آرایشی و زیبایی, مقالات

دکاپاژ ابرو چیست؟

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -ابروی-تیره دکاپاژ ابرو چیست؟ آرایشی و زیبایی مقالات

دکاپاژ ابرو چیست؟

دکاپاژ یعنی اصلاح کردن بد رنگی ابرو بوسیله تزریق جدید رنگ به داخل پوست، البته شاید به نظرتان این روش با تتو یا ریمور کردن تاتو ابرو یکی باشد؛ اما نکته ای که باید بدانید این است دکاپاژ با تاتو یکی نیست و تفاوت اصلی این دو روش در رنگ استفاده شده و عمقی است که رنگدانه ها را در زیر پوست تزریق می کنند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -ابرو-300x224 دکاپاژ ابرو چیست؟ آرایشی و زیبایی مقالات

دکاپاژ چیست؟

دکاپاژ یعنی اصلاح کردن بد رنگی ابرو بوسیله تزریق جدید رنگ به داخل پوست، البته شاید به نظرتان این روش با تتو یا ریمور کردن تاتو ابرو یکی باشد؛ اما نکته ای که باید بدانید این است دکاپاژ با تاتو یکی نیست و تفاوت اصلی این دو روش در رنگ استفاده شده و عمقی است که رنگدانه ها را در زیر پوست تزریق می کنند. همچنین ریمور کردن که برای پاک کردن تاتو استفاده می شود باید در نظر داشت که ارتباطی به دکاپاژ ندارد.

روند کاری دکاپاژ کردن به صورت زیر است:

در مرحله اول پوست را بی حس می کنند. (که این مرحله در تاتو کردن نیز به همین شکل است.)

در مرحله دوم سوزن مناسب برای پوست انتخاب می شود. به این صورت که برای ابرو های پهن سوزن 5 سر و برای ابرو های باریک سوزن 3 سر استفاده می شود.

رنگ مناسب برای دکاپاژ ابرو با توجه به جنس و رنگ پوست و همچنین رنگ مو انتخاب می شود.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail Eyebrow-decoupage-1-286x300 دکاپاژ ابرو چیست؟ آرایشی و زیبایی مقالات

چه زمانی از دکوپاژ ابرو استفاده می شود؟

زمانی که ابرو های تاتو شده به رنگ دودی، سبز کم رنگ و یا صورتی باشد درصورت وجود ناخالصی نیاز به دکوپاژ ابرو وجود دارد همچنین در صورتی که شخصی بخواهد رنگ ابرو های خود را عوض کند میتواند از دکوپاژ ابرو استفاده کند.

نکاتی مهم درباره رنگ انتخابی برای دکاپاژ ابرو

یکی از مهم ترین نکاتی که در انجام فرآیند دکاپاژ ابرو بسیار حساس است انتخاب رنگ برای دکاپاژ است و برای اینکه بتوانیم رنگ درست را برای دکاپاژ ابرو انتخاب کنیم باید اطلاعاتی درباره رنگ ها داشته باشیم و بدانیم برای خنثی کردن هر رنگ ابرو باید از چه رنگی برای دکوپاژ آن استفاده کنیم.

حاصل نهایی در فرآیند دکوپاژ ابرو باید بسیار طبیعی باشد و نباید برعکس انجام آن ابروها و چهره ی فرد را زشت کند و ابروهای او را به حالت غیر طبیعی در بیاورد.پس تمامی کسانی که در مراکز تخصصی این خدمت را برای مشتریان خود انجام می دهند باید درباره دایره ی هر رنگ، مکمل و خنثی کننده آن برای استفاده در دکاپاژ ابرو اطلاعات کافی داشته باشند تا بتوانند بانوان محترم را از گمراهی برای انتخاب رنگ دکوپاژ ابرو در بیاورند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 82ee600b3a3def3a986733d05ff67d1a5748bf6f-1-300x226 دکاپاژ ابرو چیست؟ آرایشی و زیبایی مقالات

همه ی ما می دانیم که در طبیعت سه رنگ اساسی و اصلی وجود دارد و آن رنگ ها قرمز، آبی و زرد هستند. و باقی رنگ ها از ترکیب نمودن این سه رنگ اصلی به وجود می آیند.همه یرنگ ها در یک جدولی قرار دارند و متضاد هر کدام از آنها مشخص است به طور مثال متضاد و خنثی کننده ی رنگ قرمز، رنگ سبز است.برای خنثی نمودن رنگ بنفش از متضاد آن که در زرد است استفاده می شود. همچنین رنگ نارنجی خنثی کننده ی رنگ آبی می باشد.

ژلیش بهتر است یا لاک؟ ژلیش بهتر است یا لاک؟

دکاپاژ ابرو در چند مرحله انجام می شود؟

به طور کلی دو روش برای دکاپاژ وجود دارد:

در روش اول شرایط مشتری به صورتی است که وقت چند با مراجعه کردن را ندارد و قصد دارد که زود تر کارش انجام شود. به این صورت در یک جلسه هم زمان دکوپاژ و رنگ اصلی را انجام می دهد. البته موردی که باید برای این کار به یاد داشته باشید این است اگر شما آن کسی هستید که قصد انجام دکاپاژ بر روی دیگران را دارید حتما باید به آن ها بگویید که برای گرفتن نتیجه بهتر باید دو جلسه زمان بگذارند.

روش دوم برای مشتری هایی مناسب است که زمان لازم برای مراجعه دارند و می توانند صبر کنند تا نتیجه بهتری بگیرند. در این روش دکاپاژ می تواند در 3 یا 4 جلسه با فاصله های زمانی 20 روزه به شما مراجعه کند یا در صورتی که دکاپاژ دارید بهتر است که این این روش استفاده کنید تا کیفیت نتیجه نهایی برای شما بالاتر برود.

آیا میتوان دکاپاژ و رنگ گذاری اصلی را در یک مرحله انجام داد؟

جواب این سوال تا حد زیادی به پوست و تحمل مراجع بستگی دارد اما به صورت کلی بله میتوان این کار را کرد. اما باز هم نیاز به ترمیم خواهد داشت.زمانی که تیرگی و کدری ابرو برطرف شد 2 دور مانده به پایان کار از رنگ اصلی استفاده میکنیم.در حین کار باید از کمپرس یخ برای کاهش التهاب استفاده کرد. و به علاوه در ترکیب رنگ اصلی حتما 1 الی 2 قطره از رنگ خنثی کننده اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *