آرایشی و زیبایی, مراقبت و سلامتی, مقالات, وبلاگ

   مراحل تاسیس آموزشگاه آرایشگری

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -آرایشگاه-زیبایی    مراحل تاسیس آموزشگاه آرایشگری آرایشی و زیبایی مراقبت و سلامتی مقالات وبلاگ

   مراحل تاسیس آموزشگاه آرایشگری

 

آرایشگری هنری است که به زیباتر شدن ظاهر افراد می پردازد و   از آن شغل هایی است که قطعا سود دارد. میزان در آمد هر آرایشگر تاحدودی به میزان مهارت نوع مدیریت او بستگی دارد . و این امری بسیار واضح است که موفقیت یک آموزشگاه آرایشگری یا سالن زیبایی به نیروهای متخصص آن بستگی دارد .

برای تاسیس هر کسب و کار نوپایی نیاز است تا به نکاتی توجه نمود که در همان ابتدای کار با شکست مواجه نشود. قطعا تاسیس آرایشگاه زنانه هم از این قانون مستثنی نیست و تاسیس آن دارای مراحل و دردسرهای بسیاری است که اگر این مراحل درست انجام شود باعث موفقیت شخص می شود و اگر در آن اشتباه صورت گیرد تمام زحمات مالی و معنوی به هدر میرود. اگر سرمایه کافی برای تاسیس یک سالن خوب ندارید بهتر است با شخص دیگری به صورت شراکتی این کار را انجام دهید. داشتن یک سالن زیبایی جز خواسته های خیلی از خانم ها می باشد اما این نکته را باید در نظر داشته باشند که تاسیس یک آموزشگاه یا سالن زیبایی هزینه های بسیار هنگفتی دارد و قبل از اینکه تصمیمی در این خصوص بیگیرید باید توجه داشته باشید تا مدت زیادی بدون درآمد و درواقع سودی برای خودتان باید کار کنید و از پس هزینه های سالن مثل اجاره، هزینه خرید لوازم و حقوق پرسنل و …. بربیایید.

یکی از راه هایی که شما را در سود دهی کمک می کندداشتن یک وب سایت است که در آن نمونه کارهای خود را قرار دهید در واقع یک نوع تبلیغ اینترنتی که می توانید قسمتی را جهت سوال و جواب و نظرات کاربران در آن در نظر  بگیرید .فضاهای تبلیغاتی مختلف را بررسی کنید و با کمک یک متخصص تبلیغات در این خصوص مشورت کنید. بعنوان مثال تبلیغ در وب سایت های معتبر، تراکت، تیزر ، کلیپ و …….

برای آموزشگاه خود حتما از استادان مجرب استفاده کنید تا آنها با توجه به علم و مهارتی که دارند بتوانند به بهترین شکل ممکن دانسته های خود را به هنرجو انتقال دهند .

 

مراحل  کلی تاسیس آموزشگاه آرایشگری

 

حال ما در این مقاله مراحل کلی تاسیس یک آموزشگاه آرایشگری را به شما خواهیم گفت.

اولین اقدامی که شما باید انجام دهید دریافت مجوز تاسیس  از اتحادیه آرایشگران است که بسیار ضروری می باشد زیرا تاسیس سالن زیبایی به دلیل استفاده از لوازم آرایشی بسیار حساس است و نباید بدون مجوز رسمی انجام شود.بعلاوه شما باید حتما کارت بهداشت را از وزارت بهداشت دریافت نموده و طبق اصول بهداشتی سازمان فعالیت نمایید..

شخص متقاضی با توجه به منطقه تاسیس آموزشگاهش، به مرکز فنی حرفه ای منطقه اش مراجعه می کند و پس از ثبت نام در پرتال و تکمیل فرم های مربوطه شرایط تاسیس آموزشگاه و برآورد هزینه، تشکیل پرونده می دهد و بعد از دریافت استعلام سوء پیشینه ، مدارک ابتدا به حراست و سپس به هیات نظارت استان ارسال می شود و حدودا پس از دو هفته موافقت نامه صادر می شود که طبق آن موسس 6 ماه فرصت دارد تا مکان آموزشگاه ، تجهیزات و مدیر و مربی حرفه های مورد درخواستش را به مرکز اعلام کند. موسس آموزشگاه آرایشگری هم خانم و هم آقا می تواند باشد.

 

شرایط اخذ پروانه تاسیس آموزشگاه آرایشگری

1-داشتن حداقل 28 سال سن

2- دارا بودن حداقل مدرک فوق دیپلم

3-دارا بودن حداقل 2 سال سابقه آموزشی فرهنگی تمام وقت یا 4 سال پاره وقت

4- نداشتن سوءپیشینه کیفری

حال وقتی فردی میخواهد در رشته آموزشگاه آرایشگری پروانه تاسیس بگیرد به طور مثال رشته مراقبت و زیبایی شامل حرفه های پاکسازی پوست، آرایشگر عروس، آرایشگر دائم و همچنین 18 حرفه دیگر آرایشی میباشد.

 

مراحل تکمیل پرونده

 

پس از تایید طرح توجیهی توسط کمیته مربوطه ، متقاضی بایستی نسبت به ارائه مدارک بشرح ذیل اقدام نماید.

عکس 3 در 4 پشت نویسی شده با رعایت موازین اسلامی

اصل و تصویر مدرک تحصیلی

اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه

ارائه سابقه کار

گواهی عدم سوء پیشینه

گواهی عدم اعتیاد به مواد مخدر

 

آیا شما تجربیات مشابهی در این باره داشته اید؟

یا بامواردی از این دست هنگام جستجو در گوگل برخورد کرده اید؟

نظرات خود را درباره ی (( مراحل تاسیس آموزشگاه آرایشگری)) را در همین صفحه بیان کنید وسوالات خود را بپرسید تا کارشناسان ما پاسخ شما را در اسرع وقت بدهند.

 

این مقاله به صورت اختصاصی ودارای حق گپی رایت بوده و منبع این مقاله سایت فروشگاهی جزیره میباشد

نویسنده: مرتضی شهابادی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *