آرایشی و زیبایی, مقالات

روش صحیح استفاده از رژ لب مایع

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail unnamed-file-1 روش صحیح استفاده از رژ لب مایع آرایشی و زیبایی مقالات

روش صحیح استفاده از رژ لب مایع

آرایش لب درصورتی که بدرستی و بدون اشتباه انجام شود، جلوه آرایش دیگر اجزای صورت را دوبرابر می کند.زمانی این اشتباهات بیشتر خود را نشان میدهند که از رژلب های مایع استفاده کنید.

آرایش لب درصورتی که بدرستی و بدون اشتباه انجام شود، جلوه آرایش دیگر اجزای صورت را دوبرابر می کند. اشتباهات معمولی که هر بانوی زیبایی در آرایش لب مرتکب می شود یکی از موارد زیر است:

آرایش لب، بدون لایه برداری

رژ زدن بدون کشیدن خط لب

پخش کردن رژلب با کشیدن لب ها روی هم

استفاده بی اندازه از رژلب

تمیز کردن رژلب با دستمال خشک

زمانی این اشتباهات بیشتر خود را نشان میدهند که از رژلب های مایع استفاده کنید. پیش از آن که فوري به اموزش استفاده از رژلب های مایع برویم، بهتر است برای یک آرایش لب زیبا با خطوط دقیق و تمیز بعد از لایه برداری لب، با باقی مانده کرم پودری که روی قلم تان مانده، روی لب بکشید و شکل دلخواه خویش را برای لب طراحی کنید، حتی اگر قصد خط کشیدن ندارید، بهتر است مدل هدف را در ذهن خویش داشته باشید.

۱- لب های خود را با بالم لب های مرطوب کننده آماده کنید.

رژ لب مایع مدت طولانی روی لب می ماند و همین می تواند موجب خشکی لب شود؛ بنابراین برای مرطوب نگه داشتن لب ها، قبل از استفاده از رژ لب مقداری مرطوب کننده لب را روی لب های خود بمالید.برای محافظت بیشتر از لب هایتان ترجیحا از بالم لب های بر پایه موم عسل استفاده کنید.

۲- دور خط لب خود مقداری هایلایتر بمالید. برای برجسته تر کردن لب های خود، می توانید کمی هایلایتر در اطراف لب و مخصوصا در قسمت بالای هشتی لب بالا بزنید.دقت کنید تنها مقدار کمی هایلایتر برای ایجاد بازتاب نور طبیعی استفاده کنید. استفاده بیش از حد ممکن است لب های شما را کمی عجیب جلوه دهد.

۳- دور لب خود از کانسیلر استفاده کنید. اگر زیاد عرق می کنید یا هوا گرم و مرطوب است، احتمال دارد که رژ لب مایع روی نواحی اطراف لب شما پخش شود. برای جلوگیری از پخش شدن رژ لب، با استفاده از یک اسفنج آرایشی، مقداری کانسیلر روی پوست اطراف لب خود بزنید.

اگر می خواهید لب های شما بزرگتر به نظر برسد، این ترفند را امتحان کنید:

خط لب می تواند به ماندگاری رژ لب شما کمک کند، اما شما می توانید از آن برای کانتورینگ لب های خود نیز استفاده نمایید تا زیباتر به نظر برسد. برای انجام این کار، با استفاده از خط لب به آرامی سایه ای را در زیر لب پایینی خود به سمت مرکز ایجاد کنید. همچنین می توانید کمان بالای لب خود را با خود را با کانسیلر یا هایلایتر برجسته نمایید.

گام دوم: استفاده از رژ لب مایع

۱- از لب پایین شروع کنید. هنگام زدن رژ لب مایع بر روی لب ها ابتدا برس آغشته به رژ لب را از گوشه خارجی لب پایینی روی لب بکشید. سپس، آن را به سمت پایین لب پایینی امتداد داده و با رژ لب یک خط ایجاد کنید. حالا می توانید سطح لب زیرین خود را با چند ضربه به آرامی از رژ لب مایع پر کنید.

۲- لب ها را به روی هم بمالید. قبل از زدن رژ لب مایع به لب بالایی، لب های خود را به هم فشار دهید تا مقداری از رنگ رژلب، از لب پایین به لب بالا منتقل شود. این کار کمک می کند تا رژ لب بهتر روی لب ها پخش شود.

۳- به لب بالا رژ بزنید. در این مرحله یک خط روی لبه بیرونی کمان بالای لب کشیده و آن را به سمت لبه های خارجی لب بالا امتداد دهید. حالا سطح روی لب را با رژ پر کنید. سپس لب های خود را به هم فشار دهید.در اکثر موارد زدن یک لایه رژ لب مایع کافی است و پوشش لازم را روی لب شما ایجاد می کند. با این وجود، ممکن است بخواهید در بعضی مناطق رژ لب مایع بیشتری بمالید یا اینکه دوباره یک لایه کامل رژ بزنید تا جلوه بیشتری داشته باشد.

شخصیت خود را باسبک ارایش خود کشف کنید شخصیت خود را باسبک ارایش خود کشف کنید

۴- اگر ظاهر مات می خواهید می توانید برق رژ لب را با دستمال کاغذی بگیرید. برخی از رژ لب های مایع ممکن است خیلی براق به نظر برسند، اگر می خواهید ظاهری مات به آنها بدهید یک تکه دستمال کاغذی را بین لب های خود قرار داده و برق و اضافه های رژ لب را به دستمال منتقل کنید.

۵- رژ لب های مایع ماندگار خیلی بد از روی پوست پاک می شوند. برای تصحیح هر گونه اشتباه و پاک کردن رژ از روی پوست اطراف لب می توانید از یک گوش پاک کن آغشته به شیر پاک کن استفاده کنید.

۶- رژ لب را با کمک دستمال پاک کننده آرایش پاک کنید. اگر رنگ رژ خود را دوست ندارید یا به هر دلیلی می خواهید آن را پاک کنید لازم است از پاک کننده های آرایش استفاده کنید. می توانید ابتدا با یک دستمال مخصوص پاک کردن آرایش لب، رژ را پاک کرده و برای پاک کردن لکه های باقیمانده، لب هایتان را بشویید.بعد از پاک کردن رژ لب مایع، دوباره لب خود را چرب کنید تا رطوبت از دست رفته را به لب هایتان بازگردانید.

از مداد لب استفاده کنید

یکی از سخت ترین مراحل زدن رژ لب مات این است که از خط لب ها بیرون نزنیم، به همین دلیل بهتر است که از مداد لب استفاده کنید. از یک مداد لب مخملی و نرم استفاده کنید و روی خط اصلی لب هایتان بکشید. می توانید داخل لب ها را هم با همان مداد کمی پر کنید تا لب ها پرتر و جذاب تر به نظر برسند. اگر از رژ لب مات مایع استفاده می کنید حتما از نوک براش آن برای کشیدن لب و بعد پر کردن لب ها استفاده کنید. اگر از رژ لب مات جامد استفاده می کنید نیمه بالایی که نوک باریک تری دارد را به دور لب ها بمالید و سپس داخل لب را پر کنید.

1 دیدگاه در “روش صحیح استفاده از رژ لب مایع

  1. Why users still use to read news papers when in this technological world the whole thing is presented on web?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *