آرایشی و زیبایی, مقالات

روش های نگهداری از ناخن

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail nail-care-tips روش های نگهداری از ناخن آرایشی و زیبایی مقالات

روش های نگهداری از ناخن

همه‌ی خانم‌ها دوست دارند ناخن‌های زیبا و سالمی داشته باشند. اما برای داشتن ناخن‌های محکم و آراسته چه نکاتی را باید رعایت کرد؟!

ناخن هم مانند پوست احتیاج به رطوبت دارد. برای جلوگیری از شکنندگی ناخن‌ها می‌توانید از کرم‌های مرطوب‌کننده، روغن‌کرچک یا روغن‌زیتون استفاده کنید و ناخن‌های خود را با آن ماساژ دهید.

ناخن‌های خود را گرد نگیرید و گوشه‌های آنرا نچینید. بهتر است ناخن‌ها را صاف و چهارگوش گرفته سپس اطراف آنرا کمی سوهان بکشید.

برای سلامت ناخن پا از کفش مناسب استفاده کنید. پوشیدن کفش‌های نوک‌تیز و تنگ به ناخن‌ها آسیب رسانده و ممکن است باعث فرورفتن آنها در گوشت و یا شکستن آنها گردد.

ناخن‌های خود و پوست اطراف آنرا نجوید! اینکار علاوه بر آسیب به بافت ناخن زمینه را برای ابتلا به بیماری‌های قارچی فراهم می‌کند.

هنگام شستشوی ظرف یا نظافت منزل از دستکش استفاده نمایید. شستن و خیس‌شدن زیاد دستها نیز توصیه نمی‌گردد. پس از هر بار خیس‌شدن دست بلافاصله آنرا  خشک کنید.

مواد غذایی سرشار از کلسیم و روی مصرف کنید؛ مانند لبنیات و سبزیجات با برگ ‌های سبز تیره برای کلسیم،؛ و جگر و گوشت‌گوساله، حبوبات(بویژه عدس)، نان کامل و تخم‌مرغ برای روی.

ناخن‌هایتان را لاک بزنید! لاک با پوششی که روی ناخن ایجاد می‌کند ضخامت آنرا بیشتر کرده و در صورت ضربه احتمال شکستن و آسیب به آن را کمتر می‌کند. ولی هرگز به مدت طولانی از لاک استفاده نکنید. پس از چند روز آنها را پاک کرده و اجازه دهید کمی هوا بخورد.

برای پاک‌کردن لاک از استون استفاده نکنید زیرا باعث خشکی پوست و ناخن می‌گردد. بهتر است از پاک‌کننده‌های غیراستونی استفاده نمایید.

خطرات کاشت ناخن را جدی بگیرید. استفاده از ناخن مصنوعی باعث نرسیدن اکسیژن به ناخن، کدر شدن و تغییر بافت ناخن می‌گردد. همچنین چسب‌هایی که برای چسباندن این ناخن ها به کار می‌رود حساسیت‌زا بوده و باعث عفونت‌های قارچی می‌گردد. بنابراین درصورت امکان از کاشت ناخن مصنوعی خودداری نموده و یا در صورت کاشت، به مدت طولانی آنرا روی ناخن خود نگه ندارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *