آرایشی و زیبایی, مقالات

خط چشم دنباله دار

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail m1oAV_4d38f46d77449cfc8dcba42ab234845968f8d900_640x356 خط چشم دنباله دار آرایشی و زیبایی مقالات

  نکاتی برای کشیدن بهتر خط چشم دنباله دار

 

خط چشم دنباله دار یکی از محبوب‌ترین انواع خط چشم است چون باعث می‌شود چشم‌ها درشت‌تر و کشیده‌تر به نظر برسند.

مهمترین اصل در کشیدن یک خط چشم دنباله‌دار و بی‌نقص این است که برای آن وقت بگذارید و آن را به مراحل ساده تقسیم کنید. با این کار نه تنها کارتان آسانتر می‌شود، بلکه به راحتی می‌توانید اشتباهات خود را اصلاح کنید ( اگر برای نخستین بار این کار را انجام می‌دهید، طبیعی است که خطا داشته باشید).

اگر از خط چشم مایع استفاده می‌کنید، پیش از کشیدن خط چشم دنباله‌دار بهتر است حدود خطوطی که می‌خواهید بکشید را ترسیم کنید. به آینه نزدیک شوید و فرم بیرون چشمان خود را به دقت نگاه کنید. به زاویه پایین‌ترین (نازک‌ترین) خط چشم خود نگاه کنید و ادامه این خط را به سمت بیرون و گوشه ابرو تصور کنید.

 اگر زاویه خط چشم دنباله‌دار بسیار بالاتر از خط چشم باشد، چشم‌ها را کج نشان می‌دهد و اگر پایین‌تر باشد، چشم‌ها را افتاده نشان می‌دهد. دورترین نقطه از خط اصلی چشم را درنظر بگیرید سپس پایین‌ترین خط چشم را تا آن نقطه ادامه دهید، در واقع این نقطه پایان خط چشم دنباله‌دار شماست. می‌توانید نقطه‌ای که در نظر گرفته‌اید را با مداد روشن ( خاکستری یا قهوه‌ای) علامت بزنید.

. بهترین خط چشم برای کشیدن خط چشم دنباله دار نوع مایع آن است که بافتنی مخملی و غیرمات داشته باشد. برخی از خط چشم‌های مایع به خصوص نوع ماژیکی و ژلی بافتی مات دارند که ظاهری مصنوعی به چشم می‌دهد و نتیجه حاصل از آن به خوبی و جذابیت خط چشم مایع نیست. برای این کار می‌توانید از قلمویی که داخل خط چشم وجود دارد استفاده کنید و یا یک قلموی ظریف و مخصوص تهیه کنید تا کار شما حرفه‌ای تر شود اما معمولا همان قلموی داخل خط چشم نتیجه خوبی به دنبال خواهد داشت.

قلمو را بردارید و با یک خط کمرنگ گوشه خارجی چشم را به نقطه‌ای که در مرحله قبل علامت زده‌اید متصل کنید، این کار را برای هر دو چشم و به شکل کاملا قرینه انجام دهید. سر خود را کمی به سمت بالا خم کنید تا تصویر درستی از چشمان خود در آینه داشته باشید و همه سطح پلک بالا را به خوبی مشاهده کنید. در این مرحله تنها پایه اولیه خط چشم شما مشخص می‌شود و هنوز کار به اتمام نرسیده است

این که خط چشم شما چقدر ضخیم یا نازک باشد تا حد زیادی بستگی به سلیقه و سبک آرایشی شما دارد اما باید برای این کار فرم چشم‌ها را در نظر داشته باشید چون برای برخی از اشکال چشم، خط چشم نازک و برای برخی دیگر خط چشم ضخیم مناسب‌تر است. در این مورد می‌توانید از آزمون و خطا کمک بگیرید و یا با یک کارشناس آرایشی مشورت کنید. اما خودتان بهتر از هر کس دیگری می‌توانید تشخیص دهید که خط چشم ضخیم برایتان بهتر است یا خط چشم نازک.

 در هر صورت ضخیم کردن خط چشم باید فقط روی پلک بالا انجام شود و از هر گونه امتداد و ضخیم کردن آن روی پلک پایینی اجتناب کنید. برای این کار قلموی خط چشم را بردارید و یک خط در در امتداد خط مژه‌ها بکشید و با حالت منحنی و زاویه‌دار به خط قبلی برسانید طوری که خط از گوشه خارجی چشم شما فراتر برود اما قبل از نقطه مشخص شده به اتمام برسد. سعی کنید در ضخیم کردن خط زیاده روی نکنید چون ممکن است دچار خطا شوید و تمیز کاری این خطا وقت زیادی را از شما بگیرد

 

آیا شما تجربیات مشابهی در این باره داشته اید؟

یا بامواردی از این دست هنگام جستجو در گوگل برخورد کرده اید؟

نظرات خود را درباره ی ((خط چشم دنباله دار)) را در همین صفحه بیان کنید وسوالات خود را بپرسید تا کارشناسان ما پاسخ شما را در اسرع وقت بدهند.

 

این مقاله به صورت اختصاصی ودارای حق گپی رایت بوده و منبع این مقاله سایت فروشگاهی جزیره میباشد

نویسنده: مرتضی شهابادی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *