مراقبت و سلامتی, مقالات

جایگزین هایی برای کراتینه مو

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -بوتاکس-مو-با-کراتین-مو-4-min جایگزین هایی برای کراتینه مو مراقبت و سلامتی مقالات

جایگزین هایی برای کراتینه مو

روش های عالی طبیعی برای تغذیه و بهبود ظاهر مو نیز وجود دارند. برای داشتن مو های زیبا حتماً لزومی به کراتینه کردن نیست. در نظر گرفتن خطرات کراتینه مو ثابت می کنند روش های طبیعی همچنان روش های مناسب تری هستند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -مو-با-مواد-طبیعی-300x200 جایگزین هایی برای کراتینه مو مراقبت و سلامتی مقالات

کراتینه مو که به آن درمان برزیلی موها هم می گویند، پروسه ای است که طی آن موهای وز و فر، صاف و لخت می شوند. این روش در میان بسیاری از افراد شهور محبوب است و مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما بهتر است بدانید که بسیاری از برندها در مواد کراتینه خود، از ماده ای به نام فرمالدهید استفاده می کنند که ماده ای مضر و سرطان زاست.

کراتین نوعی پروتئین است که به صورت طبیعی در موها وجود دارد؛ اما نمی تواند باعث صاف شدن وز موها شود. به همین دلیل کراتینه کردن مو این وظیفه را به عهده می گیرد. در فرایند کراتینه کردن مو نه از خاصیت کراتین، بلکه از خواص فرمالدهید برای صاف کردن مو استفاده می شود. فرمالدهید زنجیره های کراتینی مو را در یک خط مستقیم نگه می دارد و همین امر باعث صافی و زیبایی موهای شما پس از پایان فرایند کراتینه کردن مو می شود.

کراتینه کردن مو به شرط اینکه با دقت و حوصله فراوان انجام شود، می تواند فواید بسیار زیادی داشته باشد. آموزش گام به گام کراتینه کردن مو می تواند فواید آن را به صورت تجربی به شما نشان دهد. کراتینه مو سبب می شود آسیب های وارد شده به موی شما از بین رفته و موهای شما از حالت خشکی خارج شود. اگر موهای شما وز باشند، کراتینه کردن مو سبب می شود که از حالت وزی خارج شوند. کراتینه کردن مو سبب می شود که موها احیا و ترمیم شده و کوتیکول های مو مجددا زنده شوند. اگر موی شما مجعد باشد کراتینه کردن آن سبب می شود که صاف شده و از آن حالت خارج شود. وقتی موی شما صاف و لخت شود زیبایی بیشتری داشته و رضایت خاطر شما را بیشتر فراهم می کند. روش کراتینه مو بسیار با دقت و با حوصله باید انجام گیرد تا فواید این ماده حیاتی و شفا بخش به خوبی بر روی موهایتان ظاهر شود.

کراتینه کردن مو، یک کار تخصصی است و از عهده یک نفر برنمی آید. بهتر است برای انجام این کار، از یک دوست یا همکار کمک بگیریم. برای آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو باید مرحله به مرحله پیش بروید. پیش از کراتینه کردن مو، مواردی وجود دارد که بهتر است آنها را به ترتیب، یاد بگیرید. قبل از کراتینه کردن مو باید هر گونه کاری که با موهای خود دارید انجام دهید. یعنی مثلا اگر قصد دارید موهای خود را رنگ کنید بهتر است از ۱۰روز قبل این کار را انجام دهید. بعد از آن اگر موهای خود را کراتینه کردید، تا ۱۰ روز بعد موهای خود را رنگ و یا دکلره نکنید.

وقتی موها نیاز فوری به تونر دارند وقتی موها نیاز فوری به تونر دارند

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail c48fbf08-69a7-4451-94fb-4223a5b60d9e-300x217 جایگزین هایی برای کراتینه مو مراقبت و سلامتی مقالات

جایگزین هایی برای کراتینه مو

روش های عالی طبیعی برای تغذیه و بهبود ظاهر مو نیز وجود دارند. برای داشتن مو های زیبا حتماً لزومی به کراتینه کردن نیست. در نظر گرفتن خطرات کراتینه مو ثابت می کنند روش های طبیعی همچنان روش های مناسب تری هستند.

رژیم غذایی خود را بهبود دهید

کارشناسان سلامتی معتقدند سلامت مو ها از داخل بدن آغاز می شود. مقدار کافی پروتئین و ویتامین به حفظ سلامت مو ها کمک می کند. آهن، ویتامین ای، مواد معدنی مانند سلنیوم، مس، منیزیم موهای سالم و درخشان برای شما به ارمغان می آورند. مصرف روزانه یک عددتخم مرغ و میوه و سبزیجات کافی در تأمین مواد مغذی مورد نیاز بدن بسیار مفید خواهند بود.

استفاده از محصولات طبیعی حاوی کراتین

 

محصولات کراتینه مو تنها منبع کراتین نیستند. شامپو ها و ماسک های طبیعی حاوی کراتین نیز در بازار وجود دارند که استفاده از آن ها بی تأثیر نیست.

ماسک مو خانگی

ماسک های خانگی بسیاری برای سلامت مو ها توصیه می شوند که به تغذیه و شادابی مو ها کمک کرده و در عین حال حاوی مواد مضر و خطرناک نیستند.موادی که در ماسک های مو طبیعی استفاده می شوند عبارتند از:روغن آرگان یا جوجوبا، آووکادو، روغن نارگیل و بیوتین مایع. ژلاتین نیز پروتئین بسیار عالی برای ترمیم موهای آسیب دیده است.

ترکیبی از روغن زیتون، عسل، آووکادو، تخم مرغ ،ژلاتین و ماست برای مو ها مناسب است. تفاوت ماسک ها با کراتینه مو این است که باید به طور منظم از آن ها استفاده کرد.ژل کتیرا نیز اثربخشی فوق العاده بر مو ها دارد. به اینصورت که موهای بلند را به ژل کتیرا (با غلظت کم) آغشته کنید و ببافید. اینکار اثر درمانی بر موهای آسیب دیده بر اثر رنگ و حرارت خواهد داشت.

استفاده از روغن در زمان خواب

شب زمان نسبتاً مناسبی برای اعمال مواد تأثیر گذار روی مو هاست. برای مثال حدود 10 قطره روغن آرگان روی مو ها و استفاده از کلاه برای جلوگیری از چرب شدن بالش به بهبود درخشندگی و نرمی مو ها کمک می کند. این کار را هفته ای یکبار امتحان کنید. در صورت داشتن شوره و پوست سر خشک، هفته ای دوبار نیز می توانید به موها روغن بزنید.

روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از روغن های همه کاره و فوق العاده است که از مو در برابر آسیب های حرارتی نیز محافظت می کند. چرب کردن نوک مو ها با روغن نارگیل از مو خوره نیز جلوگیری می کند.

به نظر می رسد عوارض خطرناک و دراز مدت کراتینه مو و دائمی نبودنش ارزش این را دارد که از انجام آن صرف نظر کرده و راه های طبیعی جایگزین را استفاده کنیم که هر چند تأثیر ضعیف تری بر درمان آسیب دیدگی و وزی مو دارند، خطرات کراتینه مو را به دنبال نخواهند داشت.

منبع :ساعد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *