آرایشی و زیبایی, مقالات

راه های افزایش ماندگاری آرایش صورت

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail index-23 راه های افزایش ماندگاری آرایش صورت آرایشی و زیبایی مقالات

راه های افزایش ماندگاری آرایش صورت

همه خانم ها از کم بودن ماندگاری آرایش روی صورت شان ناراضی هستند و مجبور میشوند وسط جشن چند بار آرایش شان را تمدید کنند و این برایشان خسته کننده است. برای افزایش ماندگاری آرایش صورت رازها و تکنیک هایی وجود دارد که کمتر کسی از آن ها باخبر است.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail images-44 راه های افزایش ماندگاری آرایش صورت آرایشی و زیبایی مقالات

راه های افزایش ماندگاری آرایش صورت

همه خانم ها از کم بودن ماندگاری آرایش روی صورت شان ناراضی هستند و مجبور میشوند وسط جشن چند بار آرایش شان را تمدید کنند و این برایشان خسته کننده است. برای افزایش ماندگاری آرایش صورت رازها و تکنیک هایی وجود دارد که کمتر کسی از آن ها باخبر است.

به دنبال رنگ‌ خاص و هیجان انگیز هستی؟! رژ لب missha امتحان کن

آرایش روی پوست تمیز ماندگاری بیشتری دارد، قبل از آرایش صورت تان را بشویید و نرم کننده بزنید سپس شروع به آرایش کردن کنید. اگر نرم کننده نزنید صورت تان پوست پوست میشود و جلوه زیبایی ندارد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail vj3vjuab8-225x300 راه های افزایش ماندگاری آرایش صورت آرایشی و زیبایی مقالات

پرایمر را فراموش نکنید، پرایمر مهمترین عامل افزایش ماندگاری آرایش است و از چرب شدن پوست جلوگیری میکند. با استفاده از پرایمر حتی اگر عرق کنید باز هم آرایش تان سر جایش ثابت خواهند ماند.

کرم پودر مات بزنید زیرا اینگونه کرم پودرها وقتی عرق میکنید براق نمیشوند و ماندگاری زیادی روی پوست دارند. کرم پودرهای براق ماندگاری بسیار کمی دارند و سریع از روی پوست پاک میشوند.

برای افزایش ماندگاری آرایش چه کنیم؟

ریمل ضد آب بخرید تا ماندگاری بیشتری روی مژه هایتان داشته باشند، ریمل های ضد آب به این آسونی از روی مژه ها پاک نمیشوند و میتوانند از صبح تا شب روی مژه هایتان بمانند.

رژلب های براق و برق لب ماندگاری بسیار کوتاهی دارند بهتر است از رژلب های مات استفاده کنید، به این صورت که ابتدا از خط لب مات استفاده کنید و سپس رژلب مات. اصولا آرایش مات ماندگار تر است.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -آرایش راه های افزایش ماندگاری آرایش صورت آرایشی و زیبایی مقالات

چرا آرایش روی صورت من دوامی ندارد؟

این امر به مقدار زیادی به رطوبت روی پوست بستگی دارد. اگر پوست صورت شما خشک هست، در این صورت پوست تان از هر چیزی برای گرفتن رطوبت بهرهگیری می کند، حتی آرایش روی صورت تان. اما اگر پوست تان به خوبی هیدراته باشد، دیگر چنین اتفاقی نمی افتد.

اما موضوع برای افرادی که پوست روغنی دارند، فرق می کند. روغن آرایش را از بین می برد، به همین علت هست که تمام آرایش پاک کن ها حاوی روغن اند. بنابراین زمانی که روغن پوست با آرایش تان ترکیب می شود، آن را از بین میبرد. پوست شما زمانی که به خوبی هیدراته نیست، روغن بیشتری ساخت می کند، به همین علت از کرم هاي مرطوب کننده بهرهگیری کنید تا هم بعنوان آب رسان عمل کند و هم مانعی میان پوست و آرایش تان باشد.

چند ترفند برای داشتن لب های صورتی بدون آرایش  چند ترفند برای داشتن لب های صورتی بدون آرایش

چرا رژ گونه ام دوامی ندارد؟

ترتیب مراحل آرایش اهمیت زیادی دارد. بعنوان مثال اگر شما فورا پس از کرم پودر رژ گونه بزنید، باعث می شود که رژ گونه تان به سرعت پاک شود زیرا به راحتی با روغن پوست تان ترکیب و تصویر المعمل نشان می دهد. از این رو بهتر هست که بعد از کرم پودر، از پودرهای تثبیت کننده بهرهگیری کنید تا مانعی میان رژ گونه و پوست صورت تان شود.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -آرایش-عروس-300x176 راه های افزایش ماندگاری آرایش صورت آرایشی و زیبایی مقالات

چرا خط چشم ام پخش می شود؟

اگر گذشته از کشیدن خط چشم از کانسیلر یا حتی کرم هاي دور چشم بهرهگیری میکنید، احتمال اینکه خط چشم تان با انها ترکیب شده و زود پاک یا اکران شود چندان هست. از این رو تا از خشک شدن کرم دور چشم تان اطمینان حاصل نکردید، خط چشم نکشید یا اینکه خط چشم تان را با سایه چشمی به همان رنگ تثبیت کنید تا دوام بیشتری داشته باشد.

ذکر چند نکته ی مهم

تمیز نگاه داشتن پوست

آرایش اگر روی پوست تمیز باشد ماندگاری طولانی تری خواهد شد. پوست را لایه برداری کرده و آن را به صورت طبیعی با نوشیدن آب مرطوب نگاه دارید. روغن های روی سطح پوست موجب از بین بردن سریع آرایش می شود، بنابراین پیش از آرایش پوست را تمیز کرده و قبل از آن از مرطوب کننده استفاده کنید. اگر آرایش را روی پوست خشک انجام دهید زود پوسته پوسته می شود.

استفاده از پرایمر

مانند یک سد بین پوست و کرم پودر عمل می کند. کمک می کند پایه آرایش طولانی تر روی پوست بماند. پرایمر اجازه نمی دهد پوست چرب شود. پوست را یک دست کرده و اجازه می دهد پوست به خوبی نفس بکشد. پرایمرها یکی از بهترین جذب کننده های چربی هستند. بنابراین رژگونه روی پوست ساعت ها خواهد ماند.

استفاده صحیح از کرم پودر

بهتر است از کرم پودرهای مرطوب اجتناب کنید، زیرا ماندگاری زیادی ندارند. از نوع پودری یا ضد آب برای وقتی که به ماندگاری طولانی تر نیاز دارید استفاده کنید. مقداری از کرم پودر را در مرکز صورت زده و آن را به آرامی به اطراف ترکیب کنید. به آرامی دستمال را به دور صورت فشار دهید تا کرم پودر ثابت شود.

استفاده از یک پودر با کیفیت

حتی زمانی که عرق می کنید، اگر یک پودر مات با کیفیت زده باشید طولانی تر خواهد ماند. از یک کرم پودر روشن تر و پودر تیره تر استفاده کنید تا اگر آرایش پاک شد، چهره تان لکه دار دیده نشود. از یک پودر مات و از یک برس بزرگ پرز دار برای زدن پودر استفاده کنید.

منبع :ساعد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *