وبلاگ

علت نگرانی درباره استفاده از رژلب در بارداری چیست

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 11-1 علت نگرانی درباره استفاده از رژلب در بارداری چیست وبلاگ

علت نگرانی درباره استفاده از رژلب در بارداری این است که به طور معمول خانم‌ها بیش از 20 بار در روز رژ لبشان را می‌خورند. در این شرایط فلزات به کار رفته در رژ لب جذب پوست و بافت بدن شده و ممکن است در معرض عوارض دیررسی قرار گیرند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 12-300x175 علت نگرانی درباره استفاده از رژلب در بارداری چیست وبلاگ
به گزارش سایت خبری ساعد نیوز و به نقل از نی نی سایت،  حالا که باردارید میزان حساسیت‌تان در مورد گزینه های مختلف در سبک زندگی‌تان بیشتر شده است و در هر چیزی اولین سوالی که از خودتان می‌پرسید این است که آیا این کار جنینم را تحت تاثیر قرار می‌دهد یا نه. آیا گزینه‌های بهتری وجود دارد؟ بسیاری از شما در دوران بارداری از لوازم آرایش بیشتری برای زیبایی استفاده می‌کنید تا میزان پف و تغییراتی که بارداری در ظاهر شما ایجاد می‌کند، کاهش دهید. حتی اگر قرار نباشد آرایش زیادی بکنید احتمالا از رژ لب حتما استفاده می‌کنید. اما شاید ندانید که سرب رژ لب می‌تواند برای شما و جنین‌تان مضر باشد. بهتر است بدانید که استفاده از رژ لب در بارداری قواعد خاصی دارد.
بارداری لب های شما را تغییر می دهد
وقتی باردارید بدن شما به جز افزایش وزن و بالا آمدن شکم، تغییراتی می‌کند که از جمله آنها ورم قسمت‌های مختلف بدن و همینطور لب‌هاست. همچنین ممکن است در این دوران خشکی لب‌ها بیشتر شود. با تمام این تغییراتی که ممکن است روی لب‌هایتان ایجاد شود شاید بهترین راه استفاده از رژ لب باشد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 13-300x300 علت نگرانی درباره استفاده از رژلب در بارداری چیست وبلاگ
رژ لب حاوی چه فلزاتی است
رژ لب‌قرمز روشن می‌تواند به هر خانمی اعتماد به نفس بدهد. با این حال مطالعات جدید نشان می‌دهد بیشتر رژ لب‌های تجاری ساخته شده مقدار زیادی سرب دارند. پژوهش‌های گوناگون نشان داده رنگ رژ لب‌ها از کروم، نیکل، مس، آلومینیوم، کبالت، کادمیوم و تیتانیوم تشکیل شده است. جالب است بدانید که در این میان انواع رژ لب‌های براق و رژ لب‌های قرمز بیشتر میزان فلزات را دارند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 15-300x300 علت نگرانی درباره استفاده از رژلب در بارداری چیست وبلاگ
خطر سرب رژ لب بر جنین
علت نگرانی درباره استفاده از رژلب در بارداری این است که به طور معمول خانم‌ها بیش از 20 بار در روز رژ لبشان را می‌خورند. در این شرایط فلزات به کار رفته در رژ لب جذب پوست و بافت بدن شده و ممکن است در معرض عوارض دیررسی قرار گیرند.
مصرف سرب بیش از حد که بخشی از آن ممکن است از طریق رژ لب وارد بدن شود، می‌تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد. همچنین می‎تواند منجر به زایمان پیش از موعد شود. در زنان باردار مسمومیت با سرب می‌تواند به جنین منتقل شده و به رشد مغز، سیستم کلیوی و عصبی جنین آسیب برساند.
یکی از علائم وجود فلزات در رژ لب تغییری است که در رنگ روی لب ایجاد می‌کنند. وجود فلز آلومینیوم در رژ لب باعث می‌شود قرمزی رژ لب به اطراف دهان پخش شود و اگر رژلبی حاوی اکسید تیتانیوم باشد موجب سفید شدن روی لب می‌شود.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail ar4-3382-300x236 علت نگرانی درباره استفاده از رژلب در بارداری چیست وبلاگ
از این مواد در رژ لب دوری کنید
چه باردار باشید چه نباشید بهترین گزینه برای استفاده از رژ لب انواع ارگانیک و طبیعی است. برخی از مواد تشکیل دهنده رژ لب که باید از آنها اجتناب کنید شامل موارد زیر است:
مواد نگهدارنده: بعضی عوامل تثبیت کننده مانند فنواکتانول و بنزیل ینزوات به دستگاه تناسلی یا جنین شما آسیب نمی‌رسانند اما ممکن است پوست شما را حساستر کنند.
رنگهای مصنوعی: حتی محبوبترین برندهای رژلب هم حاوی مقدار کمی سرب هستند. سازمان غذا و داروی آمریکا می‌گوید بیشتر افزودنی‌های رنگی در محصولات رژلب بسیار ناچیز است و خوردن 10 واحد در میلیون سرب در آزمایش خون خود را نشان نمی‌دهد. اما با توجه به این واقعیت که مصرف خوراکی سرب باعث ایجاد مسمومیت عصبی، مسائل باروری و تغییرات هورمونی می‌شود ممکن است شما را در معرض خطر قرار دهد. به همین دلیل بهتر است از رژلب‌های 100 درصد خالص استفاده کنید.
متاپارابن: این ماده یک نگهدارنده است که در لوازم آرایشی ایالات متحده رایج است اما در اروپا ممنوع شده است. این ماد باعث اختلال اندوکرین و سرطان میشود.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 99-300x300 علت نگرانی درباره استفاده از رژلب در بارداری چیست وبلاگ
رتینیل پالمیتات: این ماده شکل مصنوعی ویتامین A است که به شدت خطرناک است و بهتر است به ویژه در دوران بارداری از آن اجتناب کنید.
پروفیل پارابن: این عنصر نیز خطرناک بوده و باعث واکنشهای آلرژیک و سوزش چشم و پوست می‌شود.
توکوفریل استات: این عنصر شکلی از ویتامین E است که باعص پوسته پوسته شدن و سوزش پوست می‌شود.
استفاده از رژ لب ایمن در بارداری
لازم نیست بترسید و استفاده از رژ لب را به طور کامل رها کنید. در عوض می‌توانید به گزینه‌هایی فکر کنید که از فلزات و مواد شیمیایی خطرناک در آنها استفاده نشده است. خبر خوب اینکه بسیاری از رژ لب‌های ارگانیک و طبیعی و بدون فلز در حال حاضر در بازار وجود دارد. بنابراین بهترین کار این است که برچسبهای روی محصولات آرایشی و به ویژه رژ لب را بخوانید. روغن های طبیعی و عصاره‌ها می‌توانند رنگ مناسبی به لب‌های شما بدهند. برخی از بهترین رژلب‌ها از عصاره‌ها و روغن‌هایی مانند آلوئه‌ورا، آفتابگردان، دانه کاکائو و آوکادوو تهیه می‌شوند. هنگام بررسی برچسب به کلمات طبیعی، ارگانیک، خالص، بدون سرب و non-GMO توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *