شامپوها ، آن را تغییر ندهید: این فقط به ماهیت موهای شما بستگی دارد.

چه فرکانس؟

اگرچه شستن موهای شما یک ژست معمول است ، اما همیشه شناختن این که چند بار در هفته باید این کار را انجام دهیم آسان نیست.

و در واقع هیچ پاسخ واحدی برای همه وجود ندارد ، زیرا همه اینها به ماهیت موهای شما بستگی دارد. موهایی که تمایل به چربی شدن دارند ممکن است هر روز – سه بار در هفته شسته شوند. برای موهای معمولی و خشک (از جمله موهای سرخ شده) ، یک بار شامپو دو بار در هفته کافی است.

برخی از مردم تصمیم می گیرند که دیگر موهای خود را با شامپو شسته نشوند ، که به نظر آنها آنها ساینده برای پوست سر هستند. این روند “no poo” (“بدون شامپو”) است ، اما یک انتخاب شدید است (مقاله ما را ببینید) کم پو ، نه پو: برای چی ، برای کی؟ )

نحوه استفاده از آن

شامپو باید روی کل سر استفاده شود. فقط کافی است پوست سر خود را ماساژ داده و از شر ناخالصی های انباشته شده مانند تعریق ، آلودگی و یا برخی مواد باقیمانده لوازم آرایشی خلاص شوید و اضافی سبوم را از بین ببرید.

در مورد شستشو ، بهتر است به جای آب خیلی گرم از آب گرم یا سرد استفاده کنید (اگر می توانید در آب سرد بایستید) زیرا باعث تحریک غدد چربی می شود و موهای شما تمایل دارند سریعتر روغنی کنند. علاوه بر این ، شستشوی سرما باعث بسته شدن مقیاس موها و درخشندگی آنها می شود.

در مورد شامپو خشک چطور؟

برای جلوگیری از شستن بیش از حد موهای خود ، می توانید با یک شامپوی خشک “تقلب” کنید.

در مورد ترکیب ، این محصولات از سایر محصولات بد نیستند. فرمولهای آنها معمولاً بر اساس پودرهای معدنی یا گیاهی مانند تالک یا پودر برنج برای جذب بیشتر سبوم ساخته می شوند.

شامپو های خشک اغلب به شکل ذرات معلق در هوا موجود می باشند که استفاده از آنها را ساده تر می کند. آنها باید روی موهای خشک و 30 سانتی متری ریشه ها استفاده شوند (برای جلوگیری از ایجاد هرگونه لکه سفیدی روی موهای شما). بعد از اینکه به آرامی چند دقیقه موهای خود را ماساژ دادید ، شامپو را مسواک بزنید تا هرگونه باقیمانده پودر از بین برود.

درمان مو

اگرچه شامپوها با ادعاهای مربوط به مراقبت از مو روبرو هستند ، اما اغلب برای یک درمان عمیق کافی نیستند.

در نتیجه ، محصولات مراقبت از مو به عنوان مکمل شامپوها توصیه می شود. آنها ممکن است قبل یا بعد از شستن موها استفاده شوند ، و انواع مختلفی از آنها وجود دارد:

 

روغن های گیاهی

شما می توانید با موارد خاصی مانند خشکی مو یا عدم تابش با حمام های روغنی کنار بیایید. ایده این است که روغن های گیاهی را بر روی موهای خود بمالید و بسته به طول مو ، طبیعت و مشکلات آن ، مدتی طولانی یا کم طول بکشید. حمام های روغنی همیشه باید قبل از شامپو بیایند تا از باقی مانده های روغنی جلوگیری شود.

ماسک

این محصولات فشرده برای درمان عمیق طراحی شده اند. بیشتر آنها باید بیش از 10 دقیقه بمانند تا افراد فعال زمان کافی برای عمل داشته باشند.

آنها ممکن است قبل یا بعد از شامپو استفاده شوند. همه چیز به علائم بسته بندی بستگی دارد.

مراقب باشید: محصولات خاصی در نظر گرفته نمی شوند که در کل طول استفاده شوند. ماسک تغذیه ای که بر روی ریشه ها پخش شده است ، ممکن است آنها را روغنی کند ، در حالی که درمانی علیه شوره سر تأثیر چندانی بر طول نمی گذارد.

تهویه مطبوع

بر خلاف ماسک ها ، تهویه ها یک عمل سطحی تر دارند. به همین دلیل است که آنها برای مدت زمانی کوتاه تر ، معمولاً بیشتر از پنج دقیقه ، در زمان باقی مانده اند. دستگاه های تهویه مطبوع نمی توانند موهای شما را مانند ماسک ترمیم کنند ، اما به رفع آن کمک می کنند.

یک نکته دیگر که باید روشن شود: برای موهای رنگی نیاز به درمان خاص است. رنگ ها به مو آسیب می رسانند و آن را تضعیف می کنند. برای تغذیه آن از ماسک یا تهویه مطبوع استفاده کنید و سعی کنید تا آنجا که ممکن است الیاف مو را بازسازی کنید.

به هر حال ، به یاد داشته باشید که موهای خود را بیش از حد رنگ نکنید ، زیرا مواد موجود در بسیاری از محصولات ممکن است سرطان زا ، حساسیت زا و یا تحریک کننده باشند.

به طور کلی ، ترک کردن محصولات برای مدت طولانی تر از آنچه گفته شد بی فایده است. این موهای شما را زیباتر نخواهد کرد. در مقابل ، قرار گرفتن زیاد در معرض مواد موجود در محصولات ممکن است به فیبرهای مو آسیب برساند.

طراحی ظاهر

برس ایده آل

مسواک زدن موهای شما نه تنها باعث درخشندگی می شود بلکه باعث تحریک پوست سر نیز می شود و به از بین بردن مانده های آلاینده انباشته شده یا مواد آرایشی باقی مانده کمک می کند. اگرچه این یک ژست معمول است ، اما در واقع بسیار مهم است ، بنابراین باید یک قلم مو مناسب را انتخاب کنید.

باز هم ، این نوع مو است که قلم مو مناسب را تعیین می کند.

برای موهای ریز ، برس های موی 100٪ گراز توصیه می شود. موهای آنها نرم است و باعث تضعیف بیشتر الیاف مو نمی شود.

در مورد ضخیم ترین انواع مو ، آنها را می توان با موهای گراز یا نایلون مسواک زد. هنوز هم ، برای موهای مجعد ، برس های ترکیبی را با دندان های فاصله انتخاب کنید ، تا موها شکسته نشوند.

مو و گرما

پس از شامپو ، بسیاری از خانمها برای مدیریت موهای خود از دستگاه گرمایش استفاده می کنند. با این حال ، درجه حرارت بیش از حد بالا باعث تضعیف فیبرهای مو می شود. هنوز وسایل گرمایشی را کاملاً فراموش نکنید ، فقط چند قانون باید رعایت شود.

با خشک کن مو

اولین کاری که باید انجام دهید اینست که موهای خود را در صورت خیس بودن خشک نکنید: قبل از خشک کردن آن را با حوله اسفنجی انجام دهید. در حقیقت ، هرچه موهای شما چروک تر باشد ، از گرمای خشک کن مو محافظت می شود.

هنگامی که زمان روشن کردن موهای خشک شده است ، به یاد داشته باشید از دمای خیلی زیاد استفاده نکنید ، زیرا تمایل به خشک شدن و شکنندگی موها دارند. برای محافظت از فیبرهای مو حتی بیشتر ، موهای خشک را خیلی نزدیک ریشه ها نگه ندارید.

در آخر اینکه ، برای رفع موقعیت موها ، همیشه ایده خوبی است که با پف هوای سرد به پایان رسید.

با دستگاه صاف کننده / حلقوی

این نوع دستگاه هرگز نباید روی موهای مرطوب استفاده شود. همیشه موهای خود را در هوای آزاد و یا با خشک کن مو خشک کنید. با دستگاه های حلقوی یا صاف کردن از دمای بیش از حد اجتناب کنید. و برای محدود کردن مدت زمان استفاده از آنها ، محصولات یک ظاهر طراحی شده ای در دسترس هستند تا به شما در مدیریت سریع موهای خود کمک کنند.

اگرچه این حرکات عادت است ، اما همیشه به خوبی انجام نمی شود. اما هر کسی می تواند موهای مشابه Rapunzel را بدست آورد! فقط به آن توجه کنید ، این همه است.

 

این مقاله به صورت اختصاصی ودارای حق گپی رایت بوده و منبع این مقاله سایت فروشگاهی جزیره میباشد

نویسنده: مرتضی شهابادی

آیا شما تجربیات مشابهی در این باره داشته اید؟

یا بامواردی از این دست هنگام جستجو در گوگل برخورد کرده اید؟

 

نظرات خود را درباره ی ((عنوان مقاله)) را در همین صفحه بیان کنید وسوالات خود را بپرسید تا کارشناسان ما پاسخ شما را در اسرع وقت بدهند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *