آرایشی و زیبایی, مقالات

مراحل کامل آموزش آرایش صورت به همراه تصاویر

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1-34 مراحل کامل آموزش آرایش صورت به همراه تصاویر آرایشی و زیبایی مقالات

با اینکه آرایش کردن امر خیلی ضروری نیست، اما بسیاری از افراد ترجیح می دهند صورت شان آرایش داشته باشد تا اعتماد به نفس شان بالاتر برود. دانستن نکات مربوط به آرایش کردن بنا به دلایل بسیار زیادی حائز اهمیت است. دانستن نحوه صحیح آرایش نه تنها باعث می شود تا به ظاهر موردعلاقه تان دست یابید، بلکه کمک می کند تا مدت زمان بیشتری از این ظاهر لذت ببرید. چه به دنبال یک آرایش صورت ساده و طبیعی باشید و چه یک آرایش نسبتا غلیظ و جذاب بخواهید، مراحل نسبتا مشابهی را می بایست طی کنید. تنها چیزهایی که باهم تفاوت دارند، رنگ هایی که استفاده می کنید و میزان استفاده از لوازم آرایش می باشد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 2-42 مراحل کامل آموزش آرایش صورت به همراه تصاویر آرایشی و زیبایی مقالات

زیرسازی آرایش
صورت تان را بشویید و تونر و مرطوب کننده بزنید
آرایش کردن می تواند موجب بسته شدن منافذ پوست شود؛ پس بهتر است در همان ابتدا صورت خود را شسته و تمیز کنید. استفاده از تونر باعث بسته شدن منافذ پوست می شود، و کرم های مرطوب کننده نیز پوست شما را نرم کرده و زدن کرم زیر ساز را راحت تر می کند. همچنین این کرم ها از پوست شما در برابر خشکی محافظت کرده و مانع از پوسته پوسته شدن پوست در زیر کرم های زیرساز می شوند.
هنگام استفاده از کرم های مرطوب کننده، بیشتر روی نواحی از پوست که بیشتر خشک می شوند تمرکز کنید؛ مثلا پیشانی و گونه ها.
حتی اگر پوست چربی هم دارید، از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید. کرم های سبُک ژلی، برای پوست های چرب بسیار مناسب هستند.
اگر پوست خیلی خشکی دارید، کرم های مرطوب کننده معمولی برای شما کافی نخواهند بود. مرطوب کننده های سنگین تر و کرمی برای پوست های خشک مناسب هستند.
مقداری پرایمر استفاده کنید
گرچه استفاده از پرایمر جزو موارد ضروری آرایش صورت نیست، اما می تواند آرایش صورت شما را خیلی بهتر جلوه دهد. مقدار خیلی کمی از پرایمر نیز تاثیر نسبتا زیادی دارد؛ پس لازم نیست که مقدار خیلی زیادی از این محصول استفاده کنید. استفاده از پرایمر باعث کاهش انعکاس نور از پوست شده، منافذ بزرگ را پر کرده و پوست را برای عکاسی و یا موقعیت های مهم آماده می کند. اکثر پرایمرها موجب مسدود شدن منافذ پوست نمی شوند.
جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 3-43 مراحل کامل آموزش آرایش صورت به همراه تصاویر آرایشی و زیبایی مقالات

محصولات زیرساز مناسب با پوست تان را انتخاب کنید
محصولات مخصوص زیرسازی انواع متنوعی دارند. مثلا مدل های پودری، مایع و یا کرمی. محصولات پودری (چه پودرهای کم تراکم و چه فشرده شده) برای پوست های چرب گزینه ایده آلی می باشند. در عین حال، محصولات مایع و کرمی نیز برای پوست های خشک مناسب هستند. پوست های معمولی و یا پوست های ترکیبی، می توانند از هر محصولی که می خواهند استفاده کنند. در نهایت می بایست محصولی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی می کنید.
بعضی از محصولات مخصوص زیرسازی، تناژهای سرد و گرم دارند. این تناژها مربوط به رنگ اصلی پوست شما است و می تواند تاثیر زیادی بر طبیعی شدن رنگ پوست تان داشته باشد.
هرچه فرمول محصولی که استفاده می کنید پرتراکم تر باشد، پوشانندگی بهتری خواهد داشت. برای داشتن ظاهری ساده و طبیعی تر، از بی بی کرم (BB Cream) استفاده کنید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 4-37 مراحل کامل آموزش آرایش صورت به همراه تصاویر آرایشی و زیبایی مقالات

زیرسازی کنید
محصولی که برای زیرسازی انتخاب کرده اید را با ضربه زدن یا استفاده از براش های آرایشی به بینی، چانه، و پیشانی خود بزنید. سپس آن را به سمت فک و خط رویش موی خود محو کنید تا ظاهری صاف و یکپارچه به وجود آورید. اگر از محصولات کرمی یا مایع استفاده می کنید، از یک براش یا اسفنج آرایشی استفاده کنید، و اگر محصولات پودری را مورد استفاده قرار می دهید، از براش های مخصوص پودر کمک بگیرید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 5-29 مراحل کامل آموزش آرایش صورت به همراه تصاویر آرایشی و زیبایی مقالات

می توانید از کانسیلر استفاده کنید
استفاده از کانسیلر جزو مراحل ضروری آرایش صورت روزانه نیست. اما اگر به خاطر وجود مواردی مثل جوش، مشکلات مادرزادی و یا سیاهی زیر چشم احساس ناخوشایندی دارید، می توانید از کانسیلر استفاده کنید تا حس بهتری به دست آورید. تناژی از کانسیلر که با رنگ پوست تان هماهنگی دارد را انتخاب کنید تا آرایش صورت تان کاملا طبیعی به نظر برسد. نحوه استفاده از این محصول بستگی به این دارد که قصد دارید چه چیزی را در صورت خود بپوشانید:

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 6-20 مراحل کامل آموزش آرایش صورت به همراه تصاویر آرایشی و زیبایی مقالات

آرایش خود را تثبیت کنید
استفاده از اسپری های تثبیت کننده نه تنها باعث می شود تا آرایش صورت تان برای مدت زمان بیشتری دوام پیدا کند، بلکه انعکاس نور از پوست را کاهش داده و ظاهری صاف و یکپارچه ایجاد می کند. اسپری های تثبیت کننده را می توانید به سادگی روی صورت اسپری کنید، در صورتی که پودرهای تثبیت کننده را می بایست با کمک براش های نرم، کرکی و مخصوص، به پوست خود بزنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *