آرایشی و زیبایی, مراقبت و سلامتی, مقالات

تفاوت بین پوست خشک و کم‌آب

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 10pic-700x400-1 تفاوت بین پوست خشک و کم‌آب آرایشی و زیبایی مراقبت و سلامتی مقالات

تفاوت بین پوست خشک و کم‌آب

 

تفاوت بزرگی بین پوست خشک و کم‌آب وجود دارد اما هر دو یک حس را در فرد القا می‌کنند: خشکی. با این وجود هنگام احساس خشکی در پوستتان شما ممکن است بی‌آب شده باشید و نیاز به آب وجود داشته باشد. خشکی می‌تواند بستگی به نوع پوست داشته باشد در حالی که کم‌آبی به خاطر شرایط پوست است.

 

چنانچه پوستی خشک دارید یعنی از کمبود روغن رنج می‌برید. شما با این مشکل زاده شده‌اید و احتمالا در همه جای دیگر پوستتان مانند دستان، کف سر و پاهایتان نیز این حالت را دارید. هنگامی که مرطوب‌کننده یا لوسیون به پوستتان می‌زنید، احتمالا به سرعت جذب می‌شود. اما چنانچه پوست کم‌آب داشته باشید، پوست شما دچار کمبود آب است. این می‌تواند به خاطر عوامل مختلفی همچون مواد آرایشی، رژیم غذایی، استفاده ناصحیح از محصولات یا حتی شرایط آب‌وهوایی باشد.

 

هنگامی که پوست کم‌آب می‌شود، از خود روغن بیشتری تولید می‌کند تا آب از دست رفته را جبران کند. این می‌تواند منجر به جوش یا تاول، سوزش و لکه‌های خشک شود. در حقیقت پوست حتی می‌تواند در یک زمان هم چرب و هم خشک باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *