آرایشی و زیبایی, مقالات

لیست کامل لوازم و سایل مورد نیاز برای کاشت ناخن

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 15mUOJZgudi4IvozbxSBdE7NOgDhwIFALMUN5fmv لیست کامل لوازم و سایل مورد نیاز برای کاشت ناخن آرایشی و زیبایی مقالات

لیست کامل لوازم و سایل مورد نیاز برای کاشت ناخن

 

بسیاری از افراد با یادگیری این هنر و از طریق آموزش های حرفه ای در آموزشگاه های معتبر دنیا در این رشته فعالیت می کنند و درآمد های نسبتا خوبی دارند . اگر قصد دارید وارد این حرفه شوید باید بدانید بیشترین شادی در شغل در رشت های مرتبط با شغل آرایشی و زیبایی است .

اما قبل از هرچیز حتما با جستجو و تحقیق یک آموزشگاه معتبر و یک مربی حرفه ای در این زمینه پیدا کنید تا بتوانید به یک ناخن کار حرفه ای تبدیل شوید . البته تجربه و مهارت های بیستر در تمرین و کار بیشتر کسب خواهد شد .

به همین منظور در این مقاله به معرفی انواع لوازم کاشت ناخن پرداخته و اهمیت استفاده حرفه‌ای از هر یک را به طور جداگانه تشریح خواهیم نمود.

لوازم کاشت ناخن –  nail outfit

لوازم کاشت ناخن بسته به نوع کاشت ناخن مورد استفاده حرفه ای قرار می گیرند، کاشت ناخن معمولا با دو نوع از مواد انجام شده و این دو نوع شامل:

مواد پودری: که باید با لیکوئید مخصوص ترکیب شده تا آماده استفاده شوند.

مواد ژله ای: که برای استفاده از آن و خشک نمودن حالت ژله ای این مواد، باید دست ها را در دستگاهی به نام UV و یا LED قرار داد.

بسته به نوع کاشت ناخن می توان به انتخاب لوازم کاشت ناخن اقدام نمود، این لوازم به شرح زیر می باشند:

لوازم مانیکور: که شامل پوشر یا عقب زن، نیپر، کاتر، روغن کوتیکول و… می باشند و یا سر سوهان های مخصوص مانیکور که در دستگاه سوهان برقی مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع سوهان دستی: اهمیت ویژه ای در لوازم کاشت ناخن داشته و مخصوص فرم دهی به ناخن ها قبل از کاشت می باشند و همچنین در مرحله پس از سوهان برقی برای تعدیل و مسطح کردن سطح ناخن به کار می روند.

دستگاه سوهان برقی: دستگاه سوهان برقی دارای یک مته در نوک خود بوده و تعداد دورهای این مته در دقیقه و سرعت و قدرت آن، تعیین کننده کیفیت دستگاه می باشد، از سوهان برقی برای صیقل دادن به سطح ناخن کاشته شده استفاده می شود.

بالش زیر دست : بالشتک های کوچکی هستند که برای قراردادن دست مشتری روی آن و با هدف راحتی بیشتر ناخن کار و مشتری استفاده می شوند . هرچه جنس پارچه نرم تر باشد مشتری احسای راحتی بیشتری خواهد داشت  . این بالشتک ها در رنگ ها و جنس های مختلفی در بازار وجود دارند .

تیپ: این محصول بسیار شبیه به ناخن مصنوعی بوده و به عنوان پایه ای محکم بر روی ناخن های کوتاه به وسیله چسب مخصوص فیکس شده و  مواد کاشت ناخن بر روی تیپ قرار می‌گیرد.

قلم مواد گذاری کاشت ناخن: از دیگر لوازم کاشت ناخن که بدون وجود آنها تکنیک کاشت ناخن میسر نیست، قلم های سر تخت باریک و یا سر گرد و پهن سموری است که مواد گذاری حرفه ای کاشت ناخن را ممکن میسازند.

بافر و پولیش: دو قطعه فشرده اسفنجی که کاربردی وسیع در مسطح کردن سطح ناخن دارند و برای براق و شفاف نشان دادن ناخن های کاشته شده مورد استفاده قرار می گیرند.

ضد قارچ: این ماده حالتی ضد عفونی کننده و فرار دارد که قبل از استفاده از پرایمر بر روی صدف طبیعی ناخن ها، به وسیله یک قلم مو که مانند قلم لاک طراحی شده بر روی ناخن ها استفاده می شود.

پرایمر: از مواد اصلی در لوازم کاشت ناخن بوده و جهت ایجاد چسبندگی بین صدف طبیعی و مواد کاشت ناخن و در نتیجه استحکام ناخن کاشته شده به کار می رود.

دستگاه UV:  یک دستگاه کوچک با ابعاد و طرح های مختلف بوده اما معمولا دارای 2 یا 4 چراغ UV می باشد، این چراغ ها می توانند در مدت زمانی بین 120 تا 180 ثانیه مواد ژله ای کاشت ناخن و یا لاک جلیش ( ژلیش ) را خشک و فیکس نمایند.

پودر کاشت ناخن: در انواع مختلف و با رنگ هایی متنوع موجود بوده و حالتی روان و یکدست دارد، انواع پودر اکریلیک کلیر و یا رنگی با مایع مخصوص ترکیب شده و خمیری یکدست را برای ساخت صدف مصنوعی ناخن در دسترس قرار می دهد.

لیکوئید: ماده ای شفاف با تناژ زرد، بی رنگ و یا بنفش بوده و دارای بویی تند و زننده است و نباید آن را  به طور مستقیم استشمام نمود. این مایع، حلال پودر کاشت ناخن بوده و ترکیبی خمیری شکل را پدید می آورد، در استفاده از لیکوئید باید به شکلی حرفه ای اقدام نمود تا خمیر مورد نظر دارای انعطافی استاندارد شود.

لاک های معمولی: داشتن بیشترین لاک از هر طیف رنگی برای یک ناخنکار از اهمیت ویژه ای برخوردار است . رنگهایی که شفاف باشند ، ماندگاری زیادی روی ناخن داشته باشند و زود خرد و ریخته نشوند .

آستون: آستون هایی که در قدیم استفاده می شد بسیار بوی تند و زننده ای داشت ضمن اینکه به بافت ناخن و مواد روی ان آسیب شدیدی وارد می کرد ، به محض یکبار استفاده دور ناخن سفیدک می زد و خشک می شد . گاهی خشکی آنچنان زیاد بود که با هیچ نرم کننده ی پوستی قابل حل نبود . اما آستون هایی که شرکت بازرگانی صالحی برای شما ارسال خواهد کرد بدون هیچ آسیبی به ناخن و مواد و بافت کنار و پوست خواهد بود . این آستون ها دارای نرم کننده و با پوست دست سازگار می باشند . بدون شک هیچ مشتری از این آستون ها ناراضی نخواهد بود .

پالت طراحی : پالت های کوچکی هستند که روی آنها ناخن مصنوعی وجود دارد . برخی از این پالتها تا 50 عدد ناخن را دارا هستند . در ابعاد گرد و مستطیل در بازار وجود دارند . متخصصین ناخن از این پالتها برای ارائه ی طراحی های مختلف و رنگ های لاک به مشتری استفاده می کنند . به این صورت که هر یک از این ناخن های روی پالت را با رنگ و طراحی های زیبا آماده می کنند تا مشتری انتخاب راحت تری برای رنگ و طرح ناخن خود داشته باشد .

پیلاف : پیلاف مایعی تشکیل شده از آب و چسب چوب است که برای دور ناخن در هنگام لاک زدن و طراحی کردن استفاده می شود . از پیلاف به عنوان حافظی در برابر پوست کنار ناخن استفاده می کنند و بعد از اتمام کار به راحتی و بدون هیچ آسیبی آن را از کنار ناخن بر میدارند .

لاک های ژله ای: این لاک ها دارای حالتی همچون ژل مو بوده و در سه مرحله مجزا مورد استفاده قرار می گیرند، بدیهی است در هر مرحله باید دست ها را درون دستگاه UV قرار داد.

پلی ژل : پلی ژل محصولی زیر مجموعه کاشت ژل می باشد که نیاز به زیر ساز نداشته و طریقه مصرف آسانی دارد. پلی ژل علاوه بر کاربرد آسان، مقاومت بالا به صدف ناخن نیز آسیب نمی رساند و برای افرادی که بوی لیکوئید (مونومر) اذیتشان می کند نیز مناسب است. پلی ژل از غلظت بیشتری نسبت به ژل بیلدر برخوردار بوده و در رنگ بندی مختلف در بازار موجود است. کاشت با پلی ژل نیاز به ترمیم ندارد و باید ریموو شده و سپس کاشته شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *