مراقبت و سلامتی, مقالات

راز حفاظت از موها برای داشتن موهای سالم و زیبا

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1-20 راز حفاظت از موها برای داشتن موهای سالم و زیبا مراقبت و سلامتی مقالات

داشتن موهای ضخیم ، براق و پرزرق و برق آرزو وخواسته ی همه ی افراد است . نحوه ایجاد این مدل موهای جادویی یک نکته مهم است اما آنچه شما نیز نیاز دارید موهای سالم است.جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 3-19-300x200 راز حفاظت از موها برای داشتن موهای سالم و زیبا مراقبت و سلامتی مقالات
در این بخش از سلامت پوست و موی نمناک نکاتی برای داشتن موهای سالم وجود دارد که موهایی بلند و براق نیز به شما می بخشد. با اینکه نگهداری از مو کار دشواری نیست اما بعضی وقت ها کارهایی با موهای خود می کنیم که به جای رسیدگی، موجب آسیب دیدن آنها می شوند و خودمان هم از آن خبر نداریم. در اینجا راه های جلوگیری از این آسیب ها را معرفی کرده ایم.
هجده نکته بسیار مؤثر برای حفاظت از موهای سالم
نکته 1:از موهای خود محافظت کنید:
همیشه از موهای خود در برابر آفتاب ، باد و باران محافظت کنید.
قرار گرفتن در معرض آفتاب ، گرما ، گرد و غبار ، آلودگی و غیره ضرر دارد و اینها می تواند منجر به ایجاد خشکی مو و پوست سر و افزایش حساسیت به عفونت های پوست سر شود.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 2-18-300x200 راز حفاظت از موها برای داشتن موهای سالم و زیبا مراقبت و سلامتی مقالات
موهای خود را با یک روسری یا کلاه بپوشانید.
نکته 2:با موهای مرطوب و خیس با احتیاط برخورد کنید:
موهای مرطوب بسیار شکننده هستند و به راحتی می شکنند.
هنگام خیس بودن ، ریشه موهای شما بیشتر مستعد آسیب دیدن است و هنگام شامپو زدن خیلی خشن نباشید و شکست مو از آنجا شروع می شود و همچنین از شانه زدن بلافاصله پس از دوش خودداری کنید و اگر مجبور هستید به جای آن ،از کلاه حمام استفاده کنید.
نکته 3: استفاده از نرم کننده به صورت منظم:
بعد از هر شستشو از نرم کننده و مرطوب کننده استفاده کنید و هرگز بدون آن ، دوش نگیرید.
نکته 4:بصورت صحیح از نرم کننده استفاده کنید:
این کار باید درست انجام شود و منظور استفاده از نرم کننده، نرم شدن پوست سر نیست.
شروع به زدن نرم کننده از حدود 5 سانت از پوست سر خود کنید و بدانید که استفاده بیش از حد از نرم کننده باعث می شود پوست سر شما بیش از حد روغنی وچرب شود.
نکته 5:از شامپو و نرم کننده به صورت یکسان استفاده کنید:

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 4-13-300x200 راز حفاظت از موها برای داشتن موهای سالم و زیبا مراقبت و سلامتی مقالات
شامپو و نرم کننده را از یک مارک انتخاب کنید زیرا فرمول مشابهی دارد.
اینها برای یک نوع مو خاص و یک هدف خاص ساخته شده اند و نتایج بهتری را هنگام استفاده از یک لاین به جای دو محصول جداگانه به دست خواهید آورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *