آرایشی و زیبایی, مقالات

فواید سرمه کشیدن

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 3264e7ca-e276-45db-91d6-75237c00ce97 فواید سرمه کشیدن آرایشی و زیبایی مقالات

فواید سرمه کشیدن

این روزها کمتر خانمی است که سرمه را به خط چشم ترجیح دهد اما شاید برای یک بار هم که شده، دست به سرمه برده و چشم هایش را با این دوده سیاه، گیرا و جذاب کرده باشد. این روزها سرمه دان ها معمولا به ارث می رسند و این وسایل سنتی در بساط آرایشی دختران جوان به ندرت دیده می شود.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 573866_101-300x191 فواید سرمه کشیدن آرایشی و زیبایی مقالات

این روزها کمتر خانمی است که سرمه را به خط چشم ترجیح دهد اما شاید برای یک بار هم که شده، دست به سرمه برده و چشم هایش را با این دوده سیاه، گیرا و جذاب کرده باشد. این روزها سرمه دان ها معمولا به ارث می رسند و این وسایل سنتی در بساط آرایشی دختران جوان به ندرت دیده می شود. البته باورهای قدیمی در مورد خواص این ماده آرایشی فراوان است. از نظر طب سنتی، سرمه طبعی سرد و خشک دارد و پیش از این استفاده دارویی هم داشته است.

موهاتو با این روش طبیعی پرپشت کن

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1396072213011953812220844-300x209 فواید سرمه کشیدن آرایشی و زیبایی مقالات

امروزه مسأله پیشگیری در محافل پزشکی و بهداشتی بطور جدّی پیگیری می شود و به مردم نیز سفارش میگردد، در حالی که اگر نگاهی گذرا به احکام سعادت بخش اسلام داشته باشیم، بوضوح و روشنی در می یابیم که اسلام عزیز در هزار و چهار صد سال پیش پا فشاری و تأکید عجیبی بر پیشگیری در مسائل معنوی و مادّی نموده است، تا جامعه اسلامی و مسلمانان هم از آلودگی به بیماریهای روحی و اخلاقی و روانی مصون بمانند، و هم بدن و جسم آنان مبتلا به امراض و ناراحتی های مختلف نگردد، و در یک جمله کوتاه عمل به دستورات نجات بخش مکتب تکامل یافته اسلام، زمینه های آلودگی به بیماریهای جسمی و روحی را از بین می برد.

از سرمه هسته خرما تا سرمه مغز قلم گاو :

تا به حال اسم سرمه مغز گاو را شنیده اید؟ این سرمه حیوانی را با استفاده از مغز استخوان قلم گاو تهیه می کنند. دکتر عباسیان، متخصص طب سنتی انواع دیگری از سرمه را هم معرفی می کند که در گذشته رواج بیشتری داشته است؛ مثل ابریشم تجزیه شده، مردار سنگ تجزیه شده، هسته خرما و نارگیل. اما نوع دیگری از انواع سرمه وجود دارد که این روزها رایج تر از انواع دیگر است.

سرمه بادام شیرین و فندق که بسیاری از مردم با استفاده از یک نعلبکی و اجاقی با دو پاره آجر به راحتی آن را در خانه درست می کنند. ضمن آنکه می توان این دوده به دست آمده را با روغن نارگیل یا بادام مخلوط کرد تا هم استفاده از آن راحت تر شده و هم بر خواص آن افزوده شود. حتی در منابع طب سنتی آمده که از گرد برگ زیتون به صورت سرمه برای درمان آب مروارید هم استفاده می کردند. البته این روزها بسیاری از برندهای معتبر اقدام به تولید صنعتی سرمه های مدادی شکل کرده اند که این وسیله، سهولت کاربرد دارد

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail IMG_20190404_195855_575-300x300 فواید سرمه کشیدن آرایشی و زیبایی مقالات

آیا با سرمه کشیدن زیباتر می شوید؟

روایت های بسیاری در دین ما نسبت به استفاده از سرمه آمده است و بر وجه درمانی این ماده تاکید فراوان شده است اما امروزه جای مواد طبیعی را ترکیبات شیمیایی گرفته است و حتی درخصوص وجه آرایشی و زیبایی آن هم، بسیاری از متخصصان آرایشی می گویند کشیدن سرمه داخل چشم، باعث کوچک نشان دادن چشم شما می شود.

این کار نه تنها بر زیبایی شما نمی افزاید بلکه چشم شما را از آن اندازه ای که هست هم کوچک تر و ریزتر نشان می دهد. البته باید در نظر داشته باشید که این موضوع به نوع آرایش شما هم بستگی دارد. در صورتی که آرایش چشم شما حرفه ای و اصولی انجام شود این کار می تواند بر گیرایی و جذابیت چشم شما اضافه کند به شرط آنکه از سایه های محو زیر چشم بهره ببرید یا از خط باریکی در زیر چشم و محل رویش مژه ها استفاده کنید. در نظر داشته باشید که هم متخصصان طب سنتی و هم پزشک های متخصص چشم، نسبت به استفاده از سرمه در طولانی مدت هشدار می دهند

منبع : ساعد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *