آرایشی و زیبایی, مقالات

فیبروز یا فیکانتور ابرو چیست و چه کاربردی دارد؟

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 2236709_212 فیبروز یا فیکانتور ابرو چیست و چه کاربردی دارد؟ آرایشی و زیبایی مقالات

فیبروز یا فیکانتور ابرو چیست و چه کاربردی دارد؟

( Phibrows ) در واقع از اسم یه شرکت به همین نام در کشور صربستان با نام تجاری phi گرفته شده است.

این تکنیک شاخه های مختلفی داره که عبارتند از : فیبروز (تکنیک ابرو) ، فی لینگز (تکنیک لیفت پوست)، فی کانتور (تکنیک ترمیم و طراحی حالت لب و چشم) ، فی لشس (تکنیک کاشت مژه)، فی نس (تکنیک آرایش محو)، فی هیر (تکنیک کاشت مو)، فی ریموال (تکنیک پاک کردن رنگ)، فی نیل (تکنیک کاشت ناخن).

در بین شاخه های مختلف این تکنیک که توسط آکادمی (Phi Academy ) ارائه شده، فیبروز و فیکانتور بیشتر مورد توجه قرار گرفته و طرفداران بیشتری داره.

تا اینجا با تکنیک فیبروز ابرو (Phibrows) و کاربردهای آن کمی آشنا شدین ، در ادامه می خوایم اطلاعات بیشتری در مورد هاشور ابرو با تکنیک فیبروز در اختیارتون قرار بدیم.

تکنیک فیبروز ابرو

از این تکنیک به منظور هاشور ابرو دائم و سایه ابرو دائمی متناسب با فرم کلی صورت استفاده میشه. با کمک تکنیک فیبروز میشه ابروها رو پرپشت و قرینه کرد؛ همچنین از این تکنیک فقط در قسمتی از ابرو هم میشه استفاده کرد.

در تکنیک فیبروز ابرو با یه قلم باریک و ظریف که سوزنهای یکبار مصرف در اون گذاشته میشه ، رنگ به سطح پوست به فرم هاشور تزریق میشه و از اونجایی که رنگ در عمق لایه های زیر پوست وارد نمیشه ؛ بعد از یه مدت اثری از اون به جا نمیمونه و فرد میتونه به راحتی مدل ابروی خودش رو تغییر بده.

تکنیک فیبروز به اندازه ای ظریف و زیباست که علاوه بر اینکه چهره طبیعی صورت شما رو حفظ میکنه ، ممکنه حتی کسی متوجه انجام این تکنیک بر روی ابروهای شما نشه؛ البته مهارت و تخصص فرد انجام دهنده این تکنیک در نتیجه کار بسیار تاثیر گذاره.

نکته قابل توجه در این تکنیک اینه که هاشور ابرو و سایه با متد فیبروز ابرو فقط برای افرادی قابلیت استفاده داره که قبلا از هیچ نوع تکنیکی برای زیبایی ابرو استفاده نکرده باشن؛ در غیر این صورت نمیتونن از این روش استفاده کنن.

به طور معمول در حین انجام این تکنیک ، خونریزی به وجود نمی یاد و به دلیل اینکه نسبت به سایر روشها تو عمق کمتری از پوست کار میشه درد خیلی کمتری رو فرد حس میکنه؛ ضمن اینکه این روش به پیاز مو آسیب نمیزنه.

مدل های مختلف هاشور ابرو به روش فیبروز ابرو

هاشور به روش فیبروز دارای مدل های مختلفی است مدل هاشور spine-3 (هاشور ابرو تیغ ماهی) ، هاشور spine-5 (هاشور ابروی آسیایی) ، هاشور spine-6 (هاشور ابروی کلاسیک )، هاشور upper spine از انواع مدل های هاشور به روش فیبروز هستن.

در فیبروز ابرو خطوط هاشور در مدل های مختلف با در نظر گرفتن فرم صورت در جهت رویش ابروها زده میشه و انجام اصولی و صحیح این کار نیاز به گذروندن دوره و کسب مهارت داره .

اگر فشار دست بر روی پوست هنگام کشیدن هاشور ها زیاد باشه احتمال ایجاد پارگی و زخم در پوست بالا میره اگه فشار دست بر روی پوست کم باشه رنگ به خوبی زیر پوست وارد نمیشه در نتیجه هاشور کمرنگ میشه.

پس بهتره قبل از اینکه برای انجام این تکنیک اقدام کنید حتما از مهارت و تخصص میکرو کار مطمئن بشین. داشتن مدرک رسمی فیبروز از برترین امتیازهای میکرو کار محسوب میشه. مهرنوش حبیبی مدرک بین المللی phibrows وphicontour از آکادمی phi اروپا رو داره.

 

رنگ های مورد استفاده در تکنیک فیبروز

رنگ های مورد استفاده در این تکنیک در صورتی که اصل باشن (فیک نباشن)، ارگانیک و بدون فلزات سنگین بوده ، ته رنگ قرمز از خودشون باقی نمی ذارن و به راحتی جذب پوست میشن و بدون ایجاد حساسیت ، ظاهر و فرم زیبا و طبیعی به ابروها میدن .البته انتخاب نوع رنگ مورد استفاده ، با توجه به رنگ پوست و نوع پوست هم نکته بسیار مهمی محسوب میشه؛ در صورتی که انتخاب صحیحی صورت نگیره میتونه مشکلاتی از قبیل ایجاد تناژ زشت و بد رنگ و یا ریزش زود هنگام رنگ رو به دنبال داشته باشه.

در هنگام انتخاب رنگ توجه به رنگ طبیعی مو ابرو فرد هم یه نکته مهم دیگه هست که میکرو کار باید به اون دقت داشته باشه.

ماندگاری هاشور ابرو به روش فیبروز

ماندگاری هاشور ابرو به روش فیبروز مانند سایر روش های جدید به عوامل مختلفی از جمله نوع پوست ، کیفیت رنگ، آب و هوای محل زندگی ، مراقبت های بعد از انجام تکنیک و … بستگی داره؛ اما در حالت کلی میشه گفت هاشور و سایه با تکنیک فیبروز ابرو تقریبا 10-12 ماه ماندگاری داره.

اگه بنا به هر دلیلی تصمیم گرفتین هاشورها رو پاک کنین، این کار به راحتی امکان پذیره.

نکات مهم و قابل توجه قبل از استفاده از تکنیک فیبروز ابرو

برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل ، حتما قبل از استفاده از این تکنیک به موارد زیر توجه کنین.

  1. بهتره در دوران بارداری از این تکنیک استفاده نشه ؛ در صورت تمایل به انجام این تکنیک بعد از 4 ماهگی و با مشورت پزشک متخصص نسبت به انجام این کار اقدام بشه.
  2. در زمان قاعدگی از این تکنیک استفاده نکنین چون پوست در این زمان رنگ پذیری کمی داره که میتونه تاثیر منفی بر نتیجه کار داشته باشه .
  3. در صورتی که آلرژی و یا هر گونه مشکل پوستی دارین ، قبل از انجام این کار حتما با پیگمنتر خود در این باره صحبت کنین.
  4. اگه از داروهای رقیق کننده خون و یا اعصاب و … استفاده میکنین حتما قبل از انجام این کار پیگمنتر خودتون رو مطلع کنین.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *