آرایشی و زیبایی, مقالات

ترکیب رنگ در هاشور ابرو

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail ly_آموزش-ترکیب-رنگ-هاشور-ابرو ترکیب رنگ در هاشور ابرو آرایشی و زیبایی مقالات

ترکیب رنگ در هاشور ابرو

انواع رنگ ها

رنگ های پایه : این رنگ ها غالبا از خانواده رنگ قهوه ای می باشند که درصد زیادی از حجم رنگ را شامل می شوند.رنگ های کمکی : برای تصحیح(روشن یا تیره گرم یا سرد) رنگ های پایه استفاده می شوند و یک چهارم درصد از حجم رنگ را شامل می شوند.

رنگ سازی در هاشور ابرو برای انواع پوست

کسانی که پوست سفید دارند یعنی پیگمنت قرمز آنها غالب است باید از رنگ مکمل قرمز که سبز است استفاده کرد.یعنی از رنگ تناژ زیتونی.

کسانی که پوست سبزه دارند یعنی پیگمنت آبی یا سرد آنها غالب است باید از مکمل گرم استفاده شود.یعنی از رنگ تناژ قرمز دار.

کسانی که پوست گندمی دارند یعنی هم پیگمنت آبی و قرمز یا گرم و سرد دارند باید از دو مکمل زیتونی یا قرمز استفاد شود.

حالا در  این نوع اگر گندمی بود به همین روش ولی اگر گندمی رو به سفید است هشتاد درصد زیتونی و بیست درصد قرمزی استفاده

می شود و اگر گندمی رو به سبزه باشد بر عکس هشتاد درصد قرمزی و بیست درصد زیتونی یا سبز استفاده می شود.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 74676933_2520870068195899_5794201603841825183_n-640x480-1-300x225 ترکیب رنگ در هاشور ابرو آرایشی و زیبایی مقالات

نکته مهم در مورد پوستهای گندمی : حتما باید برای این  نوع پوست از مکمل زرد استفاده شود چون اگر از مکمل زرد استفاده نشود به دلیل اینکه هر دو پیگمنت هم در رنگ و هم در پوست وجود دارد در انتهای کار رنگ روی پوست رو به بنفشی می رود. بنابر این خنثی کننده زرد برای پوست های گندمی الزامی است.

پوست شناسی در تاتو و رنگ شناسی همیشه به ما کمک میکند تا بتوانیم مناسب ترین رنگ را انتخاب کنیم، اما باید دانش و اطلاعات مربوط به آن را داشته باشیم.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail Create-your-own-brand-waterproof-brow-pomades-min-300x300 ترکیب رنگ در هاشور ابرو آرایشی و زیبایی مقالات

در ترکیبات برخی از رنگها در برند های مختلف از قبل این مکمل ها استفاده شده اند و در برخی برند ها نیز پیگمنتر کار باید این ترکیبات را انجام دهد. عموما رنگ ها با یک تناژ غالب و خاص در بازار موجود هستند که باید خودتان این ترکیبات را انجام دهید. ولی به یاد داشته باشید چه دارای این ترکیبات باشند یا خیر پوست اشخاص مختلف متفاوت است پس بهتر است ابتدا رنگ و پوست را بشناسیم تا در انتهای کار موجب رضایت مشتری باشیم.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail d634272d-882d-49dc-bc9a-873840a939b9-300x300 ترکیب رنگ در هاشور ابرو آرایشی و زیبایی مقالات

در کشورمان ایراننیز این گوناگونی رنگ پوست کاملا مشهود است. به دلیل شرایط اقلیمی ایران از سفیدترین رنگ پوست تا تیره ترین را دارا است. اما به طور کلی رنگ غالب پوست در کشورمان رنگ گندمی است. و عموما رنگ چشم و ابروی ایرانیان قهوه ای و یا مشکی است.

 

در نتیجه خیلی نمی توان از رنگ های روشن یا عسلی استفاده کرد، نه اینکه اصلا نشود اما غالباً به دلیل این نوع رنگ از پوست رنگ های متوسط بسته به تناژ سرد یا گرم بسیار مناسب تر هستند.بنابراین دانستن همین موضوع شاید بتواند به ما کمک کند که معمولا باید از چه تناژ رنگها و مکمل هایی استفاده کنیم.

آیا رنگ ریزی در هاشور ابرو زیاد است؟

⇓اینکه رنگ ریزی در هاشور ابرو یاد است یا خیر به چند عامل بستگی دارد که برای شما توضیح می دهیم⇓

اصلی ترین علت ریزش رنگ استفاده از رنگ های تقلبی و غیر اورجینال است.هر رنگ استاندارد با فرمولاسیون خاص خودت ترکیب و درست شده است.درست است که پایه بیشتر این رنگها شیمیایی هستند، اما در همان ترکیبات از موادی استفاده شده که کمترین میزان آسیب به پوست را داشته باشد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail m_5b8b1eeb800dee2a9f019cf3-300x300 ترکیب رنگ در هاشور ابرو آرایشی و زیبایی مقالات

معمولا رنگ های با کیفیت و اورجینال دارای بارکد یا هولوگرام از کمپانی ساخته شده هستند،که با اسکن کردن بارکد می توانید از اصل بودن آن مطمعن شوید. البته که ریزش رنگ در هاشور ابرو بعد از اتمام کار کاملا طبیعی است، و نباید برداشت کنید هر رنگی که ریزش میکند پس تقلبی است،خیر، ریزش رنگهای فیک بسیار زیاد هستند و همینطور باعث ایجاد خارش یا سوزش می شوند.

 

معمولا به صورت تکه تکه ریزش دارند به طوری که قسمتی از ابرو رنگ دارد و قسمت دیگر ندارد.همراه با خارش و سوزن بی وقفه هستند.تا جایی که ممکن است باعث زخم و در موارد حاد باعث عفونت شوند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail silk-catalog-300x225 ترکیب رنگ در هاشور ابرو آرایشی و زیبایی مقالات

تشخیص رنگ اصل یا تقلبی کار راحتی نیست، این وظیفه وجدانی هر پیگمنتر کار حرفه ای است که از رنگ باکیفیت و اصل استفاده کند.

 

عامل دیگر در ریزش رنگ نوع پوست مشتری است. حتی اگر از رنگ اصل هم استفاده شود اگر پوست مشتری رنگ پذیری سختی داشته باشد باز هم ریزش رنک زیاد خواهد بود.

 

معمولا پوست های خیلی چرب ریزش رنگ خیلی زیادی دارند، و احتیاج به ترمیم بیشتری نسبت به پوست های خشک دارند.در مواردی نیز برخی پوست های خشک نیز سخت رنگ می پذیرند و علت آن هم فقط هورمونی است.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail s-l1600-300x229 ترکیب رنگ در هاشور ابرو آرایشی و زیبایی مقالات

برای پوست های خیلی چرب معمولا  باید از رنگ های پایه آب استفاده شود.تا جای امکان حتما از رنگ های پایه آب استفاده شود. و برای پوست های خشک از رنگهای پایه روغن استفاده شود.

فرقی ندارند که هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن باشد یا میکروبلیدینگ. در هر دو روش اگر فشار دست خیلی آرام باشد به طوری که رنگ کامل به زیر پوست تزریق نشود، بعد از ۱ هفته ریزش رنگ شروع می شود به طوری که ممکن است رنگ کامل پاک شود.پس فشار دست در هاشور ابرو هم از عوامل ریزش رنگ است.

نکات مهم در ترکیب رنگ هاشور ابرو

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -ابرو-300x191 ترکیب رنگ در هاشور ابرو آرایشی و زیبایی مقالات

همیشه دقت داشته باشید در پوست ها روشن، رنگ را یک الی دو درجه تیره تر انتخاب کنید.زیرا در پوست های روشن به دلیل انتخاب رنگ روشن تا زمان ترمیم ممکن است رنگ محو شود.در پوست های تناژ سرد از ترکیبات رنگ حاوی مقداری تناژ گرم استفاده کنید.می توانید از قهوه ای ملایم یا مقداری نارنجی و قرمز استفاده کنید.همیشه به یاد داشته باشید همه رنگ ها دارای یک ته تناژ هستند.مثلا قهوه ای تناژ زیتونی،قهوه ای تناژ قرمزی…. مثلا قهوه ای تناژ ملایم نداریم. دانستن این موضوع و یادگیری آن کاملا ضروری و مهم است.تشخیص رنگ پوست مشتری و نوع آن و انتخاب بهترین ترکیب رنگ وظیفه هر پیگمنتر کار است.برای کشیدن خط چشم یا کلا برای استفاده از مشکی، به دلیل مقداری تن آبی در پوست تناژ بنفش آبی ایجاد میکند که برای خنثی کردن آن از قرمز یا نارنجی استفاده می شود.

 

به طور کلی رنگ زرد دوام زیادی دارد و باعث مامدگاری بالای رنگ می شود.همینطور عسلی یا قهوه ای روشن دارای رنگ زرد هستند که از خاکستری و بنفش شدن رنگ جلوگیری می کنند.

رنگ خیلی تیره را با رنگهایی مثل بژ نباید ترکیب کرد، زیرا رنگها ۳۰ تا ۴۰ درصد ریزش دارندفرنگ بژ هم به دلیل وجود سرب ماندکاری بالایی دارد که بعد از ریزش رنگ خطوط سفید را در میان ابروها ایجاد می کند.

 

افرادی که خیلی الکل مصرف میکنند رنگ پذیری پایینی دارند، به علت ادرار مکرر دفع مواد حاوی رنگ زیاد است.

افراد که کافئین مصرف می کنند نیز رنگ پذیری پایینی دارند. در این افراد پیگمنت پوستی تغییر میکند و بعد از سی روز برگشت رنگ،تناژ آبی یا بنفش می شود.افراد سیگاری و افرادی که قلیان می کشند به دلیل غلظت خون بالا، برگشت رنگ به قرمزی و بنفشی را حتما دارند.تغییر رنگدانه های آبی و بنفش در این افراد خیلی زیاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *