آرایشی و زیبایی, مقالات

روش صحیح استفاده از ماسک مو

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail images-32 روش صحیح استفاده از ماسک مو آرایشی و زیبایی مقالات

روش صحیح استفاده از ماسک مو

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail shutterstock_485058913_1280x853-1280x853-1-300x169 روش صحیح استفاده از ماسک مو آرایشی و زیبایی مقالات

اکثر ما وقتی سراغ استفاده از ماسک مو میریم که موهامون شدیدا آسیب دیده و میخوایم از این درمان عمیق نرم کننده برای احیای مجدد موهامون استفاده کنیم. اما باید بدونیم که مصرف ماسک مو باید خیلی متنواب تر از…

از شانه دانه درشت استفاده کنید

اکثر ما وقتی سراغ استفاده از ماسک مو میریم که موهامون شدیدا آسیب دیده و میخوایم از این درمان عمیق نرم کننده برای احیای مجدد موهامون استفاده کنیم. اما باید بدونیم که مصرف ماسک مو باید خیلی متنواب تر از این حرفها باشه، تا همیشه موهای سالم و قوی داشته باشیم. مصرف هفتگی ماسک مو با تمرکز بر نوک موهاتون میتونه رطوبت مو رو حفظ کرده و از احتمال شکستن اون جلوگیری کنه. در این مطلب میخوایم 10 تا نکته که اکثر آدمها در رابطه با مصرف ماسک مو نمیدونن رو بررسی کنیم.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail hair-mask-300x187 روش صحیح استفاده از ماسک مو آرایشی و زیبایی مقالات

اصلا ماسک مو چی هست؟

ماسک مو یک محصول درمانی و آرایشی برای مو هست که روی سطح مو میزنید و بعد از چند دقیقه آب کشی میکنید. این محصول هم تقویتی هست و هم موهاتون رو نرم میکنه و انواع مدل ها و مارک های مختلف داره. مثلا ماسک موی مخصوص موهای صاف، فر، حجم دهنده یا مخصوص موهای رنگ شده.

ماسک موها در انواع مدل ها و مارک های مختلف

حداقل یک روز در هفته از ماسک مو استفاده کنید

اگه موهای خشکی دارین باید بیشتر از یک بار در هفته این کار رو تکرار کنید. اگه نشانه هایی از آسیب و خشکی به خاطر تغییر آب و هوا، سفر، کولر یا سشوار کشیدن های پیاپی مشاهده میکنید، بهتره بیش از یک روز در هفته روی موهاتون ماسک مو بذارید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 531448372321-300x191 روش صحیح استفاده از ماسک مو آرایشی و زیبایی مقالات

طریقه ی استفاده از ماسک مو

  1. قبل از استفاده از ماسک مو، موها رو خیس کرده و با حوله آبگیری کنید

برای استفاده از ماسک موهای با پایه آب، بهتره برای گرفتن حداکثر اثر، مو ها رو از قبل خیس کرده، با حوله آبگیری کنید و بعد ماسک مو بزنید. معمولا بهترین راه اینه که یه حوله کوچک داخل حموم داشته باشید و وسط دوش گرفتن موهاتون رو برای استفاده از ماسک مو آبگیری کنید. کلاه های ضد آب مخصوص حموم (مثل کلاه رنگ مو) هم گزینه خوبی هستن برای اینکه بعد از زدن ماسک مو به مدت چند دقیقه روی سرتون بذارید تا اگه اتفاقی دوباره رفتید زیر دوش، تاثیر ماسک مو از بین نره.

خشک کردن مو با حوله

  1. روی نوک موها تمرکز کنید

نوک مو خشک ترین و آسیب دیده ترین قسمت مو هست، پس برای محافظت ازشون باید ماسک مو رو روی این قسمت ها متمرکز کنید. این کار باعث میشه رطوبت اون ناحیه دوباره به دست بیاد.

  1. ماسک رو روی موهاتون شونه کنید

با استفاده از یک شونه دندانه بزرگ، ماسک مو رو روی موهاتون شونه کنید. این کار باعث میشه ماسک مو روی همه سطح مو پخش بشه.

از شانه دانه درشت استفاده کنید

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1395188_405-300x146 روش صحیح استفاده از ماسک مو آرایشی و زیبایی مقالات

  1. کمی حرارت اضافه کنید

برای اثر بخشی بیشتر ماسک مو، میتونید اون کلاه ضد آبی که در مورد دوم اشاره کردم رو روی سرتون بذارید و بعد دور سر رو با یک حوله گرم بپیچید. حوله رو حداقل برای 10 دقیقه روی سرتون نگه دارید.

آبگیری مو با حوله قبل از زدن ماسک مو

  1. با ماسک مو بخوابید

بله، میتونید برای اثربخشی بیشتر ماسک مو، شب تا صبح روی سرتون نگه دارید. دقیقا مثل مورد قبلی، ماسک مو بزنید، کلاه ضد آب سر کنید و بعد یه حوله دور سرتون بپیچید که بالشتون رو کثیف نکنه.

استفاده از کلاه های ضد آب در زمان انتظار تاثی ماسک مو

  1. بعد از استفاده از ماسک موهای روغنی، شامپو و نرم کننده بزنید

ماسک موهایی که پایه روغنی دارن رو باید با شامپو بشورید و بعدش نرم کننده استفاده کنید. اگه ماسک موتون پایه آب داره لازم نیست شامپو کنید و فقط کافیه با آب موهاتون رو آبکشی کنید. اگه روی بسته ماسک موتون ننوشته چه پایه ای داره، خودتون از لحاظ چرب بودن یا نبودن ماده ماسک مو میتونید تشخیص بدید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail Untitled-1-4-300x188 روش صحیح استفاده از ماسک مو آرایشی و زیبایی مقالات

شامپو زدن بعد از ماسک مو

خودتون توی خونه ماسک مو درست کنید

ازونجایی که کل هدف مصرف ماسک مو، اضافه کردن رطوبت به تارهای مو هست، خودتون میتونید ده ها مدل مختلف ماسک مو توی خونه درست کنید. موادی مثل ماست، عسل، و روغن زیتون از معروف ترین نرم کننده های مو هستند که به سرعت به موهاتون طراوت قبلی رو برمیگردونن.

ترجیحا از ماسک موهای گیاهی استفاده کنید

اگه قراره از ماسک مو برای تقویت موهامون استفاده کنیم، طبیعتا بهتره از محصولاتی استفاده کنیم که موادی گیاهی توشون استفاده شده، نه مواد شیمیایی.

ماسک مو با مواد طبیعی

قبل و بعد از رنگ کردن مو از ماسک مو استفاده کنید

از دو هفته قبل از رنگ کردن، بهتره از ماسک مو استفاده کنید تا موهاتون آمادگی و محافظت لازم  برای پذیرش رنگ رو داشته باشه. بعد از رنگ کردن، برای جلوگیری از کمرنگ شدن رنگی که روی موهاتون استفاده کردید، بهتره حداقل هفته ای یک بار از ماسک مو استفاده کنید تا هم رنگ درخشان و ثابت بمونه و هم موهاتون رطوبت خودش رو از دست نده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *