مراقبت و سلامتی, مقالات

جوش های بدن نشانه چیست؟

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail joshsoorat جوش های بدن نشانه چیست؟ مراقبت و سلامتی مقالات

جوش های بدن نشانه چیست؟

التهاب ناشی از شامپو و نرم کننده و دیگر محصولات مو، پوشیدن پیراهن یا یقه تنگ، مواد شوینده، نرم کننده لباس، تعرق و دوش نگرفتن بعد از تعریق زیاد، عدم تعادل هورمونی و استفاده از قند زیاد در رژی غذایی از جمله عواملی است که می تواند باعث بروز جوش در این ناحیه شود.

گروه اجتماعی: در دوران بلوغ و بعد از آنکه تعادل هورمونی به هم می خورد، ممکن است باعث بروز آکنه شود آکنه ممکن است در صورت یا بدن باشد. دلیل وجود ندارد که بتوان گفت اگر در هر نقطه ای از بدن جوش بزند، بتواند به یک بیماری خاصی آن را مرتبط دانست. اما علاوه بر تعادل هورمونی، یک سری غدد عرق نیز زیر پوست وجود دارد که وقتی منافذ آن ها به هر دلیل بسته می شود. میکروب ها در این غدد رشد می کنند و به صورت جوش خود را نشان می دهند در این میان بهداشت بدن می تواند این موضوع را تشدید یا تخفیف دهد اما عامل اصلی بروز جوش به حساب نمی آید.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از مجله سیب سبز، از سوی دیگر عوامل ژنتیک هم در بروز جوش موثر هستند و در واقع اگر فرد استعداد ژنتیکی داشته باشد و بهداشت را هم رعایت نکند. ممکن است آنکه تشدید شود. در مورد جوش بدن بسیاری از راه حل های پیشنهادی موضعی است. پوست بدن ضخیم تر از پوست صورت است و بنابراین جوش در این نواحی می تواند بزرگ تر و دردناک تر باشد و سخت تر به درمان پاسخ دهد اما با این حال به همین دلیل همین ضخامت ضخامت می توان درمان های تهاجمی تری را برای آن در نظر گرفت. درمان جوش در این مناطق اغلب بدون عوارض جانبی تحریک کننده است. البته این به آن معنا نیست که شما در درمان آکنه در این مناطق زیاده روی کنید. این راه حل ها ممکن است برای همه مناسب نباشد و دلایل زیادی ممکن است در بروز آکنه بدن موثر باشد.

جوش گردن نشانه چیست؟

التهاب ناشی از شامپو و نرم کننده و دیگر محصولات مو، پوشیدن پیراهن یا یقه تنگ، مواد شوینده، نرم کننده لباس، تعرق و دوش نگرفتن بعد از تعریق زیاد، عدم تعادل هورمونی و استفاده از قند زیاد در رژی غذایی از جمله عواملی است که می تواند باعث بروز جوش در این ناحیه شود.

درمان چیست: می توانید شامپو و نرم کننده سرتان را عوض کنید چون هنگام سشتن موها ممکن است این محصولات به گردن بریزد. پیراهن های بدون یقه یا یقه گشاد استفاده کنید که تهویه مناسب داشته و یا گردن ایجاد اصطکاک نکند. اگر جوش ها بهتر نشد بهتر است مواد شوینده و نرم کننده لباس تان را هم عوض کنید و از محصولاتی بدون اسانس و عطر استفاده کنید. دقت کنید لوسیونی که برای بدن تان استفاده می کنید هم بدون عطر باشد. حتماً بررسی لازم برای میزان هورمون ها به ویژه اگر این هورمون ها زیر چانه و ناحیه فک ایجاد شوند، بکنید.

وقتی کف سر جوش می زند:

بروز جوش در ناحیه بالا و کف سر به بهداشت نامناسب و چربی های ایجاد شده آن مربوط است. التهاب ناشی از شامپو یا نرم کننده و سایر محصولات مو، شست و شوی ناکامل مو، استفاده از کلاه های کثیف و دست کشیدن به سر از جمله عوامل دیگری است که می توانند باعث جوش کف سر شوند.

درمان چیست: بهتر است به طور مرتب موهای تان را بشویید اما نه آنقدر زیاد که پوست کف سرتان خشک شود. اگر فکر می کنید علت شامپوست، بهتر است شامپو یا نرم کننده یا هر محصول بهداشتی که برای موهای تان استفاده می کنید. عوض کنید. سعی کنید از شامپوهای ضد شوره و یا شامپوهای حاوی اسید سالیسیلیک و کتوکونازول استفاده کنید و از سیلیکون و محصولاتی که عطر و اسانس قوی دارند، اجتناب کنید و روی سرتان دست نکشید. بعد از شست و شو نیز بهتر است از توبر استفاده کنید تا از خارش کف سر هم جلوگیری کند. در صورتی که کلاه به سر می گذارید، بهتر است مدت طولانی این کار را انجام ندهید چون سرتان عرق می کند، بنابراین بهتر است کلاه تمیز و خشک به سر بگذارید.

رابطه جوش ناحیه پشت با خواب!

فعالیت بیش از حد غده سیاسه، تعریق، دوش نگرفتن بعد از ورزش، اصطکاک لباس یا لباس های تنگ جای عبور هوا ندارند، بند کوله پشتی، مصرف غذاهای سرخ کردنی و پر کالری، واکنش به لوسیون های بدن، خواب ناکافی، التهاب ناشی از شامپو، حالت دهنده یا سایر محصولات شست و شوی بدن یا التهاب صابون و نرم کننده پارچه، آلرژی درماتیت سبورئیک و فولیکولیت همگی از عواملی است که می تواند جوش ناحیه پشت را موجب شود.

درمان چیست: بهتر است لباس های گشاد بپوشید تا پوست در معرض هوا قرار بگیرد. در صورتی که ورزش می کنید به طور مرتب لباس های ورزشی تان را بشویید و بند کوله پشتی تان را شل کنید. هنگام شستن بدن از آب بیش از حد گرم استفاده نکنید و در صورت لزوم مواد شوینده بدن تان را عوض کنید و از محصولاتی استفاده کنید که سالیسیلیک اسید دارند. خواب کافی و رژیم غذایی کم کالری نیز در کاهش بروز جوش در این منطقه موثر است.

جوش قفسه سینه و احتمال ابتلا به بیماری قارچی!

تعریق، دوش نگرفتن بعد از ورزش و اصطکاک با لباس و پوشیدن لباس های زیر تنگ، لوسیون بدن، شامپو، نرم کننده مو محصولات مرتبط مانند صابون می توانند در این ناحیه ایجاد جوش کنند. از دیگر عواملی که می تواند اعث بروز جوش در این قسمت شود، می توان به نرم کننده لباس، رژیم غذایی و عادات نامناسب غذایی، خوردن مواد غذایی تند و نوشابه های بسیار سرد و عفونیت های قارچی و آلرژی اشاره کرد. اگر جوش های سر سفیدی در قفسه سینه دارید که به درمان آکنه پاسخ نمی دهند این امکان وجود دارد که به عفونت قارچی مبتلا شده باشید و بنابراین باید با پزشک درباره راه های درمان این عفونت مشورت کنید.

درمان چیست: می توانید با تجویز پزشک از محصولات حاوی اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکساید استفاده کرد. به یاد داشته باشید برخی درمان ها پوست شما را به خورشید حساس تر می کنند و بنابراین باید دقت لازم را در محافظت از نور خورشید داشته باشید.

جوش بازو و علامت چه اختلالی است؟

علل بروز جوش در این ناحیه مشابه جوش هایی است که در پشت ایجاد می شود. علاوه بر این، ترشح بیش از حد چربی، لوسیون های بدن و اسپری و همچنین مواد شوینده، نرم کننده لباس، لباس های تنگ و حتی درماتیت سبوریک و شاخی شدن پوست می تواند جوش های این ناحیه را ایجاد کند.

درمان چیست: به طور منظم دوش بگیرید و از لباس های با آستین گشاد استفاده کنید و هنگام استفاده از اسپری یا لوسیون دقت کنید که منافذ پوست مسدود تشوید در صورتی که آکنه این ناحیه به علت درماتیت سبوره یا بئورات آلرژیک باشد پزشک درمان های ویژه ای را تجویز می کند.

جوش نشیمنگاه!

لباس زیر کثیف، تنگ و مرطوب می تواند عامل ایجاد جوش در این قسمت باشد. هوای گرم، نشستن طولانی مدت، موهای زیر پوستی، تعریق و چربی، آلرژی، لوسیون بدن، صابون و سایر محصولات بهداشتی و البته مصرف مواد غذایی تند و اصلاح نامناسب موهای پوست و البته زگیل و بیماری های مقاربتی همگی می توانند در این ناحیه جوش ایجاد کنند.

درمان چیست: رعایت بهداشت در این ناحیه بسیار مهم است. بهتر است مدت طولانی ننشینید تا گردش خون و هوا امکان داشته باشد. دقت کنید لوسیونی که استفاده می کنید منافذ پوست تان را نبندد و از محصولاتی استفاده کنید که اسانس و عطر داشته باشند. به هیچ وجه صبح زود از نوشیدنی های سرد استفاده نکنید چون بدن شما وقتی از خواب بیدار می شوید هنوز گرم نشده است. اکنون در این ناحیه معمولاً بالوسیون های آلفاهیدروکسی اسید و ژل درمان می شود در صورتی که آکنه بر اثر آلرژی باشد باید با متخصص برای درمان مشورت کند.

رابطه جوش ساق پا و آلرژی:

لوسیون بدن، ژل شست و شو، صابون نرم کننده و محصولات بهداشتی دیگر و البته لباس خیلی تنگ می تواند جوش ایجاد کند. علاوه بر این، موهای زیر پوستی که بر اثر اصلاح زیر پوست می مانند و آلرژی و بنورات جلدی همگی از علل بروز جوش در ناحیه ران و ساق پاهاست.

درمان چیست: اگر پوست این قسمت خشک است حتما از مرطوب کننده استفاده کنید و بدن را با مواد شست و شوی حاوی اسید سالیسیلیک و اسید گلیکولیک بشویید استفاده از لوسیون حاوی آلفاهیدروکسی اسید از زیر پوست رفتن موها جلوگیری می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *