مقالات, وبلاگ

تفاوت رنگ پوست در آرايش صورت

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -پوست تفاوت رنگ پوست در آرايش صورت مقالات وبلاگ

انتخاب لوازم آرایشی بر حسب تن های پوست

دانستن نوع و رنگ پوست بسیار مهم است چون در انتخاب رنگ کرم، سایه ، رژلب ، و… اهمیت فراوان دارد.منظور از تن صورت ، یعنی اینکه پوست در نور طبیعی چگونه بنظر می آید که بستگی به رنگدانه ها دارد.

تعریف تناژ پوست

تناژ پوست شما در حقیقت مقدار ملانینی است که به صورت ژنتیکی در اپیدرم (لایه بیرونی پوست) وجود دارد. ملانین، یک پلیمر پیچیده است که توسط سلول‌هایی به نام ملانوسیت تولید می‌شود و به گروهی از رنگدانه‌های طبیعی قهوه‌ای تیره یا سیاه رنگ موجود در پوست انسان و حیوانات اشاره دارد.
زمانی که پوست در معرض نور مضر فرابنفش خورشید قرار می‌گیرد، به عنوان یک حرکت دفاعی، شروع به تولید مقدار زیادی ملانین می‌کنن که در سراسر اپیدرم گسترش می‌یابد و اشعه‌های مضر خورشید را جذب می‌کند. به همین دلیل تناژ پوست به مقدار زمانی که به صورت محافظت نشده در معرض تابش خورشید قرار می‌گیرید، بستگی دارد، اما مقدار ملانین را در بدو تولد ژنتیک هر فرد تعیین می‌کند. اجداد ما با محیط زندگی‌شان سازگار شده‌اند، آنان که در مناطق آفتابی‌تر زندگی می‌کردند، به طور طبیعی ملانین بیشتری در پوست خود داشتند، در نتیجه از رنگ پوست تیره‌تری برخوردار بودند.
دسته بندی انواع تناژ پوست کار دشواری است، چرا که پوست هر فرد مقدار منحصر به فردی ملانین دارد، اما به طور کلی می‌توان سه دسته‌ی عمده برای این فاکتور تعیین کرد:
جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 262012_456 تفاوت رنگ پوست در آرايش صورت مقالات وبلاگ
  • روشن: تناژ پوست روشن یا معمولی بیشتر متعلق به کشور‌های شمالی اروپاست که عمدتا دارای آب و هوای ابری و بارانی هستند. در چنین شرایطی پوست به تولید ملانین محافظتی نیاز ندارد. افرادی که تناژ پوست بسیار روشن و سفیدی دارند، معمولا نسبت به تابش خورشید بسیار حساس هستند و پوست آنها راحت‌تر از سایرین زیر نور آفتاب تیره می‌شود. اگر می‌بینید که پوست شما در این دسته قرار می‌گیرد، نسبت به محافظت از پوست خود در برابر اشعه فرابنفش خورشید حساسیت بیشتری به خرج دهید.
  • متوسط: تناژ پوست متوسط در جنوب آفریقا و تبار‌های شمال آسیا یافت می‌شود. گاهی اوقات به این تناژ زیتونی نیز گفته می‌شود، رنگی خنثی و متعادل که پیدا کردن رنگ پایه آرایشی آن بسیار آسان است. اگر رنگ پوست شما در این دسته قرار دارد، پوست شما احتمالا در مقابل خورشید خیلی تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد، اما این بدان معنا نیست که در مقابل مشکلات پوستی مربوط به تابش آفتاب در امان هستید.
  • تیره: تناژ پوست تیره معمولا به بخش‌هایی از دنیا مانند خاورمیانه، هند و افریقا دارند. مانند سایر افراد، این دسته نیز از مضرات تابش خورشید در امان نیستند و در حقیقت بیشتر مستعد ابتلا به پرفیوژن هستند، بنابراین باید از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنند.
آرایش پوست

تشخیص رنگ تناژ پوست برای آرایش

برای آنکه بدانید پوست شما چه تناژی دارد یک روش ساده پیشنهاد می کنیم ، جلوی آینه بایستید و یه تیکه کاغذ سفید را کنار صورتتون نگه دارید.

اگر رنگ پوستتون کنار کاغذ سفید به زردی زد، تناژ گرم دارید.

اگر رنگ پوستتون به سرخی و صورتی می زنه تناژتون سرد است.

اگر به خاکستری و طوسی نزدیک بودین احتمالا رنگ پوستتان زیتونی است.

نکاتی در مورد انتخاب سایه چشم و رژلب برحسب رنگ پوست

سایه چشم که برای زیباتر نشان دادن چشمها استفاده میشود در رنگهای متنوعی ساخته میشود. برای کسانی که چشم کوتاه دارند، رنگ روشن چشم را بزرگتر نشان میدهد. با شناخت کمی درباره رنگها و ترکیب آنها میتوانیم با کمی دقت، رنگ متناسب با چشم را انتخاب نماییم که حتما با مدل و رنگ لباس هماهنگی داشته باشد.

در مورد رژ لب، خانم هایی که پوست روشن دارند، رژ لب تیره را برای آرایش خود کمی زیاد میدانند و رنگهای شفاف و روشن را ترجیح میدهند و خانمهایی که پوست تیره دارند آسانتر طرف رنگهای شاد و تند میروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *