مراقبت و سلامتی, مقالات

روش‌های بسیار مؤثر برای پرحجم شدن موها

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail Effective-methods-for-voluminous-hair روش‌های بسیار مؤثر برای پرحجم شدن موها مراقبت و سلامتی مقالات

روش‌های مؤثر برای پرحجم شدن موها

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1-103-300x195 روش‌های بسیار مؤثر برای پرحجم شدن موها مراقبت و سلامتی مقالات

دیدن کم شدن حجم موها در آینه اتفاق خوش‌آیندی نیست، اما در اینجا می‌خواهیم این سؤال را مطرح کنیم که آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که شاید اصلاً حجم موهای شما کم نشده باشد؟ بله اشتباهات کوچک در شانه زدن موها می‌تواند موهای شما را کم‌پشت نشان دهد. در این مطلب می‌خواهیم به نکاتی اشاره‌کنیم که می‌تواند به شما کمک کند تا به موهای خود حجم بدهید و هرروز با نگرانیِ کم‌پشت شدن موی سرخود روبرو نشوید.

برس‌ها مهم هستند

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 2-82-300x206 روش‌های بسیار مؤثر برای پرحجم شدن موها مراقبت و سلامتی مقالات

girl dries long hair hairdryer

برای حجم دادن به موهای خود، استفاده کردن از برس‌های تخت و یا فلزی را متوقف کنید، برس‌های گرد که با آن‌ها موهای خود را سشوار می‌کشید برای حجم دادن به موها بهترین گزینه هستند، هرزمانی که حس کردید موهای شما کم‌حجم شده‌اند با این برس‌ها موهای خود را شانه کنید.

داغ بر موهایتان نگذارید

بسیاری از زن‌ها برای حالت دادن به موها از حرارت دادن و گرم کردن آن‌ها استفاده می‌کنند، ازجمله برای صاف کردن و یا فر کردن گرم کردن مو می‌تواند شکل موهای شمارا جذاب کند اما وقتی این گرما بیش‌ازحد زیاد شود به موهای شما صدمه می‌زند. حرارت‌های بالا به پوشش موی شما صدمه می‌زند و درنهایت باعث شکستگی مو می‌شود و این مسئله به‌خودی‌خود حجم موی شمارا کم می‌کند. اگر تصمیم داشتید از حرارت دادن به موها برای جذاب‌تر شدن آن‌ها استفاده کنید استفاده از وسایل حفاظتی را فراموش نکنید.

موهای خود را درست کوتاه کنید

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 3-3-300x200 روش‌های بسیار مؤثر برای پرحجم شدن موها مراقبت و سلامتی مقالات

اگر موهای نازک و درعین‌حال بلندی دارید کاملاً طبیعی است که موهای شما کم‌حجم به نظر برسند. اگر می‌خواهید تغییری در موهای بلند و نازک خود بدهید نباید موهای خود را از طول آن‌ها کوتاه کنید. موها را لایه‌لایه کوتاه کنید، طول هر لایه باید در اندازه متوسط کوتاه شود در این حالت موها روی‌هم می‌ریزند و درنتیجه پرحجم به نظر می‌رسند. به این حالت پیتاژ کردن هم می‌گویند. با این روش موهای شما پرحجم‌تر دیده می‌شود درحالی‌که به لحاظ قدی هم کوتاه نمی‌شود. اگر هم قد موهای شما تا روی شانه و یا بلندتر است، کوتاه کردن بیش‌ازحد مو باعث می‌شود حجم موی شما به‌یک‌باره بسیار کمتر به نظر برسد. اگر دنبال تغییر در شکل موهای خود هستید به سراغ مدل چتری بروید یا اینکه جلوی موهایتان را تا حدی کوتاه کنید که بخشی از آن روی پیشانی قرار بگیرد. با این روش کوتاهی موهایتان پرحجم‌تر به چشم می‌آید.

موی خود را تیره نکنید

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 4-55-300x196 روش‌های بسیار مؤثر برای پرحجم شدن موها مراقبت و سلامتی مقالات

معمولاً خانم‌ها در فصل‌های سرد به سراغ رنگ‌های تیره می‌روند. بااین‌حال اگر شما از حجم موهای خود راضی نیستید بهتر است به رنگ‌های تیره کمتر فکر کنید و به سراغ رنگ‌های روشن‌تر بروید. وقتی موهای خود را تیره می‌کنید، فرق شما مشخص می‌شود و زیادی پهن به نظر می‌رسد به همین دلیل حجم موی شما هم بسیار کمتر از آن چیزی که هست نشان می‌دهد. به‌هرحال اگر رنگ تیره را برای موهای خود انتخاب کرده‌اید و قصد تغییر آن را ندارید از ترفند سایه چشم وابرو برای پوشش فرق خود استفاده کنید. نکته دیگر اینکه، اگر می‌خواهید موهایتان پرحجم‌تر به نظر برسد سراغ هایلایت بروید. هایلایت متفاوت از رنگ موی زمینه شما به رشته موهایتان عمق می‌دهد، درنتیجه فقط از یک تناژ رنگی برای موهایتان استفاده نکنید. هایلایتی بارنگ متفاوت را به رنگ موهای خود اضافه کنید تا حجم موهایتان بیشتر به نظر برسد. اگر رنگ پوست صورت شما زیادی سفید است و درعین‌حال رنگ موی سرتان هم بلوند است، موهای شما کم‌حجم به نظر خواهد رسید. توجه داشته باشید که هرچه رنگ موی سر شما به رنگ پوستتان نزدیک‌تر باشد، حجم موهایتان کمتر به نظر می‌رسد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 5-44-300x196 روش‌های بسیار مؤثر برای پرحجم شدن موها مراقبت و سلامتی مقالات

زلف بر باد بده

اگر اهل بستن و جمع‌کردن موهای خود هستید برای پرحجم نشان دادن موهایتان از این کار دست بکشید. جمع‌کردن موها درواقع فولیکول‌های مو را جمع می‌کند و این باعث شکستگی موها می‌شود و درنهایت ریزش مو و کم‌حجمی را به همراه می‌آورد. جمع‌کردن و بستن مو به حالت دم‌اسبی ریزش مو و کم‌حجمی مو را در پی دارد، پس سعی کنید عادت بستن موهای خود را ترک کنید و زلف را بر باد دهید.

به محصولاتی که خرید می‌کنید توجه کنید

اگر کیفیت موهایتان برای شما اهمیت دارد باید محصولات مناسب با آن‌ها را انتخاب کنید. دقت کنید تجویزهای دیگران که برای خودشان مؤثر بوده نمی‌تواند برای شما هم همان اثرات مثبت را داشته باشد؛ اما به‌طورکلی محصولاتی با پایه روغنی و سیلیکونی با خوابیدن در لابه‌لای مو می‌توانند در ضخیم نشان دادن تارهای موی شما تأثیرگذار باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *